Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Kez de Vasektomiye Kardeş Geliyor! Sperm Kanalına Enjekte Edilen Az Yan Etkili Jel

216PAYLAŞIM

Bilim insanları son zamanlarda kendilerini yeni doğum kontrolü yöntemi geliştirmeye adamış görünüyor. 

Bunu özellikle erkekler üzerinden gerçekleştirmekte ısrarcılar. 

Yeni yöntemimize birlikte bakalım...

Geçtiğimiz günlerde hormon baskılayıcı, bol yan etkili ve kan damarlarına enjekte edilen bir araştırmayla gündeme gelmişlerdi.

Doğum Kontrol Hapına Kardeş Geliyor! Erkeklere Enjekte Edilen Bol Yan Etkili İlaç - onedio.com
Doğum Kontrol Hapına Kardeş Geliyor! Erkeklere Enjekte Edilen Bol Yan Etkili İlaç - onedio.com

Vasektomi, spermleri üretraya (idrar yolu) ileten kanal olan vas deferensin kesilip bağlanmasıyla gerçekleştiriliyor.

Vasektomi gerçekleştirilen erkek birey, çocuk sahibi olamıyor. Çünkü boşalma sırasındaki gelen meni sıvısının içinde sperm bulunmuyor.

Bu yeni yöntemde ise spermlerin üretraya ilerlemesini önleyecek alternatif bir vasektomi yöntemi olan "Vasalgel" adı verilen bir ürün üzerinde çalışılıyor.

Bu yeni yöntemde vas deferens kanalının kesilmesine gerek kalmıyor. Bunun yerine "Vasalgel", vas deferens kanalına enjekte edilerek fiziksel bir bariyer görevi görmesi sağlanıyor.

"Vasalgel"in herhangi bir toksik özelliği yok. Aynı zamanda hormonları bozacak bir yan etkiye de sahip değil.

"Vasalgel"e ulaşan spermler, bariyeri geçmek için fazla büyük olduklarından kanalın diğer tarafına geçiş yapamıyor. Sonuç olarak spermler vücut tarafından geri absorbe ediliyor.

Üstelik bu yöntem çiftin fikir değiştirmesi olasılığını da göz önünde bulunduruyor; uzmanların uyguladığı geri döndürme yöntemiyle jel kolayca eritilip bireyin tekrardan çocuk sahibi olması sağlanabiliyor.

İnsan dışındaki araştırmalara değinecek olursak: Yakın kuzenlerimiz Rhesus maymunları da bu araştırmaya olumlu sonuç veriyor.

Rhesus maymunları jelin enjekte edilmesinden itibaren 1 hafta boyunca izleniyor ve daha sonradan çiftleşme davranışları gözlemleniyor. Ancak çiftleşen dişilerde herhangi bir gebeliğe rastlanmıyor.

Normal koşullarda dişi bireyin gebe kalmalığı olasılığının %80 olduğu biliniyor.

Bu özelliği ile "Vasalgel" oldukça rağbet göreceğe benziyor. Ancak araştırmaların hala devam ettiğini belirtmekte fayda var.

Bekleyip göreceğiz...

1 2

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tahref156

O kadar hücreyi bir engellerler iki engellerler :D

Gizli Kullanıcı

Bozom uremomozo istemiyorlar bozo koskaniyorlar 5 tane çocuk yapan adamin lafin .Ulan tavsan gibi dogurmussun bakamiyorsun sosyal yardimlarla bile almana ragmen cocuklarini okuldan alip çocuk yasta calistiriyorsun hala bozom uremomozu istemiyorlar.Ulan kaskafali senin uremeni istemese salgin hastaliklarin asisini gondermez ya pardon o asilarda kisirlik yapaiyordu senin az gelişmiş beynine göre.

gokhan-selim-zayim

kuru sıkı atarsın sonra.

imnotavatanhaini

Eyw almiyim

ayna-efendi

vazektomi yaptırınca witcher gibi olursunuz

Gizli Kullanıcı

Tespit budur.

Görüş Bildir