Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilinçaltına İniyoruz! İkili İlişkilerde Zihnin Hangi Romantik Film Karakteri Gibi Çalışıyor?

İlişki Testleri-
Abone ol

Bakalım romantik ilişkilerinde zihnin hangi ünlü romantik film kahramanı gibi çalışıyor?

1. Cinsiyetini öğrenerek başlayalım?

Kadın
Erkek
Ne fark eder?

2. Diyelim ki sevgiline gece yarısı bir telefon geldi ve sen açtın. Telefondaki tanımadığın bir kız/erkek ve sevgilinle görüşmek istediğini söyledi. Nasıl tepki verirsin?

3. Bunlardan hangisi sana göre fiziksel etkileşim ve duygusal yakınlaşmaları en doğru şekilde tanımlar?

4. İlk buluşmanız ve her şeyi sen organize ediyorsun. Aşağıdaki planlardan hangisini tercih ederdin?

Samimi, salaş bir restorant ya da barda akşam yemeği.
Lüks bir restoranta romantik bir akşam yemeği.
Piknik ve ardından romantik bir yürüyüş.
Önce bir şeyler içip ardından sinema.

5. Seks kelimesinin sende yarattığı çağrışım nedir peki?

6. Bunlardan hangisi sana daha çok korku veriyor?

Ruh eşini bulamamak
Hayatın anlamını kavrayamamak
Yaşamdan haz alamamak, anı yaşayamamak
Ömür boyu hapis

7. Şu cümleyi de tamamla bakalım. ÖNCE ...

8. Son ve en önemli soruya geldik. Şimdi bu zamana kadar canını en çok yakmış ayrılığı ya da kişiyi düşünmeni istiyoruz. Aşağıdaki görsellerden hangisiyle bu ilişkiyi özetlerdin?

Not Defteri- Allie

Sen aşkın kıymetini fazlasıyla bilen birisin ancak bunu gerçekten hissetmen gerekiyor. O duygunun gerçekliğine bir kez kapıldığında; gözü sevgilisinden başkasını görmeyen ve gerekirse tüm dünyayı karşısına alabilecek bir kadın çıkıyor içinden. Dileriz karşına çıkan ya da çıkacak kişiler senin kıymetini bilir.

Güzel ve Çirkin- Bella

Sen bir insanı maddi şeylerden çok manevi olarak sahip olduklarına göre değerlendiriyorsun doğal olarak dış görünüş senin için fazlasıyla arka planda. Bir insanın kalbi, karakteri ve hayata karşı duruşu düzgünse anında o kişiye aşık olabilirsin. Duygusal ve değerlerine önem veren birisin bu yüzden seninle aynı değerleri taşıyan birisinin dış görünüşü, maddi durumu ne olursa olsun senin için dünyanın en yakışıklı insanı haline geliyor ve aşkı tüm hücrelerinde hissediyorsun.

Aşk ve Gurur- Elizabeth Bennet

Sen kendi iç dünyasında yaşayan ve kendine has doğruları olan birisin bu yüzden aşka ve erkeklere karşı da biraz ön yargılısın. Bir insan kalbini pır pır ettirse bile ona karşı temkinli yaklaşıyor, kendini korumaya çalışıyorsun. Çoğu zaman gururundan ya da bu prensiplerinden ilişkilerine zarar versen de gerçekten birine aşık olduğunda hepsini geride bırakıyor ve aşık olduğun insandan başkasını görmüyorsun.

Sil Baştan- Clementine

Sen oldukça tutkulu birisin ve aşkı da böyle yaşamayı tercih ediyorsun. Ancak kendi hayatına ve prensiplerine de son derece bağlısın bu yüzden birine tabiri caizse köpekler gibi aşık olsan bile sana zarar verdiğini, yıprattığını hissettiğinde aşkını kalbine gömüp, arkana bakmadan gidebilirsin.

Amelié- Amelié

Sen tam anlamıyla iflah olmaz bir
romantiksin. İçinde sanki büyümeyen bir çocuk var ve aşka da o
çocuğun gözlerindeki saflıkla yaklaşıyorsun. Hayatı dolu dolu,
ufak mutluluklarla yaşamayı seviyorsun ve aşık olduğun insanla
da bu duyguları paylaşmak istiyorsun. Herhangi birinin, herhangi
bir özelliği hoşuna giderse ona ciddi anlamda aşık olabilir,
karşılık bulamasan bile içinde aşkını yaşamaya devam edersin.
Karşılık bulduğundaysa dünya üzerindeki en mutlu kişi
olabilirsin.

Alacakaranlık- Edward Cullen

Sen son derece ketum ve soğuk birisin ama içinde sevgi dolu bir yan var ve birini sevdiğinde ; fazlasıyla korumacı, sahiplenici ve romantik bir adama dönüşüveriyorsun. Aşkın için, sevdiğin için yapamayacağın hiçbir şey yok. Öyle ki senin ona zarar verdiğini düşünürsen gerekirse aşkını kalbine gömüp, aşık olduğun insanı kendinden bile korumaya çalışırsın.

Aynı Yıldızın Altında- Augustus Waters

Sen hayatın gelip geçici olduğunun bilincinde, anın tadını çıkarmaya çalışan ve yaşamdan zevk almaya çalışan birisin. Söz konusu aşk olduğunda da ilişkinin bütün güzelliklerini karşındaki insana yaşatmaya hazırsın. Gerçekten ama gerçekten birine tutulduğundaysa sevgilinin sadece gülümsemesi için bile yapamayacağın şey, açamayacağın kapı yok.

Not Defteri- Noah

Sen tam anlamıyla aşk için yaşayan birisin. Bir kez bu duyguyu hissedersen sevdiğin kadını etkilemek ve ikna etmek için yapamayacağın şey yok. Şartlar ne olursa olsun her şeyi göğüs gerebilecek kadar gözü kara ve gerekirse aşkı için yıllarca bekleyebilecek kadar da sadık birisin. Özetle sen; her kadının hayalini kurduğu sevgilisin!

Titanic- Jack Dawson

Sen o kadar fedakar birisi ki... Gerekirse sevdiğin için hayatından bile vaz geçebilirsin. Aşka pek inanmayan ama bundan da kaçmayan birisin çünkü karşına gerçekten doğru kişinin çıkacağını biliyorsun. Bu kişi içinse öyle belli başlı kriterlerin yok gördüğün an hissedeceğine inanıyorsun ve gerekirse o insanlar beraber olabilmek için tüm dünyayı karşına alabilirsin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

ÖNCE BEN şıkkı olsa onu seçecektim olmadığı için testi bitirmedim

busra-akpinar5

aşk ve gurur-Elizabeth Bennet hiç yoktu yazayım dedim.

Gizli Kullanıcı

Not Defteri- Allie Sen aşkın kıymetini fazlasıyla bilen birisin ancak bunu gerçekten hissetmen gerekiyor. O duygunun gerçekliğine bir kez kapıldığında; gözü sevgilisinden başkasını görmeyen ve gerekirse tüm dünyayı karşısına alabilecek bir kadın çıkıyor içinden. Dileriz karşına çıkan ya da çıkacak kişiler senin kıymetini bilir. Aşk ve Gurur- Elizabeth Bennet Sen kendi iç dünyasında yaşayan ve kendine has doğruları olan birisin bu yüzden aşka ve erkeklere karşı da biraz ön yargılısın. Bir insan kalbini pır pır ettirse bile ona karşı temkinli yaklaşıyor, kendini korumaya çalışıyorsun. Çoğu zaman gururundan ya da bu prensiplerinden ilişkilerine zarar versen de gerçekten birine aşık olduğunda hepsini geride bırakıyor ve aşık olduğun insandan başkasını görmüyorsun.Sil Baştan- Clementine Sen oldukça tutkulu birisin ve aşkı da böyle yaşamayı tercih ediyorsun. Ancak kendi hayatına ve prensiplerine de son derece bağlısın bu yüzden birine tabiri caizse köpekler gibi aşık olsan bile sana zarar verdiğini, yıprattığını hissettiğinde aşkını kalbine gömüp, arkana bakmadan gidebilirsin.

rizasyr

Not Defteri-Noah işte o ben ama değecek birisi malesef yok cıkmadı bekliyoruz sjsjsjsjs

maga

Ben

jeanjenny

Sil Baştan- Clementine

Görüş Bildir