Biten İlişkinin Ardından En Az Hasarla Ayağa Kalkmak İsteyenlere: Ayrılık Sonrası Kendi İyiliğiniz İçin Sergilememeniz Gereken 15 Davranış

54PAYLAŞIM

Çoğu ilişkinin hüsranla sonuçlandığını biliyoruz ama yine de her seferinde büyük bir boşluğa düşüyoruz. Bu yüzden ayrılığı en kolay şekilde atlatmanız için size birkaç önerimiz var!

1. Eski fotoğraflara bakmayın veya videoları izlemeyin.

Bunu yaptığınızda elinize hiçbir şey geçmez, yalnızca canınız daha fazla yanar. Güzel günler geçirmiş olabilirsiniz ancak o günlerin hepsi geride kaldı. Artık önünüzde yepyeni maceralar var!

2. İnsanlara eski partnerinizi kötülemeyin.

İlişkiniz bitmiş olabilir ancak ileride ne olacağını kimse bilemez. Bu nedenle eski partnerinizin tüm kötü yanlarını insanlara anlatıp insanları ona karşı doldurmayın.

3. Stalk yapmaktan uzak durun.

Eski partnerinizin sosyal medya hesaplarını sürekli kontrol etmek size sandığınızdan daha fazla zarar verecektir. 'Bir kere baksam ne olacak ya?' diye diye ilişkiyi atlama sürecini sakız gibi uzatırsınız.

4. Arkadaşlarınızla konuşurken sürekli eski ilişkinizin konusunu açmaya çalışmayın.

Ayrılığın ilk döneminde herkes meraklanıp sizinle bu konuyu konuşmak isteyebilir, bu doğal bir şey. Ancak bir zaman geçtikten sonra bu konunun üzerine toprak atmanız gerekiyor.

5. Eski partnerinizin aile üyeleri ve yakın arkadaşlarıyla görüşmeye devam etmeyin.

Bu kişiler ile bir bağ kurduğunuzu düşünebilirsiniz ancak unutmayın ki onlar sizin yakınınız değil, partnerinizin yakını. Ayrıca bu kişiler çevrenizde olduğu sürece ayrılığı atlatmanız çok daha zor olur.

6. Sosyal medyada göndermeli yazılar paylaşmayın.

Dik duruşunuzu korumak ve sinirlerinizi daha fazla yıpratmamak için bu toplara hiç girmeyin olur mu?

7. Karşı taraf istemediği halde ikinci bir şans için yalvarmayın.

Yalvar yakar kurtardığınız ilişki sizce ne kadar sağlıklı olur? Gitmek isteyen insan bugün gitmese de bir gün mutlaka gidecektir.

8. 'Acaba farklı davransaydım nasıl olurdu?' düşüncesine kapılmayın.

Geçmişte yaşanan hiçbir şeye müdahale edemezsiniz. Bu yüzden eskileri düşünerek keşkelere boğulup kendinizi yıpratmayın.

9. Ayrılıkla alakalı her şeyi en ufak ayrıntısına kadar herkese anlatmayın.

Ayrılık sürecinde insanlarla konuşmak, dertleşmek kendinizi iyi hissettirecektir. Ancak herkesin her detayı bilmesine gerek yok. İnsanlara ne kadar çok detay verirseniz, ileride bunların önünüze çıkma olasılığı da o kadar artar.

10. Görünüşünüzde radikal değişiklikler yapmayın.

Kadın erkek fark etmiyor, bu madde herkes için geçerli! Saç modelini veya rengini değiştirmek, sakalı kökten kesmek... Kimse için alıştığınız düzeni değiştirmeyin dostlar, değmez.

11. Gece vakti gelen duygusallıkla içinizi döktüğünüz uzuuun mesajlar atmayın.

Duygularınız önemsiz değil ancak onları dile getirmek için geç kalmadınız mı sizce de?

12. Sosyal medyada 'kıskandırma' paylaşımları yapmayın.

Eski partnerinizin kıskanacağını düşünerek onun hoşlanmayacağı türden paylaşımlar yapmak ilişkinizi geri getirmez. Hatta daha da büyük çıkmaza sokar.

13. Ayrılığı atlatamadan başka kişilerle görüşmeye başlamayın.

Hemen başka insanlarla görüşmeye başlarsanız hem kendinizi yorarsınız hem de karşınızdaki insana haksızlık etmiş olursunuz.

14. Ortak arkadaşlarınızın ağzından eski partneriniz hakkında laf almaya çalışmayın.

Bırakın ne yapıyorsa yapsın. Ayrıldıktan sonra ne yapıp ettiği artık sizi ilgilendirmiyor. Onun hayatına odaklanmak yerine kendi hayatınıza bakmaya çalışın.

15. Ve son olarak, ilişkinin yeniden başlayacağını düşünerek umutla beklemeyin!

Çoğu ilişki bittiğinde yeniden başlayamıyor, başlasa da eskisi gibi olamıyor 💔

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Aşka İnancımız Kalmadı: Boşanma Kararı Almaları Bizi Hiç İlgilendirmese de Sebepsizce Üzüldüğümüz 14 Ünlü Çift - onedio.com
Aşka İnancımız Kalmadı: Boşanma Kararı Almaları Bizi Hiç İlgilendirmese de Sebepsizce Üzüldüğümüz 14 Ünlü Çift - onedio.com
Çıkmadık Candan Umut Kesilmez Demeyin, Vazgeçin: Bir İlişkide Ayrılık Zamanının Geldiğinin Kanıtı Niteliğinde 15 Davranış - onedio.com
Çıkmadık Candan Umut Kesilmez Demeyin, Vazgeçin: Bir İlişkide Ayrılık Zamanının Geldiğinin Kanıtı Niteliğinde 15 Davranış - onedio.com
Seven Sevdiğine Sevdiğini Hem Söylesin Hem Göstersin Diye: 'Seni Seviyorum' Demeden de Sevginizi Gösterebileceğiniz Yollar - onedio.com
Seven Sevdiğine Sevdiğini Hem Söylesin Hem Göstersin Diye: 'Seni Seviyorum' Demeden de Sevginizi Gösterebileceğiniz Yollar - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sumeyve

.Sevmek mantık işi olmadığı için acısını çekerkende bukadar mantık olamıyo.Baya insanustu hepsini yapabilmek...

papichulopapichulo

Tiner cekin hayati yasayin

ascendat

Hepsini yapmışım vay anasını ya

asdfqwertzxcv

Demesi kolay. Hayatımda ilk defa ayrılık acısı çekiyorum. Harbi ölüm gibiymiş. Nasıl da denk geliyor her şey. Bu içerik. Simülasyon gibi Morphy kanunları yaşıyorum

Görüş Bildir