Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Binlerce Minecraft Oyuncusunun Hesap Bilgileri Çalındı

Anasayfa > Gündem

Son yılların en popüler oyunlarından biri olan ve toplamda 5 milyondan fazla oyuncuya ev sahipliği yapan Minecraft‘ın binlerce oyuncusuna ait hesap bilgileri internete sızdırıldı.

Başarılı bir hizmet olmasına rağmen genellikle sızdırma ve hack saldırılarında gözümüze ilişen Pastebin üzerinden yapılan sızıntıda 1800’den fazla hesabın bilgileri yer alıyor. Belgeye ulaşan internet kullanıcıları bu hesapları izinsizce kullanabiliyor ve böylece normalde parayla satılan oyuna yasadışı yollardan sahip oluyor.

Saldırıların hangi yöntemle gerçekleştiği henüz belli değil. Burada akla birkaç seçenek geliyor. Hackerlar kullanıcıların klavye hareketlerini takip eden keylogger sayesinde bilgileri ele geçirmiş ya da sahte bağlantılar aracılığıyla kullanıcıların bilgilerini vermelerini sağlamış olabilir. En kötüsü ise Mojang’ın sunucularına saldırı yapılmış olması ihtimali. Eğer bu ihtimal doğru çıkarsa çok daha fazla oyuncunun şifresinin kötü niyetli kişilerin eline geçmiş olması işten bile değil.

Diğer yandan saldırganların şimdilik binlerce kişinin hesabını yayınlamasının küçük bir başlangıç olabileceği de söyleniyor. Yani saldırganlar ellerinde milyonlarca kişinin bilgisinin olduğunu kanıtlamak için şimdilik bu kadar sayıda hesabı yayınlamakla yetinmiş olabilir. Ancak bunların şimdilik iddia olmaktan öteye gitmediğini hatırlatmakta fayda var.

Mojang‘ın konu hakkında henüz bir açıklamada bulunmaması kafadaki soru işaretlerini iyice artırıyor. Eğer Minecraft oyuncularından biriyseniz ve hesabınızın güvenliği hakkında tereddütleriniz varsa en kısa zamanda şifrenizi sıfırlamakta fayda var.

LOG

Kaynak: http://www.log.com.tr/binlerce-minecr...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
7
5
4
4
3
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?