Bir Facebook Gönderisiyle Restoranı Dolup Taşan Yaşlı Adamın Hikayesi İçinizi Isıtacak!

38PAYLAŞIM

70 yaşındaki John McMilan'ın ayakta tutmaya çalıştığı restoran, hiç müşterisi yokken bir anda müşteri ile dolup taştı. Peki bu nasıl oldu? İşte Buzzfeed'in derlediği, sizler için düzenlediğimiz bu içeriğimizde iyi niyetin neleri değiştirebileceğini göreceğiz.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/laurenstrapagie...

31 yaşındaki Colin Ross, Alberta'da yaşayan birçok insan gibi yağ endüstrisindeki işinden çıkartıldı. Fakat onun sayesinde, Lethbridge'de yaşayan bir başka bahtsızın hayatı olumlu yönde değişti.

Geçen cumartesi, ilk kez Whitbie’s Fish & Chips adlı restoranta gitti. Buzzfeed ile yaptığı röportajda "İçeri girdim, ilerledim ve sandalyenin üzerinde oturan bu yaşlı adamı gördüm. Burada ondan başka kimse yoktu" dedi Ross.

İskoçyalı 69 yaşındaki John McMilan bu restoranın sahibi.

Ross, biraz pisi balığı yedikten sonra, bu mekanın ne kadar temiz ve bakımlı olduğunu fark etti.

"Çok etkilendim." diyen Ross, John'a neden restoranda kimse olmadığını sorduğunda, kimsenin restorana gelmediğini öğrendi.

Ross "Kendi başına masrafları karşılamanın zor olduğunu söyledi. Son birkaç ayın çok kötü olduğunu ve toparlayamadığını anlattı." diyerek John McMilan'ın ne kadar zor zamanlar geçirdiğini vurguladı.

Pazarlama işlerinde biraz tecrübesi olan Ross, John'a yardım teklifinde bulundu fakat John bunu istemedi. E hal böyle olunca da, Ross sosyal medyayı kullanarak bir şeyler yapabileceğini düşündü.

Sosyal medyada paylaştığı bu fotoğraflarda, insanlardan bu restorana en azından bir gidip bakmaları için ricada bulundu.

"Beni tanıyanlar bilir, herkese açık bir kalbim var ve gerçekten insanların iyiliğini düşünüyorum. Özellikle bu kişi 70 yaşında bir adam ise."  dedi Ross.

"Restoranın sahibi gerçekten çok değerli, çok mağrur ve kibar biri. Bu yüzden Lethbridge'deki herkesten bu durumu paylaşmalarını ve bu kadar sıkı çalışan bu çok değerli insana yardımcı olmalarını istedim."

Ve birden patladı! Gönderi 8.000'den fazla paylaşıldı ve insanlar Whitbie'ye akın etmeye başladı. Salı günü 400 kişi, çarşamba günü ise 500 kişi ziyarete gitti.

Ross, yıllar boyu durmadan çalışmanın sonunda McMilan'ın hak ettiğini aldığını söyledi.

"Gerçekten mükemmel bir insan. Ondan hemen pozitif bir enerji aldım."

Whitbie şu an deli gibi kalabalık. İnsanlar kapının dışına taşıyorlar.

McMilan, 7 yıldır hiç görmediği kalabalığı şimdi görüyor. Akın akın gelen müşterileriyle ilgileniyor.

McMilan'ın Global News ile olan röportajında söylediğine göre, balık ve kızartma restoranı açmak onun için her zaman bir hayaldi. Şimdi Ross'un gönderisi sayesinde hayali gerçek oldu ve yüzlerce insan restorana akın etmeye başladı. 

McMilan "Bunu sadece iyi niyetinden yaptı. Lethbridge buraya geldi ve herkes bunu sadece iyi niyetinden yaptı." dedi.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevgii

Dünya hala dönüyorsa bu güzel insanların hatırı için.

hayat-guzeldir

Gönlü güzel insanlar iyi ki varlar hayat böyle daha güzel..

kutsal-kase

bızımde buna benzer ıslerımız var en yakın ornegı ıneklerı olen teyzeye ettıgımız yardım gıbı ıyı ınsalar ıyıkı varlar...

atilgan

"oil industry" yi yag endustrisi olarak ceviren editor, senide unutmayacagiz.

queen-of-the-alaska

yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Görüş Bildir