Görüş Bildir
Haberler
Bill Gates Omicron Varyantının Ne Zaman Biteceğini Açıkladı! Omicron Ne Zaman Sona Erecek?

Bill Gates Omicron Varyantının Ne Zaman Biteceğini Açıkladı! Omicron Ne Zaman Sona Erecek?

GNS
22.12.2021 - 19:31

Microsoft'un kurucularından biri olarak tanınan ve dünyanın en zengin insanları arasında yerini alan yatırımcı ve iş insanı Bill Gates, koronavirüs pandemisi döneminde yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme geliyor. Gates bu sefer de etkisini tüm dünyaya yaymaya başlayan omicron varyantı hakkında konuştu. Koronavirüsün bir çeşidi olan omicron varyantının ne zaman biteceği hakkında açıklama yapan Bill Gates dikkatleri üstüne çekti. Peki Bill Gates'e göre omicron ne zaman bitecek? İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Koronavirüs her geçen gün etkisini artırmaya devam ediyor. Aşılama çalışmalarıyla birlikte ülkelerin vatandaşlarını koruma altına almaya çalışmaları ve virüs önlemleri ile pandemiyle savaşılmaya devam ediliyor. Son dönemde hızla yayılmaya başlayan varyant omicron tedirginlik yaratırken girişimci Bill Gates varyantın biteceği tarihle ilgili açıklamalarda bulundu. Peki omicron ne zaman bitecek? İşte detaylar...

Bill Gates'ten Omicron Açıklaması

Bill Gates'ten Omicron Açıklaması

Covid-19'un en çok mutasyona uğramış türü olan Omicron varyantıyla ilgili Twitter’dan paylaşımda bulunan Bill Gates, bu salgın için izlediği yolu ve yaptıklarını kamuoyuna duyurdu. Gates, gelecek birkaç ayın çok zorlu geçeceğini söylerken kendisinin bizzat tatil planlarını iptal ettiğini de dile getirdi.

Omicron Ne Zaman Bitecek?

Omicron Ne Zaman Bitecek?

Bill Gates, “doğru adımların atılması” durumunda 2022’de corona virüsü salgınının biteceğini de dile getirdi. Gates, “Maske takılması ve aşı olunması durumunda salgın halen 2022’de bitebilir” dedi. Ünlü iş insanı Omicron varyantı dalgasının ise Mart ayında bitebileceğine inandığını söyledi.

Gates, “Tam da hayat normale dönmüş diye düşünürken salgının en kötü kısmına girmiş olabiliriz. Omicron hepimizi derinden etkileyecek. Yakın arkadaşlarıma da bulaştı ve ben de tatil planlarımın çoğunu iptal ettim” dedi.

Aşı Olmalıyız

Aşı Olmalıyız

ABD’de baskın varyant halini alan Omicron varyantının bu hızla yayılması durumunda yakında Dünya üzerindeki bütün ülkelerde tespit edilebileceğini söyledi. Gates, “Bu varyant hakkında daha fazla bilgi alana kadar ciddiyetle bu konuda önlem almalıyız. Delta varyantının yarısı kadar ağır hastalık yaratsa da daha bulaşıcı olduğu için en kötü hastalık olabilir. Birbirimize bakmalıyız, maske takmalı, kalabalık ortamlarda ve kapalı alanda bulunmamalıyız. Aşı olmalıyız” yorumunu yaptı.

Gates sözlerini, “Bir gün pandemi sona erecek ve birbirimizi ne kadar çok koruyup kollarsak o zaman o kadar yakın olacak” diyerek bitirdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın