Görüş Bildir
Haberler
Bir Müzisyenin Beyni Nasıl Çalışır?

Bir Müzisyenin Beyni Nasıl Çalışır?

Ayhan
30.12.2014 - 21:40 Son Güncelleme: 31.12.2014 - 11:49
İçeriğin Devamı Aşağıda

Doktorasını Melbourne Üniversitesinde nöroloji ve müzik eğitimi üzerine yapan Anita Collins, müzik dinlerken ve bir müzik aleti çalarken beynimizde olup bitenleri yaklaşık 5 dakikalık bir videoya sığdırarak anlatmayı başarmış.

Sharon Colman Graham tarafından hazırlanan animasyonda, gelişen teknoloji sayesinde daha ayrıntılı olarak incelenebilen insan beyninin müziğe karşı verdiği olağanüstü tepki anlatılıyor. Günlük hayattaki aktiviteler için sadece tek bir bölgesi kullanılan insan beyninin, müzik dinlerken aynı anda birçok bölümü harekete geçiyor.

Müzik aleti çalan bir insanın beyni ise tam bir havai fişek gösterisini andırıyor. Videoda özellikle enstrüman çalan birisinin normal hayatta olayları nasıl daha hızlı kavradığı, hafızasının ve yeteneklerinin nasıl çok yönlü olduğu da vurgulanıyor.

Kaynak: http://hafifmuzik.org/video/bir-muzis...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
7
3
2
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
endeXus Gaming

Vay canına! Bende diyorum neden bateri çaldıktan sonra daha hızlı düşünüp karar verebiliyorum, yada Strateji oyunlarını neden hemen başarı ile geçiyorum deme... Devamını Gör

Lee Mou

mikroskopların dalga boyutunun yetersizliği ve grafiklemedeki kendine has durumlar müzik gibi olguyu düşüncenin sanal sekliyle açıklanmış. Gerçekliğe ulaşmad... Devamını Gör