Bu 10 Soruluk IQ Testi, Senin Zeka Yaşını Ortaya Çıkaracak!

1.6bPAYLAŞIM

Bu 10 soruluk IQ testi, senin zeka yaşını ortaya çıkarak! Eğer sonucu merak ediyorsan;

Haydi teste! 

1. İlk sorumuzla başlayalım! "İki fare, iki krakeri iki dakikada yiyor. 18 krakeri 6 dakikada kaç fare yer?"

2. Bir akvaryumda 10 balık var. 2'si boğuldu, 4 tanesi yüzüyor, 3 tanesi ise öldü. Akvaryumda kaç adet balık kalır?

3. Kolay bir soruyla devam edelim... Bazı aylar 30, bazıları 31 çeker kaç ayda 28 gün vardır?

4. Peki 880’in dörtte birinin dörtte birinin yarısı kaç eder?

5. İyi düşün! Aşağıda verilenlerden hangisi diğerlerinden daha farklıdır?

6. Öncelik işlem her zaman önemlidir! Peki bu işlemin cevabı nedir?

7. Eğer MAKEDONYA 789645138 şeklinde kodlanırsa 648751983 kodu aşağıdakilerden hangisini karşılar?

8. Aşağıda anlatılana göre son durumda, sütün içindeki su mu daha fazladır, yoksa suyun içindeki süt mü?

9. Imm... Burada soru işareti yerine gelecek şekil aşağıdaki seçeneklerden hangisidir?

10. Son olarak, bu görselde toplamda kaç rakam vardır?

Senin zeka yaşın: 55 - 65 arası!

Senin zeka yaşın 55 - 65 yaş arasında! Bu zeka yaşına sahip insanlar aslında ortalama seviyededir. Her insanın sahip olduğu zekaya sahiptir. En önemli özellikleri de pratik düşünebilmeleridir. Fakat analitik konularda epey uğraşmanız gerekiyor. Sayılarla aranız çok fazla iyi değil. O yüzden sürekli pratik yaparak kendinize bu özelliği kazandırmalısınız. Fakat size bu pratikliğiniz birçok alanda kolaylık sağlıyor. Formüllere gerek kalmadan kendi kafanızda olayları çözümleyebiliyorsunuz. Bunun yanında kendi kafanda sürekli yeni şeyler üretebiliyorsunuz. Aslında gerçekten bir şey için çok çabalarsanız onu başarabilirsiniz. Bu sizin elinizde!

Senin zeka yaşın: 65 - 75 arası!

Senin zeka yaşın 65 - 75 yaş arasında! Bu zeka yaşına sahip insanlar ortalama insan zekasının bir tık üstündedir. Analitik düşünme kabiliyetleri gelişmiştir. Her şeyi çok çabuk kavrayabilmekten ziyade, o konunun üstüne düşerek en iyi yerlere gelebilirler. Analitik zekaları sayesinde olayları çok kolay bir şekilde analiz edebiliyorsunuz. Sosyal ilişkilerinizde insanların ne istediklerini çok iyi anlıyorsunuz. Empati yeteneğiniz de oldukça gelişmiş durumda. Kendi yeteneklerinizin, yapabileceklerinizin farkındasınız. Bir ortamda kendinizi zekanızla göstermek istiyorsunuz. Sizini için analitik düşünce yapısı oldukça önemli bir kavram. Sürekli bir şeyleri çözme isteğiniz var. Zekanız buna oldukça elverişli. Bunu her alanda kullanabilirsiniz.

Senin zeka yaşın: 75 - 85 arası!

Senin zeka yaşın 75 - 85 arasında! Yani ortalamanın aslında oldukça üstündesin! Bu zeka yaşına sahip insanların zihinleri çok farklı çalışır. IQ ve EQ arasındaki dengeyi çok iyi kurarlar. Olayları analiz ederler, sayısal verilerle araları çok iyidir, insan ilişkilerinde duygulara çok önem verirler. Bu zeka yaş grubuna sahip insanların çok çabuk kavrama kabiliyetleri vardır. Söylenen bir şeyi asla unutmazlar. Zihinleri gerçekten zehir gibidir. Hayatın her alanlarında zekalarıyla ön plana çıkarlar. Sözel ve sayısal zekaları oldukça gelişmiştir. Onlar sürekli öğrenmek isterler. Bilgiye her zaman açtırlar. Pratik zekaları sayesinde elindekileri çok iyi kullanırlar. Kendilerinin farkındadırlar ama oldukça da mütevazi kişiliklere sahiptirler. Hayatları boyunca anlam arayışı içerisindedirler. Yetenekli ve genelde de başarılıdırlar...

Vaoovvv! Senin zeka yaşın: 85 - 100 arası!

Senin zeka yaşın 85 - 100 arasında! Yani ortalamanın oldukça yüksektesin. Bu zeka yaşına sahip insanların IQ seviyeleri de oldukça yüksektir. Mantıksal olarak düşünerek olayları kolaylıkla çözüme kavuşturabilirler. Hayatlarının her alanında bulunduğu ortamın lider konumuda yer alır. Zekası onları her zaman ön plana çıkarır. Çünkü inanılmaz bir yetenekleri vardır. Güçlü hafızaları sayesinde hiçbir şeyleri unutmazlar. Fikirlerini faaliyete geçirirler. Anlayacağınız üretken bir yapıya sahiptirler. Yeni fikirler her zaman onlardan çıkar. Araştırmaları sayesinde olacakları ön görebilirler. Sürekli düşünürler ve kafaları bilgilerle doludur. EQ zekaları da geliştiği için olayları en ince ayrıntısına kadar düşünürler ve çözüme kavuştururlar. Onlar için imkansız diye bir şey yoktur. Zor olanı başarmayı severler. Sosyal ilişkileri de oldukça kuvvetlidir. Her anlamda zekaları gelişmiştir ve bunu mükemmel bir şekilde kullanırlar. Anlayacağınız inanılmaz bir zekaya sahipsiniz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emir-yigit-semerci

hep aynı çıkıyor

prinzessin

Arkadaşlar Testte Size IQ seviyeniz 80-100-70-75 vb. demiyor. O sizin zekanızın yaşı.(Bilmeyenler ya da yanlış anlayanlar içindir.)

batuhan-yok-tosun

Hayır o değil de test yanlış ?? tüm aylarda 28 gün vardır ı yanlış gösteriyor ???

olkan-jorge-gundogdu

Berbat bir IQ testi. IQ testi sayılarla ölçülmez. Ben bir testte 110 çıkmıştı şimdi 70 çıktı. Kötü test buna aldanmayın.Matematik ile IQ testi çözülmez.

linux-linux

85-100 arası çıktı .d

Görüş Bildir