Bir Azim ve Yoktan Var Etme Hikâyesi: Öğrencilerine Atletizmde 100'e Yakın Madalya Kazandıran Öğretmen

 > 
243PAYLAŞIM

Ellerinde yeterli imkan olmamasına rağmen atletizmde büyük başarılar kazanan öğrenciler ve o öğrencilere koçluk yapan beden eğitimi öğretmeni Mehmet Ali Taşkesen'in hikayesiyle karşınızdayız. Gaziantep'te Suriye sınırına çok yakın bir noktada bulunan okulun öğrencileri kendi parkurlarını ve çalışma aletlerini ellerindeki malzemelerle hazırlayarak ilde ve bölgede düzenlenen atletizm yarışlarında 100'e yakın madalya kazandı. 

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı

Oğuzeli'nin Yazılı Mahallesi'nde 4 yıldır görev yapan beden eğitimi öğretmeni Mehmet Ali Taşkesen, azmi sayesinde okulunun öğrencilerine farklı kapılar aralama gayretinde.

Öğrencilerin vücudunun atletizme yatkın olduğunu fark eden Taşkesen, ilk etapta gerçekleştirdiği antrenmanlardan olumlu sonuçlar almaya başlayınca işi bir adım öteye taşıdı.

Okulun kullanılmayan sıralarını tornacıya götürüp yüksek atlama sehpası ve atlama sediri yaptıran Taşkesen...

Yine okulun eski yataklarını da atlama minderi olarak kullandı.

Hazırlıklar tamamlandıktan sonra farklı yaş gruplarından öğrenciler ısınma hareketlerini köyün tozlu yollarında gerçekleştirdi.

Daha sonra yemekhaneye kurdukları aletlerde antrenman yapan öğrenciler başarının da kapısını böylece aralamış oldu.

Öğrenciler il ve bölgesel yarışlarda atletizm branşında 100'e yakın madalya kazandı.

'Kendi imkanlarımızla bir şeyler yapmaya çalıştık'

Anadolu Ajansı'na konuşan ve çocuklara spor yapabilecekleri imkanlar sunmaya çalıştıklarını dile getiren Taşkesen, "Çocukların atletizme yatkın olduğunu fark edince bu konuya ağırlık verdik. Önceleri uzun atlama falan yoktu ama vücutlarının buna da alışması için neler yaparız diye düşünmeye başladık. Yüksek atlamada ihtiyaç duyulan malzemelerin pahalı olması nedeniyle kendi imkanlarımızla bir şeyler yapmaya çalıştık." diyor.

Daha fazla öğrencinin madalya alarak adından söz ettirmesini hayal ettiğini de dile getiren Taşkesen şöyle devam ediyor:

 "İnşallah bu okuldan Türkiye dereceleri de çıkacak. Bunun için umudum var. Bunu başardığımızda emeklerimizin karşılığını alacağız."

Atletizmle ilgilenen 5. sınıf öğrencisi Aydın Kırmızı da hem öğretmeninden hem de çalışmalardan memnun

Okula başlar başlamaz atletizme merak saldığını anlatan Kırmızı, "Atletizmle uğraşmak beni mutlu ediyor. Öğretmenime çok teşekkür ediyorum. Çünkü o bize bu imkanları sağlıyor." dedi.

Öğretmen ve öğrencilerinin başarılarının devamını dilerken, devletin de çocuklarımıza gerekli imkanları sunmasını ümit ediyoruz 🙏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir