Görüş Bildir
Haberler
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Özel İlan Vermeden Duramıyor! Bu Kez de Aileye Özel İlan

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Özel İlan Vermeden Duramıyor! Bu Kez de Aileye Özel İlan

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde Matematik Bölümü Geometri Anabilim Dalı için açılan kişiye özel ilanla evli olan iki kişi bölüme alındı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin adrese teslim ilanları Sayıştay denetleme raporlarında da yer aldı. Rapora göre. ''2020 yılı içinde ilan verilen toplam 132 öğretim üyesi kadrosunun 125’i için sadece birer kişi başvuru yapabilmiştir” denildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Adrese teslim ilanların  ve torpille atamaların sonu kesilmiyor. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Geometri Anabilim Dalı için haziran ayında profesör ve doçent ilanı açıldı. Kişiye özel bu iki ilanla üniversitenin bölümüne Prof. Dr. Esra Betül Koç Öztürk ve eşi Doç. Dr. Ufuk Öztürk alındı.

BirGün'den Berkay Sağol'un haberine göre Profesör için açılan ilanda, “Doçentliğini Matematik bilim alanında almış olmak. Slant helisler, Lamarle formülü, parametrik yüzeyler ve Smarandache eğrileri üzerine çalışmalar yapmış olmak” şartları aranırken, doçent kadrosu için açılan ilanda ise şartlar şu şekilde sıralandı: “Doçentliğini Matematik bilim alanında almış olmak. Spiral vektör alanları ve Darboux helisler üzerine çalışmalar yapmış olmak.”

Adrese teslim öğretim üyesi alımları, Sayıştay’ın denetleme raporlarında

Adrese teslim öğretim üyesi alımları, Sayıştay’ın denetleme raporlarında

Yükseköğretim Akademik Arama’da yer alan bilgilere göre aranan şartlara uyan kişiler, bölümde o dönem doçent olarak görev yapan Prof. Dr. Esra Betül Koç Öztürk ve eşi Doç. Dr. Ufuk Öztürk. Prof. Dr. Esra Betül Koç Öztürk’ün eşiyle ortak Slant helisler hakkında birden fazla çalışması bulunuyor. Lamarle formülü, parametrik yüzeyler ve Smarandache eğrileri üzerine de çalışmaları yer alıyor. Doç. Dr. Ufuk Öztürk’un ise, Spiral vektör alanları ve Darboux helisler üzerine yine eşi Prof. Dr. Esra Betül Koç Öztürk’le beraber çalışmaları bulunuyor.

İlanın ardından üniversitede geometri anabilim dalında doçent olarak görev yapan Esra Betül Koç Öztürk profesör kadrosuna alınırken, Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nde görev yapan Ufuk Öztürk ise eşinin yanına doçent olarak alındı. Üniversitede daha önce de Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili ve Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ekrem Gürel’in eşi Songül Gürel’e özel ilan açılmıştı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde son dönemlerde gündeme gelen adrese teslim öğretim üyesi alımları, Sayıştay’ın denetleme raporlarında yer almıştı. Adrese teslim öğretim üyesi alımlarının örnekler verilerek açıklandığı Sayıştay raporunda, '2020 yılı içinde ilan verilen toplam 132 öğretim üyesi kadrosunun 125’i için sadece birer kişi başvuru yapabilmiştir” denilmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
51
10
6
3
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Uzaydaki Ilk Insan

yaw hic degilse prof ve docent olan birilerine vermisler :D kasap, manav, terzi vs de olabilirdi ise girenler :D:D:D

.....

İzzet Baysal ın kemikleri sızlıyordur... Üniversiteler bağımsız olmalı , istediği kişiyi istihdam etmeli , rektörü seçilmeli ,atanmamalı, uyduruk ilana gerek... Devamını Gör

Demet Koç

Bolu bi rahat mı dursa artık. Gerçi doğma büyüme oralıyım insanlar genellikle aşırı rahat durur. Bu devşirmeler piç ediyo caaanım şehri

ExampleMan

üni yönetim kadrosu bolu lumu ? :)