Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Birçok Annenin Sesi Oldu! Anneliğin ve Hamileliğin Karanlık Yüzünü Paylaşan Kadın

-

Doğum Sonrası Depresyon birçok kadının yaşadığı ama paylaşmadığı bir sorunken BuzzFeed aracılığıyla sizler için hazırladığımız bu içerikte Alexandra isimli bir kadının bunu nasıl açık yüreklilikte anlattığını göreceğiz.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/caitlinjinks/th...

Florida'da yaşayan Alexandra geçtiğimiz günlerde Instagram'da bu fotoğrafı paylaşarak hamilelik sonrasında yaşadıklarını "anneliğin ve hamileliğin karanlık yüzü" diyerek anlattı.

"Evet, şimdi birçoğunuz "bu kadın neden bu fotoğrafı paylaştı?" diyor içinden, ama benim bu noktaya gelebilmem tam 18 ay aldı, aynaya baktığımda ağlamamak için kendimi tuttuğun 18 ay. Sonunda kendimi tekrar güzel hissedebilmem için geçen 18 ay. Kimse sizi anneliğin ve hamileliğin karanlık yüzüyle ilgili uyarmaz, anne olduktan sonra fiziksel ve mental olarak ne kadar değişebileceğinizi anlatmaz. Doğum sonrası yaşadığım süreç benim için çok uzun ve fazlasıyla zorlu bir yolculuktu. İlk oğlumun doğumundan 18 ay ve ikinci oğlumunkinden de 5 ayı geride bıraktıktan sonra; sonunda ışığı görebiliyorum ve bu gerçekten harika hissettiriyor. Alkışlar doğum sonrası depresyonla savaşan ama yine de her gün çocukları için uyanan annelere, Alkışlar muhteşem bebeğinin doğumundan kalan izler için hala ağlayan annelere,  Alkışlar anneliğe, Alkışlar bunun da geçeceğini bile sizlere. Ve emin olun her şey çok güzel olacak."

Paylaştığı fotoğraf yüzlerce beğeni aldı ve birçok kişi bu duygularını paylaştığı için teşekkür etti Alexandra'ya.

Sen bir savaşçısın! Gerçekten teşekkürler bu gönderin için.

Hassasiyetin için sana minnettarım, hepimize ulaşmayı başardın. Paylaşımın için çok teşekkür ederim.

Alexandra bu gönderiyi kendi gibi sorunlar yaşayan daha fazla insana ulaşmak ve onların yanında olduğunu söylemek için paylaştığını ekledi.

"Benim gibi sorunlar yaşayan anneler yalnız olmadıklarını bilmeliler, onlar için buradayım ben."

"Bence, bu depresyonun izlerinden kurtulmanın ve durumu kolaylaştırmanın tek yolu annelerin bunu konuşmasından geçiyor."

Alexandra, takipçilerine annelik, bebekler, doğum sonrası depresyon gibi konularda gönderiler paylaşacağı bir blog açtığını duyurdu.

"Bu ikisine her gün daha çok aşık oluyorum"

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
g.lothlorien

sanki zorla doğurtuyorlar. doğurma o zaman.

fatih2685

Anneliğe karanlık bir yüz eklemek bence çok yanlış. Annelik say say bitmeyecek güzellikleri barındıran birşey içerisinde. Karanlık yüz kesinlikle yanlış.

nikomakhos

böyle riskler ve çok daha fazlası hep var. önceden bildiğiniz halde hem doğurup, hem böyle şeyler olunca dünyayı ayağa kaldırmak, duyar kasmak falan nedir allasen

hic-iste

Bu duyar kasmak yada dünyayı ayağa kaldırmak değil gerçekten doğum sonrası depresyon diye bir şey var. Normal bir insan nasıl çeşitli sebeplerle depresyona girebiliyorsa kadınlar da doğumdan sonra depresyona girebiliyor. Sonuçta bedeninde bir sürü değişiklik oluyor hormon dengen alt üst oluyor.

enk-capital

O kadar umrumda değil ki.Burda ne işim var acaba? Benim olmayan dertleri uzaktan tuzu kuru bi şekilde izlemek ve ahkam kesmek bana sadistce bi zevk veri yo sanırım :/

tulin-eroglu

o bebeğe sarılmak, kokusunu hissetmek, gülüşünü , ukusunu vb. izlemek bütün estetik kaygıları yok eder..

fatih2685

bravo.

Görüş Bildir