Bingöl'de 3 İstismar Tutuklaması

 > 
73PAYLAŞIM

Bingöl'de 16 yaşındaki erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 3 kişi tutuklandı. Epilepsi annesi 2004 yılında ekmek pişirirken fırına düşerek ölen çocuk, ailesiyle Diyarbakır'dan Bingöl'e taşınmış, ablası da 2012 yılında intihar etmişti.

Valilikten yapılan açıklamada, 23 Mart'ta 21.00 sıralarında ailesi ile Çocuk Şube Müdürlüğüne kendisinin darp edildiği iddiasıyla müracaatta bulunan E.E'nin (16) avukat ve sosyal çalışmacı refakatinde alınan ifadesinde, olayın başka boyutları olacağı ihtimalinin ortaya çıktığı belirtildi.

Tekrar mağdur olarak alınan geniş çaplı ifadesinde, E.E'nin 2013 yılından itibaren G.Ç, C.B, K.B ve V.B. isimli şahısların cinsel istismarına maruz kaldığını, B.S. isimli şahsın da kendisini darp ettiğini beyan ettiği kaydedilen açıklamada, nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatı doğrultusunda Sevgi Evleri'ne teslim edilerek koruma altına alınan olay mağduru çocuk ve ailesiyle ilgili gerekli rehabilitasyon ve destek çalışmalarının da eş zamanlı olarak başlatıldığı bildirildi.

Olayla ilgili yapılan çalışmalarda şüphelilerin açık kimlikleri ve adreslerinin tespit edildiği, nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatı doğrultusunda 25 Mart'ta 11.00 sıralarında olayın şüphelileri olan G.Ç, C.B, K.B ve V.B. isimli şahısların yakalandığı aktarılan açıklamada, şüphelilerin alınan ifadelerinde K.B. haricinde diğer şüphelilerin suçlamaları kabul etmediği vurgulandı.

Üçü tutuklandı

Hazırlanan tahkikat evrakı ile şüpheliler G.Ç, C.B, K.B ve V.B'nin adli mercilere sevk edildiği, V.B'nin savcılık sorgusu sonrasında serbest bırakıldığı bildirilen açıklamada, G.Ç, C.B ve K.B'nin nöbetçi mahkemece tutuklanarak Bingöl'de kapalı cezaevine teslim edildiği aktarıldı.

Açıklamada, "Aynı olayda şüpheli olan B.S. ise 26 Mart'ta yakalanmış olup, nöbetçi cumhuriyet savcısı tarafından alınan ifadesinden sonra salıverilmiştir. İlimizde yaşanan bu menfur olayla ilgili mağdurun kişilik haklarının korunması, suçluların da en ağır şekilde cezalandırılmasına yönelik çalışmalarımız titizlikle devam etmektedir" denildi.

Öte yandan, lise 2. sınıf öğrencisi olan E.E'nin Diyarbakır'ın Hani ilçesinde 2004 yılında epilepsi annesini ekmek pişirdiği sırada tandıra düşmesi sonucu kaybetmesi üzerine ailesiyle Bingöl'e göç ettikleri öğrenildi.

Okulunda başarı bir öğrenci olduğu belirtilen E.E'nin babasının hamallık yaparak 10 çocuklu ailesinin geçimini sağladığı, 2012 yılında ablasının intihar ettiği kaydedildi.

AA

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir