Bu da Yaşandı! Büyükada Polisi Haklarında Şikayet Olan Tavus Kuşlarını Tutukladı

9.7bPAYLAŞIM

Kuyruğunu açarak çok güzel görünmek suç olsa müebbet yiyecek tavus kuşlarının başı Büyükada'da biraz belaya girmiş gibi.

Bu gördüğünüz 5 tavus kuşuna, Adalar Emniyet Müdürlüğü "tutuklayarak" el koydu.

Kelepçe kullanılamadığı için poşet kullanmışlar.

Dürüm gibi poşetlere sarmışlar güzelim hayvanları 😶

Hayvanlar, tavus kuşlarından rahatsız olan komşuların şikayeti üzerine göz altına alındı ama tutuklanma sebepleri başka:

Tavus kuşu gibi evcil olmayan hayvanların çiftliğini kurmak, evde, bahçede beslemek gibi durumlar bazı izinlere tabi. Şikayet üzerine giden polisler hayvanların sahiplerinden bu izinlere dair belgeleri istiyor, onlarda da bu belgeler olmadığından hayvanlara el konuluyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama da şöyle:

10.06.2016 tarihinde Büyükada’daki Mavi Marmara Motor İskelesinde devriye gezen Adalar Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis ekibi tarafından ellerinde 5 adet tavus kuşu olan 2 şahıs olduğuna dair bilgi tarafımıza ulaşmıştır. İlgili polis ekibine yaban hayvanlarının bulundurulmasına olanak sağlayan gerekli belgelere ilişkin bilgi verilmiştir. Şahısların yanlarında herhangi bir belge olmadığından Adalar Emniyet Müdürlüğü'nce el konulan kuşlar Adalar Milli Parklar Şefliği'nce şahısların beyanları tutanak altına alınarak Adalar Emniyet Müdürlüğü'nden 5 adet tavus kuşu teslim alınmıştır. Özel tekne ile Büyükada'dan Kartal iskelesine geçirilen 5 adet tavus kuşu Polonezköy'deki Yaban Hayatı Şefliği'nce koruma altına alınmıştır.

Hayvanların durumu şu an iyi fakat gözlerimizin alışık olmadığı bir görüntü olduğundan tavus kuşlarının poşetlere konulması haliyle tepki aldı. Hayvan nakillerinde prosedür böyle midir bilemiyoruz ama bir yandan tavus kuşundan rahatsız olan komşular da pek acayipmiş.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zenci20

Poşete sarmak ne amk :D

Gizli Kullanıcı

Cidden memleketin çoğu salak..

purple-up

örgüt olarak yargılansınlar kalabalıkar :S

basar-demirsoy

Bu haberde garip olan o kadar şey var ki. Öncelikle görebildiğim kadarıyla 1 ak tavus ve 4 mavi tavus kuşu var orada, ki bunlar yabani değil evcil hayvanlar. Hindistan'da, Pakistan'da ve İran'da kümes hayvanı olarak beslenmekte. Tavuk gibi birşey yani. Yeşil Tavus ya da Kongo tavusu olsalardı o zaman sıkıntı olurdu. Bunun dışında merak ettiğim, hayvanlarla ilgilenmek belediyenin ve veterinerlik fakültelerinin işi. Polisi çağırsan, polis bu ekiplere haber verir ve onlar da gelip alır. Neden başkasının işine karışıyorsun? Olay tümüyle absürdlüğün ötesinde, bir insan çıkıp da düşünmez mi?

the_war

Poşet değil onlar, Çuval.

Görüş Bildir