Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu 10 Meslekte Çalışanlara Yardım Etmek İsterken Aslında İşlerini Daha da Zorlaştırıyorsunuz!

1.5bPAYLAŞIM

Aslında birçoğumuz yardım etmek isterken yeteri kadar geniş düşünmüyoruz ya da empati kurmayı es geçiyoruz. İşte düşünceli olmaya çalışırken hatalar yaparak işlerini zorlaştırdığımız 10 meslek!

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/ryanschocket2/t...

1. Posta Memurları

"Posta kutularının önüne çöp kutusu koyanlar ya da araba park edenler yüzünden illa araçtan inip postayı bırakıp sonra kamyona geri dönmemiz gerekiyor. Oysaki sadece postayı fırlatabiliriz de."

2. Fast-Food Çalışanları

"Sipariş vermek için gelip "Ne yiyeceğimi bilmiyorum bir dakika düşüneyim." diyen müşterilerden nefret ediyoruz."

3. Belediye Çalışanları

"İnsanların bizim çalıştığımızı görüp hala aynı taraftan yürüyor olması sinir bozucu. Onlar yüzünden işimize ara verip sonradan tekrardan başlamamız gerekiyor ki bu işimizi uzatıyor."

4. Banka Çalışanı

"Kimliğinizi istediğimizde sizden bir şey çalacakmışız gibi bakmayın, bu aslında sizin kişisel güvenliğiniz için."

5. Pet Kuaför

"Erkenden gelmeyi artık kesin. Köpekleriniz sizi görünce heyecanlanıyorlar ve bu, keskin çalışma aletlerimin gözlerini deşmesi için daha büyük bir olasılık oluşturuyor. İyi bir şey yapıyor olmuyorsunuz. Gerçekten bittiğinde haber vereceğim."

6. Hastane Görevlileri

"Eğer misafir ağırlamak istemiyorsanız cidden, o zaman artık sosyal medyada oda numaranızı paylaşmayın."

7. Sinema Çalışanı

"Özellikle kuyruk varken çiftlerin kimin ödeyeceğine karar vermesini dinlemek cidden sinir bozucu. Karar verip gelin lütfen."

8. Öğretmen

"Velilerin, çocuklarının yaptıkları kötü şeyleri olumlamaya ve sonrasında beni suçlamalarına katlanamıyorum. Ali arkadaşının kafasına sandalye fırlatmışsa bu normal değildir."

9. Resepsiyonist

"İnsanlar bir görüşme ayarlamak istediklerinde onlara ne zaman uygun olabileceklerini soruyorum ve aldığım cevap tam olarak 'Hmm, bir takvimime bakayım.'"

10. Servis Elemanı

"Bize yardım etmeye çalışmayın. Tepsiden almaya çalıştığınız şey dengeyi bozuyor ve tüm işimizi zorlaştırıyor."

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
timburs

Aaa thumbnailde 2 Broke Girls var

gizemakay

amerikalılar için içerik

mabada

Aynen öyle. Bunda bile copy paste yapıyoruz sonra da üretimden bahsediyoruz.

miss.av

1. Google'dan bir kanun maddesi bulup neden bu uygulanmıyor deyip durmayın. Bir olaya hangi kanunların nasıl uygulanacağı uzmanlık gerektirir. Bu, hekime gidip 'bana filan ilacı reçete et' demeye benzer. 2. Telefonda anlattığınız meselelerle ilgili net bilgi vermemizi/çözüm sunmamızı beklemeyiniz. Dosyayı (ifadeleri, tutanakları, bilirkişi raporlarını... vs) görmeden net bişi diyemeyiz. Bu hekime telefondan ağrıyı tarif edip tedavi hakkında bilgi istemeye benzer. Daha bunun muayenesi var, röntgeni var... 3. 'Danışmadan da para mı alınır' demeyin. Senelerce, sabahlara kadar kafa patlattım ben o işte bilgileri sana derleyebilmek için.

tintin

İçerikte başlığı bulamadım. Öte yandan çalışmak zor gelmiş arkadaşlara.

alp_er

10 hariç diğerlerinde yardım amacı güdülmüyor bu yüzden bence o başlığı değiş , zira içerikle başlık çok uyumsuz oluyor

Görüş Bildir