Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilim Tarihinin Belki de Akıllarda En Çok Soru İşareti Yaratacak Keşfi: İki Babalı Bebekler

-

Tarihte ilk defa iki erkek, çocuk sahibi olabilecek.

Bilim insanları, iki yetişkin erkekten alınan doku hücresiyle yumurta ve sperm hücresi oluşturmayı başardı.

Ve aklınıza muhtemelen Arnold’ın oynadığı bu film geldi.

Bu, iki erkeğin bir dişiye ihtiyaç duymadan çocuk sahibi olabileceği anlamına geliyor.

Yani teknik olarak evet. Kazanımlardan biri eşcinsel çiftlerin biyolojik anlamda çocuk sahibi olabilmesi olacak.

Nurtopu gibi!

Ne kareydi ama!

Aynı zamanda çocuk sahibi olamayan çiftlere de pek çok açıdan merhem olacak.

Cambridge Üniversitesi ve İsrail’deki Weizmann Enstitüsü işbirliğiyle gerçekleştirilen çalışma, daha önce fareler üzerinde sonuç vermişti.

Bunu insan biyolojisine uyarlamak pek kolay olmadı.

Fakat gelinen nokta itibariyle doku hücresinden primordiyal tohum hücreleri elde edebildiler!

Çalışmanın bir başka artısı da, tohum hücrelerinin oluşumda ortaya çıkan epijenetik mutasyonların önüne geçebilmek olmuş.

Ekip kendine güveniyor ve iki yıllık bir sürecin sonunda, bu yöntem kullanılarak sağlıklı bebeklerin dünyaya getirilmesi planlanıyor.

Tabii, mesele dünyaya bir insan evladı getirmek olduğu için, işin etik boyutu da kaçınılmayacak kadar büyük bir aslan haline geliyor.

En son üç farklı yetişkinden alınan hücrelerle dünyaya getirilen çocuk gibi… İki farklı erkeğin sahip olacağı bir çocuk elbette sıradan bir olay gibi kabul görmeyecek.

Tamamen başarılı olunması halinde, bu uygulamanın ülkenizde hayata geçmesini ister miydiniz?

İsterdim. İnsanlığa faydalı sonçta.
İstemezdim. Her şeyin bir sınırı var.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
duygu-uzun8

Milletimiz kendini ilgilendirmeyen/zarar vermeyen şeylere nefret kusmayı ne kadar çok seviyor.

barisylmz

Onedio yu severdim ama bu godoslara olan ilgisi benim onedio dan tiksinmeme neden oluyor amaciniz ne escinselligin normal oldugunu mu enpoze etmeye calisiyorsunuz yapmayin bu toplumun bazi degerleri var icine etmeyin lutfen

Gizli Kullanıcı

panpa sen neler diyon değişik?

crnklc

Hayatı boyunca, kendi rızası ile bir kitap dahi açıp okumayan insanların bu içeriğin altında bilimi eleştirmesi kadar ironik başka bir şey daha olmasa gerek. İnsanların yönelimleri, istekleri ve hayatları başka insanları ilgilendirmez; ilgilendirmemeli. Buradan eşcinsellerle ilgili ahkam kesip onları ayıplamak kolay, ileride bir gün benzer bir durum başınıza geldiğinde durumun ne kadar normal ve ciddi olduğunu anlamanız dileğiyle. Bebeğin iki tane babasının olmasını eleştireceğiniz yerde hiç kimsesi olmayan, sokaklarda dilendirilen çocuklar hakkında bir şeyler yapmayı deneyin. Zira hiçbir çocuğun hayatı onlarınki kadar zor ve acınası olmayacaktır.

devilmaycry

Bir bebek için anne çok farklıdır anne sütünü ona kim verecek hadi insanlığa saygılı olarak yazıyorum daha doğar doğmaz annesini kokusundan tanıyıp susan çocuk ozaman nasıl susacak kim bekliyecek ve bu çocuğu kim doğrucak ulan escinsellige destek olmak için varya elinizden geleni ardınıza koymuyorsunuz yazık gercekten

korelelloo

İsteyen istediğini yapsın.Artık insanların düşüncelerine karışmayın. 2 erkek evlenip çocuk sahibi olursa size ne zararı olacak ? Lütfen insanlara saygı duymayı öğrenin.

Görüş Bildir