Bir de Onların Gözünden Bakalım: Yaşlılar En Sevmedikleri Moda Trendlerini Açıklıyor

-

Moda, çok hızlı kabul gören ve aynı hızla geçerliliğini yitiren bir kavram. Bu dünyada ne kadar uzun yaşarsanız, o kadar çok trendin gelip geçtiğini görüyorsunuz. Bu yüzden olgun insanların tecrübelerini görmezden gelmemek lazım. Vice Avustralya, sokaktaki yaşlı insanlarla rastgele röportaj yaparak yok olmasını istedikleri trendleri sormuş. Biz de yaşlıların en sevmediği trendleri derledik, kim bilir bugünün gençleri de yaşlanınca neleri beğenmeyecek? :)

Kaynak: http://www.vice.com/en_au/read/we-asked-...

Shane, 58 - Tayt

Taytın kadınları şişman gösterdiğini düşünen Shane, çok az kadının bu giysiyi taşıyabildiğini düşünüyor. Güzel bacaklı kadınlara taytı yakıştırsa da, kadınların %90'ının güzel bacaklara sahip olmadığını söylüyor. Hele ki 35 yaşını geçmişlerse, tayt için çok geç olduğunu ekliyor. Elbette erkekler için de fikri aynı.

Nella, 60 ve Paul, 60 - Kısa dar elbiseler ve ters şapkalar

Nella genç kızların her şeyi gösteren kısacık ve dapdar elbiseler giymesini beğenmiyor. Paul ise başından beri ters takılan şapkaları sevememiş.

Judy, 78 - Sırtı açık tişörtler ve düşük bel pantolonlar

Bunların hiç hoş bir yanı olmadığını savunan Judy, düşük belli dar kotlardan fışkıran fazlalıklardan rahatsız. Öte yandan bol olanlarını da sevmiyor; insanların sürekli pantolonlarını toplamak zorunda kalacağını ve bunun saçma olduğunu düşünüyor.

Lindsay, 63 - Kapri pantolonlar

Şort desen şort değil, pantolon desen pantolon değil diye düşünen Lindsay; kapri ve bermuda pantolonlara sonuna kadar karşı. Şort ya da pantolon giymek varken neden bunların giyildiğini anlamıyor.

Tess, 59 - Düşük ağlı pantolonlar

Bu pantolonların adını bilmeyen Tess, düşük ağı ifade edene kadar epey zorlanıyor. Bunu giyen insanların sanki altlarında bez olduğunu ve tuvaletlerini yapmış gibi göründüklerini düşünüyor.

Diane, 50

Diane bu konuda oldukça açık fikirli. Herkesin kendi zevki olduğunu ve istediklerini giymelerinde bir sorun görmediğini söylüyor. Ancak mutlaka bir şey söylemesi gerekirse, bazı kızların giydiği çok çok kısa büstiyerleri beğenmediğini ekliyor.

Francis, 64 - Yırtık kotlar

Francis bu konuya değişik bir bakış açısı getirerek, bu tür yırtık giysilerin güzel elbiseler almaya gücü yetmeyen insanları yaralayacağını düşünüyor.

Mark, 68 - Düşük ağlı pantolonlar

Aslında gençlere karşı hoşgörülü olan ve istediklerini giyebilmelerini tercih eden Mark, giyeni rahatsız hissettirdiklerini ve salaş gösterdiğini düşündüğü için düşük ağlı pantolonları söylüyor.

Sonuç itibariyle yaşlı insanların aşırılığı sevmediği görülüyor. Aşırı bol, aşırı dar, aşırı kısa, aşırı düşük, aşırı yüksek giysiler onlara tuhaf geliyor.

Sizce haklılar mı?

Kesinlikle çok haklılar.
Modadan anlamıyorlar, eski kafalılar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
amelie87matilda

bende aynen hepsine katılıyorum tayt, kısa büstiyer ve yırtık pantolonlar yasaklansın

ashriel

Şişman kadınların tayt giymesine bende karsıyım.Streç film gibi geziyorlar. o şalvar denen pantolonlar zaten ayrı bir iticilikte. Bence de haklılar. Yaşlandım galiba. :(

Gizli Kullanıcı

Ulan ben de yaşlılar falan diyince; Hayriye ana, Rüstem dede falan gelecek sandım..

Gizli Kullanıcı

haklılar

roronoazoro

hepsine bende katılıyorum bende yaşlıyım galiba

Görüş Bildir