Bob Dylan'dan Amerika Manzaraları

 > 
68PAYLAŞIM

Nobel ödüllü tek şarkıcı Bob Dylan’ı herkes daha çok müzisyen yönüyle tanısa da o aynı zamanda bir ressam… Hatta bugünlerde ziyarete açılan yeni bir sergisi var.

Bob Dylan önce sürpriz Nobel’i hak edip etmediği, sonra Nobel’i kabul edip etmeyeceği tartışmalarıyla konuşuldu. Ozan ödülü kabul etti ancak ödül törenine de katılmayacağını duyurdu. Onu Sanatatak sayfalarına taşıyan yeni haberse az bilinen ressamlığı ve heykeltıraşlığına dair. Sanatçının suluboya ve akrilik eskizleri ve resimleri, metal işleri Londra’daki Halcyon Gallery ’de sergilenmeye başladı.

“The Beaten Path” (Aşınmış Yol) sergisi Dylan’ın son iki yıldır çizdiği Amerika manzaraları temalı çalışmalardan meydana geliyor

3 kata yayılan yüzlerce eserde Amerika’nın arka sokaklarını, ucuz pansiyonlarını, tabelası aşınmış yerlerini keşfediyor. Bu manzaralar ortalama bir insanın günlük hayatın akışı içinde otobüs penceresinden dışarı bakarken ya da işten eve yürürken görebileceği kadar sıradan. Demir heykeller de aynı şekilde sanatçının ülke içi seyahatlerinden kalma günlük hayatın içinden eşya parçalarından oluşuyor.

Doğal, samimi ve gerçekçi

Sanatçının sergi için Chronicles’a yazdığı makaleden anlıyoruz ki bu eserleri meydana getirirken amacı kimsenin yanlış anlayamayacağı ya da yanlış yorumlayamayacağı resimler çizmekmiş. Sonuç da fikre paralel olarak doğal, samimi ve gerçekçi olmuş.

“The Beaten Path” (Aşınmış Yol) Halcon Gallery’de 11 Aralık 2016’ya kadar açık kalacak.

Sanatatak

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir