Boşanma Kararını Acı Tecrübelerle Almak Zorunda Kalan Kadınların Yaşadıklarını Öğrenince Boğazınız Düğümlenecek

27bPAYLAŞIM

Nikah masasında verilen sözlerle bu yaşanılanların hiç ama hiç ilgisi yok!

Hiçbir evlilik mutsuz olmak için yapılmaz. Ancak boşanma kararı da, evlilik kadar doğal. Fakat boşanma kararları huzurla alınan kararlar değil. Hele ki bu kadınların yaşadığı gibi kötü tecrübeler söz konusuysa...

1. 

twitter.com

2. 

twitter.com

3. 

twitter.com

4. 

twitter.com

5. 

twitter.com

6. 

twitter.com

7. 

twitter.com

8. 

twitter.com

9. 

twitter.com

10. 

twitter.com

11. 

twitter.com

12. 

twitter.com

13. 

twitter.com

14. 

twitter.com
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fatos-baysal

hikayeler farklı ama hepsininde ortak paydası ilgisizlik ve saygı sevgi fukarası erkeklerin bencilliği

osiphi

ve bağımsızım edebiyatı yapan kadınların hepsi nafaka aldı.

ejderya58

hBundan 20 yıl önce... Boşanmaya karar verdiğimde 19 yaşındaydım 1,5 yaşında çocuğumu bana vermemekle tehdit edildim pes etmedim kendi çocuğum için para verip velayeti aldım. Sırf 'benim paramla büyüttün çocuğu' demesin diye 20 yıl nafaka almadım ne kendim, ne çocuğum için... not:asgeri üceret alıyorum. Kısaca: Bağımsızlık, bir milletin veya bir devletin, kendi vatandaşları veya nüfusu tarafından özgürce yönetilebilmesidir. Yani egemenlik haklarının başkasının elinde olmamasıdır. 'Bağımsızlık' bir edebiyat değil 'yaşam biçimidir, ne istediğini bilmektir, özgürlüktür' biz devlet kurmak isteseydik alasını yapardık kadın olarak!!! önce siz aile olmayı becerebilseydiniz... Huzur zenginlik budur.

lunea

boşanırken genel karakter yoksunu erkek gibi kızımı vermemekle tehdit etti, vermedide. 15 yıldır ikisine birden ben bakıyorum, 20 yaşındaki kızım ağlayarak aradı geçen gün anne karaktersizliğini kaldıramıyorum beni sıkıştırıp annenden para istesene diyor dedi. cuma günü komple bana geliyor :)

kizce

annem 25 yıllak kocasını tek celsede bişey istemeden boşadı. herkesi kendi çevrendekilerle bir tutma sen

selot

nafaka her iki taraf içinde yasal haktır. genellıkle cocukla dogru orantılıdır. ayrıca burdakı kadınlar bagımsızlıktan bahsetmıyorlar, onu savunmuyorlar. bosanma sebeplerını soyluyorlar. acaba okugunu anlamama gıbı bı problemmı var sende ??

fulya-arkan

Erkeklerden yine mağdur edebiyatı gelmiş. Kadın "tacize uğruyorum" der. Erkekler atlar biz de uğruyoruz diye. Kadın mağdur ediliyorum der erkekler atlar "biz de mağduruz" diye. Kadın uğradığı haksızlıkları söyler erkekler atlar "yalan söylüyosun kesin şöyle olmuştur biz de haksızlığa uğruyoruz sesimiz çıkıyo mu" diye. Kadınların mağdur olarak bile öne çıkmasına tahammülünüz yok değil mi? Bu nasıl bi ruh hastalığıdır?

buseenurrr

bi de şey var doğum yapmak ile sünnet edilmeyi kıyaslayanlar dfkldfsgsdfgs

dol-u

8 tanesini fazlasıyla yaşadım ama o kararı alamadım

nisan-polat

Annem de bunların kaç katını yaşadı ama her zaman çocukları için katlanmayı seçti çok yıprandı.Şimdi ise ayrılıklarının 5. senesi ve annemin her zaman dediği cümle keşke önceden boşanmaya karar verseydim bu kadar yıpranmazdım oldu.Ve şuan gerçekten çok mutluyuz özgür hissediyoruz bazen aksaklıklar oluyo ama bunlar zamanın izleri kendin için neyi hissetmek istiyorsan onu yap mutlu ol başkaları için yaşamayı bırak

u18

başlığın alkışlanacak bi tarafı olduğunu zannetmiyorum. boşanmak elbette evlilik gibi bir haktır ancak güzel bir şey değildir hele ki çocuklar açısından. bir iki mesele o kadar basit geldi ki sanki karı-koca olarak oturulup konuşulmamış, meselelerin üzerinden geçilmemiş ve direkt otonom bir kararla boşanmaya karar verilmiş gibi. özellikle eften püften şeylere dayanarak karar alınacak ve yaptım oldu denilecek kadar basit bir mesele değil.

Görüş Bildir