Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir de Böyle Bakın: Aslında Evlat Olsa Bile Sevmememiz Gereken 15 Film Karakteri

Sanat
86PAYLAŞIM

Biraz düşünürseniz, herhangi bir filmden herhangi sinir bozucu bir karakteri bulup anında çıkarabilirsiniz. Ama başrolün, ana karakterin uyuzun teki olduğu film sayısı azdır. Zira ana karakterler biz onlarla empati yapalım, onlarla düşüp onlarla yükselelim diye vardırlar. Haliyle, bir senarist açısından gıcık bir karakter yazmak riskli iştir. 

Bu karakterleri aslında seviyor olabilirsiniz, ama kendinizi yer aldıkları filme koyarsanız muhtemelen onlardan nefret ederdiniz. Zaten bütün meselemiz de bu 😉

1. Llewyn Davis - Inside Llewyn Davis

Llewyn'e empati yapmak kolay, ama aslında adamın kendinden başka kimseyi düşünmeyen hıyarın biri olduğunu kabul etmek gerek.

2. Derek Vinyard - American History X

Filmin başında yaptığı korkunç hareket ve hapishane banyosuna kadar aralıksız devam ettirdiği ırkçılığıyla pek sevilesi bir karakter değildir Derek. Sonradan yola gelmeye başlar ama her şeyin içine çoktan etmiştir bile...

3. Jordan Belfort - The Wolf of Wall Street

Para, para ve daha çok para... Jordan Belfort. gerçek bir kişilik olsa da DiCaprio'nun müthiş oyunculuğu sayesinde hakikaten nefret ettirir kendinden.

4. Lou Bloom - Nightcrawler

Lou Bloom, amacı uğruna çılgın gibi motive olmuş hırs küpü bir insanın yapabileceklerini göstermesi açısından şahane bir örnekti. Yine de, başarı için göze aldıklarına tanık oldukça ondan uzaklaştık. Kekremsi bir tat bırakarak indi sahneden...

5. Bella Swan - Twilight serisi

Gülmenin vergiye tabi tutulduğu bir dünyadan gelmişçesine donuk bir surat ifadesiyle tüm seriyi geçiren Bella da hiç sevilesi olmayan kahramanlardan. Gerçi, en az kendi kadar kıl olan Edward ile uyumlu bir çift olmuştu.

6. Alex Delarge - A Clockwork Orange

Tamam, "kötü" kahramanlara empati yapabiliyoruz. Ama onu da yapamasak zaten kahraman olmalarının bir anlamı kalmaz. Alex, vandallıklarıyla kendisinden ışık hızıyla uzaklaştırır izleyiciyi. Filmin sonunda yaşananlar da bir nevi seyirci rahatlatma malzemesidir.

7. Harry Potter - Harry Potter serisi

8 film boyunca birileri arkasını toplamasa 20 farklı şekilde ölebilecek olan Harry, bu yetmiyormuş gibi bütün kahramanlığı kendine devşirir, mağrur bakışlarıyla "Bakın ben yetimim, benim hikayem en acıklısı" dercesine gezer durur. 

Evlat olsan sevilmezsin, Harry.

8. Frodo - Lord of The Rings üçlemesi

Eyvallah, Frodo zeki ve aklı başında bir Baggins olarak büyük bir sorumluluk yüklendi. En büyük iradeleri bile hallaç pamuğu gibi fırlatan bir yüzüğe yine iyi dayandı. Ama, bu onun dayaklık hareketler yaptığı gerçeğini değiştirmiyor. Onun olduğu sahnelerde uyumak, en doğru yol olacaktır.

9. Achilles - Troy

Alkışlarla Yaşıyorum şarkısının kendisi için yazıldığını düşündüren hareketlerle, can sıkıcı bir ergen gibi davranır durur film boyunca. Yalnızca şan ve şöhret için hareket eder. Brad Pitt ve saçları da tuz biber olur üzerine.

10. Anakin Skywalker - Star Wars serisi

Ah Anakin, "Dünyanın en güçlüsü olacam" diye diye galaksinin içine ettin, anaları ağlattın. "Değer miydi?" diye sormadan direkt söylüyorum. Dayaklıksın. Hep dayaklıktın. Neyse ki o dayak yerde kalmadı.

11. Superman - Man of Steel

Superman sıkıcıdır. Man of Steel ve Batman v Superman'de gördüğümüz Superman ise sıkıcılıktan öte, tam anlamıyla nefretlikti. Batman'in çelik yumruklarını ağzına yedikçe içimizin yağları eridi.

12. Jasmine - Blue Jasmine

Jasmine'in neden nefretlik olduğunu anlatma ihtiyacı bile hissetmiyor, sizi doğrudan filmi izlemeye davet ediyoruz.

13. Sam Witwicky - Transformers serisi

Sevmek ne kelime, nefretliksin Witwicky. Sürekli dört ayak üzerine düşersin ve her seferinde ölmemeyi başarırsın. Neyse ki çok ciddiye alınacak bir serinin karakteri değilsin.

14. Tony Stark - Iron Man

Zeki, ukala, milyoner, hayırsever... İzlemesi keyif verse de şöyle bir oturup düşünmek gerek. Hayatınızda onun gibi biri olsa muhtemelen pek sevmezdiniz.

15. Mark Zuckerberg - The Social Network

Ne kadar sadık bir uyarlanmaydı bilinmez, Mark'ın Facebook'u kurarken yaptıklarına şahit oldukça adam hakkındaki görüşleriniz dibi görebilir. Hatta "Ne pis adammışsın sen Mark?" derken bulabilirsiniz kendinizi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
menemen

stark gibi mudurunuz oldugunu dusunun tiksindiniz degil mi neyse gercekten nefret ettiğim cogu karekter vardı burada benim siz ne dusunuyorsunuz bilmem

onediookuru

olm bu aralar noldu size amk salak salak başlık açıyorsunuz, yazmayın la bi şey kaliteyi düşürmeyin bari.

aliss37

Bu yayında emeği geçen herkesin amk Transformens serisine önemli değil diyor amk

cooper_selin

Superman , Tony Stark umarım ironidir.

asliito

Sen içerik yapma editör allah aşkına bu nedir yaa..Superman i yedirtmeyiz klskdlks

Görüş Bildir