Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi Duyar ve Adalet Timi (BÜDAT)

Anasayfa > Video

BOĞAZİÇİLİLERDEN ÇAĞIN ADALET ANLAYIŞINA UYGUN OLUŞUM: BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ DUYAR VE ADALET TİMİ! (BÜDAT)

Çözünürlüğü yüksek olan adalet, eriyip gider mi? 

Yoksa internete yüklenen her şey gibi tükenmez kalemle mi yazılır?

Bu sorularla başlayan BÜDAT; fütüristik bir distopyayı andıran 'ağ toplumu'nda adalete olan inancını yitirip önce kendi çevresini, yani Boğaziçi Üniversitesi'ni değiştirerek bir hukuk hareketi başlatmaya karar veren anti-kahraman Buğra Korkmaz'ın mücadelesini anlatıyor.

Cannes Film Festivali’ne TÜNEL isimli kısa filmiyle katılıp eleştirmenlerin övgüsünü alan genç yönetmen Ezgi Yıldırım, epik hikaye formatının bir süper kahraman filmine uygulandığı bu senaryoyu alıp farklı bir janrın kalıplarında kendine özgü tarzıyla yapıbozumuna uğratarak epik bir destana imza atıyor.

İlk filmi CONTORIUM'dan uzun yıllar sonra beyaz perdeye yeniden

dönüş yapan Can Güney Kuseyri, bu sefer yönetmen koltuğuna oturmak yerine BÜDAT'ın yapımcılığı ve senaryo/kurgusunu üstlenirken; adaletin teknolojik devrim ve sosyal medya ile ne ölçüde sağlanabileceğine dair izleyicileri soru yağmuruna tutuyor.

Eğlence dünyası mensubu küreograf MADIR ÖKTİŞ, inovatif tasarımcı Ilknur Candan ve ünlü twitter siması Alper Sarı gibi isimlerin de yer aldığı BÜDAT, gökkuşağı kadar renkli bir yapım olacağa benziyor...

SUPPORT ‪#‎BÜDAT‬!

YAKINDA SİNEMALARDA!

Boğaziçi Üniversitesi Duyar ve Adalet Timi (BÜDAT)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?