Bir Erkeğin Başına Gelebilecek En Güzel Şey! İşte Tüm Araştırma ve Örneklerle Kız Çocuğu Sahibi Olmanın Babalar Üzerindeki Etkileri

-

Bebek sahibi olmanın cinsiyeti, ayrımı, öylesi böylesi olmaz elbette ama bu son araştırma sanki kız babalarını sevindirecek gibi duruyor. Harvard İşletme Fakültesi'nin babalar ve kız çocukları arasındaki ilişki üzerinde yaptığı çalışmadan çıkan bu süper olumlu sonuçları sizler için DailyMail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/femail/articl...

Harvard'ın araştırmasına göre bir kız çocuğu sahibi olmak babanın hayatına 'şirinlik, tatlışlık ve şekerlik'ten çok daha öte şeyler kazandırıyor.

Öncelikle kız çocuğu sahibi babaların karşı cinsi yavaşça ve nazikçe öğrendiği, keşfettiği ortaya çıktı. 

Daha önceki araştırmalardan da bilindiği gibi, çocuk sahibi olmak kız ya da erkek fark etmeksizin bir babanın beynini yeniden şekillendiriyor. Kucağında çocuğunu tutan bir babanın testesteron hormonunda ani düşüşler yaşanıyor ve okistosin yükseliyor.

Son araştırmada ise bu hormonun, kucağa alınan bebek kız olduğunda çok daha yüksek bir artış gösterdiği ortaya çıktı.

18 ve 15 yaşlarında iki kızı olan Barack Obama, akşam yemeğinde kızlarıyla yaptığı sohbetlerin 'eşcinsel evliliğe karşı' tutumunu olumlulaştırdığını açıklamıştı.

Baba - çocuk arasındaki sohbetler analiz edildiği zaman, babaların kızlarıyla sohbet ederken oğullarına göre %60 daha fazla dikkat gösterip cevap verdiği ortaya çıktı.

Ayrıca Davranışsal Sinirbilim tıp dergisine göre kız çocukları olan babalar erkeklere göre, 5 kat daha fazla şarkı sölüyor ve açık bir şekilde duygulardan bahsediyor. 

Psikoterapist Phillip Hodson'a göre "Bir erkek olarak kız çocuğunzla anlaşmak için farklı bir dil öğrenmeniz gerekiyor. Kızlar bir adamda çok daha farklı yerlere dokunuyor. Erkek çocuklarla güç savaşına giren babalar kızlarla işbirliği yapıp sonuca varmyı öğrenmek zorunda."

Aile terapisti Emma Citron'e göre bir baba oğlunu kendi küçük versiyonuymuş gibi ele alırken, kızı için kendi sınırlarının dışına çıkmak zorunda kalıyor.

Polonya'da yapılan bir araştırmaya göre kız çocuk sahibi babalar olmayanlara göre daha uzun yaşıyor.

Amerika'da İnsan Biyolojisi dergisinde yayınlanan başka bir çalışmaya göre, kız çocuk sahibi olmuş babalar 6 ay daha uzun yaşarken, erkek çocuk sahibi olmanın ömür beklentisine herhangi bir etkisi olmuyor. 

Bunun bir sebebi de muhtemelen kız çocuklarının ileri yaştaki ebeveynlerine daha dikkatli, daha ilgili şekilde bakım yapmaları.

Phillip Hodson'a göre bu 'kız çocuklarının daha az stres yaratmasından' kaynaklı olabilir.

Öte yandan erkek ya da kız olması fark etmeksizin bir anne için çocuk sahibi olmak ömründen 7 ay götürüyor.

Kız çocuk babaları çok daha cömert ve nazik patronlar oluyorlar!

Yönetim Bilimi dergisine göre kız çocuğu sahibi olan babalar maaşlara zam yapma konusunda oldukça cömert davranıyor. 

Fakat genele bakıldığında, Danimarka'da 10.000 şirket üzerinde yapılan bir araştırmada olduğu gibi çocuk sahibi olan patronlar şirket genelinde kemer sıkıyor. Bunun en muhtemel sebebi ise baba olan bir patronun bilinç altında hem kendi hayatında hem de şirket finansmanında tasarruf yaparak çocuğuna gelecek vadetmeye çalışması olabilir.

Ayrıca kız çocuğu sahibi CEO'lar maaş eşitsizliğine karşı çok daha etkili tepki gösteriyor.

Danimarka Aalborg Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre kız çocuğu sahibi babaların şirketlerinde cinsiyete göre maaş eşitsizliği çok daha düşük oranda görülüyor.

Warwick Üniversitesi'nde yapılan bir başka araştırmaya göre ise kız çocuk sahibi babalar sol eğilimli siyasi partileri destekliyor.

10.000 İngiliz ailesinde yapılan çalışmaya göre, çocuk sahibi olmadan önce sağ görüşlü partiye oy veren babaların, kız çocuğu sahibi olduktan sonra sol kanatlı partilere oy verme olasılığı %2 artıyor. 

Erkek çocuk sahibi olmanın bu konuda herhangi bir etkisi yok.

Donald Trump denince feministlerin kanı donacak gibi olur. Fakat hatırlatalım ABD Başkanını ücretli annelik iznini bütçeye sokmaya kızı Ivanka ikna etmişti.

Bir önceki ABD Başkanı Barack Obama ise kız çocukları sayesinde kendini ilk kez kamuoyuna açık bir şekilde 'feminist' olarak tanıtmıştı.

Psikolog Dr. Cliff Anall'a göre kız çocuk sahibi babalar oldukça korumacı bir doğaya sahip olur. 

"Örneğin bir erkeğin başka bir kadın çalışana nezaketsiz davrandığını gören baba, 'ya bu kızımın başına' gelseydi der ve olaya müdahil olur. Kız çocuk babaları genç kızlara olan cinsel dürtülerini de kontrol altında tutmaya çalışır ve büyük bir çoğunluğu bu konuda başarılı olur."

"Bu erkeklerin kızlarıyla kurduğu duygusal iletişim dili, hayatta diğer kadınlarla kurdukları iletişime de olumlu etki yapar."

Başka bir araştırma sonucuna göre kız çocuk babaları dünyayı iyi bir yer haline getirmek için daha çok çaba sarfetmektedir.

Ayrıca iş dünyasındaki kız babaları da, şirket çalışanlarına karşı daha merhametli oluyor. Örneğin kız çocukları olan yönetici babaların şirketlerinde sosyal sorumluluk projelerine harcanan para gelire oranlandığında %13.4 daha fazla.

Örneğin Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ve Priscilla Chan 'Kızımıza bir mektup...' diyerek yaptıkları paylaşımda eşit hakları savunan bir STK'ya 45 milyar dolar bağışladı.

Bill Gates ve eşi Melinda Gates 1996 yılında kendi isimlerinde bir vakıf kurduklarında ilk kızları Jennifer 4 yaşındaydı.

Ayrıca kız çocuklarının babalarını zenginleştirdikleri de ortaya çıktı!

Büyük yatırım şirketlerinde kız çocuğu sahibi babalar yönetici koltuğuna oturduğunda, ekibin cinsiyet dağılım daha eşit oluyor ve yatırımcı geri dönüşleri %4'e kadar artış gösteriyor.

BONUS: Ve son olarak kız çocuklarının da tüm bunlardan aldığı çok önemli pozitif sonuçlar var!

Şimdiye kadar yapılan araştırmalarda anne sevgisi ve şefkati kız çocuklar için çok daha fazla ön planda tutulurdu. Fakat son zamanlarda bunun aksini kanıtlayan birçok bilimsel çalışma var. Çocuklar Birliği kurumunun araştırmasına göre, babalarıyla sıkı ilişkiler geliştiren kız çocukları ilerde çevreyle daha iyi arkadaşlıklar kuruyor, daha fazla empati ve özdeğer gösteriyor

Kişilik ve Sosyal Psikoloji dergisine göre babalarıyla yakınlık kuran kızlar, cinselliğe adım atmak için rahat olmayı bekliyor ve riske atmıyor.

i.pinimg.com

Yani babaların kızlarıyla kurduğu ilişki, onun gelecekteki ilişkileri ve mutluğu için en az anneleriyle kurduğu kadar önemli.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

o da beni sevebilseydi, hem aşığı olacaktım hem babası. ikisine de ne kadar ihtiyaç duyduğunu adım gibi bilirim, bir şans verirse bana o gönle tüm benliğimle dolar ömrümü ona veririm, ama sevmeyince bir kalp sevmiyor devamında da demek ki. ben gene de onu bekliyorum, çünkü bir gün bir kızım olacaksa, yalnızca ona benzemesini istiyorum. çok canım yanıyor dostlarım, çok canım yanıyor.

Gizli Kullanıcı

hayırdır yav noldu anlatmak istersen dinlerim özelden

selaminko

kızım doğana kadar ölümden korkmazdım. şimdi ise öleceğim ve onu babasız korumasız savunmasız bırakacağım diye ödüm patlıyor.

kabukichonunyildizi

Yemin ederim eğer o it yerine baba seçimini yapabilseydim kessinlikle will smithi babam yapardım. Adam o kadar çok seviyor ki çocuklarını baktıkça ağlayasım geliyor

seeding232

Allah banada nasip eder inşallah

murat-hakli

kız amcasıyım. baba olmak daha güzel bir şey olamaz çünkü o kadar güzel. bi söz vardı kimin bilemiyorum şu şekildeydi: "erkek çocuklarını sevin, kız çocuklarını zaten seversiniz"

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBarack ObamaCEODonald TrumpEşcinselFacebookİngiltereMark ZuckerbergZamanne
Görüş Bildir