Bodrum'un Yeni Belediye Başkanı Aras'tan 'Kaçak Yapılaşma' Mesajı: 'Kepçeyi Gönderip Orayı Dağıtacağım'

 > -

Bodrum Belediye Başkanı seçilen CHP'li Ahmet Aras, düzenlenen ilk Belediye Meclisi toplantısında kaçak yapılaşmaya yönelik mesaj verdi. Aras, "Kimse kusura bakmasın kepçeyi gönderip, hemen orayı dağıtacağım" dedi.

'1 Nisan bir milat'

DHA'da yer alan habere göre, Bodrum'da belediye başkanı seçilen CHP'li aday Ahmet Aras, Belediye Meclisi toplantısında 'kaçak yapılaşma' ile mücadele mesajı verdi.

'1 Nisan bir milat' diyen Aras, kaçak yapılaşma için mücadele başlatacağını belirtti.

'Bodrum'u betonlaştırmayalım'

Bodrum'un tarihi ve doğal dokusunun bozulmaması konusuna dikkat edeceklerini belirten Aras, şu ifadeleri kullandı:

"Bodrum'un değerleridir doğru olan. Özellikle sevgili mimar, mühendis arkadaşlarıma sesleniyorum. Lütfen imar kirliliğine yol açan projelere kesinlikle imza atmayın. Lütfen evinize, 'İki oda fazla yapacağım' diye güzel Bodrum'umuzu betonlaştırmayalım. İhtiyacı olan varsa Belediye'ye gelsin, sonuna kadar destek olacağız biz onlara. Ancak bizden izinsiz, Bodrum'un yapısına, kültürüne, değerlerine aykırı her şeye anında müdahale edeceğiz. Sonra bize kızmayın. Bunu yapmazsak, Bodrum tamamen betona teslim olacak"

'Doğayı, çevreyi ve insanı odak alan bir belediyecilik'

Çevre odaklı bir belediyecilik anlayışı getireceklerini söyleyen Aras, şu ifadeleri kullandı:

"Bodrum'a artık baharı getirdik. Yazı da inşallah el birliğiyle getireceğiz. Belediyeciliğe Bodrum'da yeni bir anlayış getireceğiz. 
Doğa, insan, çevre, hayvan, canlı odaklı olacak, ayrımcılık ortadan kalkacak. Eşitlik, adalet ve hukukun ön planda olduğu bir yönetim anlayışımız olacak."

'Makam araçlarının cam filmleri söküldü'

Bodrum'u sivil toplum kuruluşları ve paydaşlarla yöneteceklerini söyleyen Aras, "Halkın belediyeciliğini yapacağız. Öncelikle imar müdürlüğümüzün kapısındaki turnikeleri söktük. Makam araçlarının film camlarını söktürdük., Böylelikle vatandaşlarımızın makam araçlarında kimin olduğunu görmesinin önünü açtık." dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir