Bu Kelime Hafıza Testini Çözenlerin Sadece Yüzde 3’ü Başarılı Olacak!

714PAYLAŞIM

Bu hafıza testi sizin hakkınızda çok şey söylüyor. Yapmanız gereken sadece verilen görsellere çok iyi bakmanız ve soruları cevaplamanız.

Bu testte kaç kelime tablosu gördün?

Teste yeni başladık.
4 ya da 5
7 ya da 8

Şimdi bu görsele iyi bakın

Emin misin?

Yukarı bakmadan söyle: A harfi ile başlayan kaç kelime gördün?

Şimdi bu görsele iyi bak

Emin misin?

Yukarı bakmadan söyle: Görselde kaç tane tek heceli kelime var?

Bu görsele iyi baktın mı?

Soruya hazır mısın?

Yukarı bakmadan :) Görselde 4 heceli kaç tane kelime var?

Peki bu görsele iyi bakın şimdi.

İyi baktın mı? Hazır mısın?

Söyle bakalım. Son görselde hangi kelime yoktu?

Bu görsele iyi bakıp tıklayın

İyi gidiyorsun. Biraz önce gördüğün görselde M ile başlayan kaç kelime vardı?

Şimdi bu görsele iyi bakın

Hazır mısın?

Peki söyle bakalım son görselde kaç tane tek heceli kelime vardı?

Peki son görselde bu kelimelerden hangisi vardı?

Şimdi bu görsele bakın sonra buraya tıklayın.

Son tıkladığınız görselde bu kelimelerden hangisi var?

Peki tüm görsellerde bu kelimelerden hangisini gördünüz?

Peki toplamda yaklaşık kaç kelime gördün?

100 - 125 arası
125 - 150 arası
150 - 175 arası

İlk görselde maymun kelimesi var mıydı?

Müdire kelimesi herhangi bir görselde var mıydı?

Peki son olarak hangi kelimeyi hiçbir görselde görmedin?

Bilgisayar gibi hafızan var!

Gerçekten inanılmaz bir hafızan var! Neredeyse gördüğün hiçbir şeyi unutmuyorsun. Tabi bunda kartal gibi gözlerinin de etkisi yok değil.  Bu sonuca ulaşan o kadar az insan var ki! Sahip olduğun yetenekle gurur duymalısın, çünkü bu denli iyi bir hafıza çok az insanda var.  Gördüğün her kelimeyi hemen zihnine nakşediyorsun. Kısa süreli hafızan oldukça güçlü. Elbette sadece hafızanla buralara gelmedin ama; sana dikkatin, konsantre yeteneğin de yardımcı oldu.  Sıradan insanlar görülmeyen bir yeteneğe sahipsin, değerini iyi bil ve bunu çok iyi yerlerde kullanmayı unutma güzel insan ;)

Zehir gibi hafızan var!

Vay vay vaaaay... Tebrikler! Bu testi çözen insanların çoğunluğundan daha yüksek bir sonuç elde ettin! Bu da bize senin hafızanın oldukça iyi olduğunu hatta alıp başını yürümekte olduğunu gösteriyor. Kelimelerle aran çok iyi. Birbirine çok benzeyen kelimeleri kısa sürede hafızaya atıyor ve istendiğinde söyleyebiliyorsun. Bu yetenekle çok kolay yabancı dil öğrenebilirsin. Ayrıca konsantre yeteneğinin, sezgilerinin ve hafızanın da oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz.  Bir defa görünce şak diye hafızaya atıyorsun bir daha silinmiyor. Kısa süreli belleğin maşallah taş gibi taş ;)

Hafıza problemin var!

Hmm senin bu aralar sanırım biraz canın sıkkın. Keyfin de yok. Yoksa bu testte bu kadar başarısız olmazdın. İstersen biraz dinlen ve testi sonra çöz ;)

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sh3bn3m

Vay vay vaaaay... Tebrikler! Bu testi çözen insanların çoğunluğundan daha yüksek bir sonuç elde ettin! Bu da bize senin hafızanın oldukça iyi olduğunu hatta alıp başını yürümekte olduğunu gösteriyor. Kelimelerle aran çok iyi. Birbirine çok benzeyen kelimeleri kısa sürede hafızaya atıyor ve istendiğinde söyleyebiliyorsun. Bu yetenekle çok kolay yabancı dil öğrenebilirsin. Ayrıca konsantre yeteneğinin, sezgilerinin ve hafızanın da oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bir defa görünce şak diye hafızaya atıyorsun bir daha silinmiyor. Kısa süreli belleğin maşallah taş gibi taş ;)

dlaraksgn

Bilgisayar gibi hafızan var!

maja-furler

valla hepsini attım ama yine de ısrar ediyorsan...

nagihan-hatipoglu

Bilgisayar gibi hafızan var! Bilgisayar gibi hafızan var! Gerçekten inanılmaz bir hafızan var! Neredeyse gördüğün hiçbir şeyi unutmuyorsun. Tabi bunda kartal gibi gözlerinin de etkisi yok değil. Bu sonuca ulaşan o kadar az insan var ki! Sahip olduğun yetenekle gurur duymalısın, çünkü bu denli iyi bir hafıza çok az insanda var. Gördüğün her kelimeyi hemen zihnine nakşediyorsun. Kısa süreli hafızan oldukça güçlü. Elbette sadece hafızanla buralara gelmedin ama; sana dikkatin, konsantre yeteneğin de yardımcı oldu. Sıradan insanlar görülmeyen bir yeteneğe sahipsin, değerini iyi bil ve bunu çok iyi yerlerde kullanmayı unutma güzel insan ;)

yusuf-avci4

ulen siz nasıl sonuca ulaştınız? ben döngüde kısılıp kaldım :/

Görüş Bildir