Bilim Kurgu Gerçek mi Oluyor? Japonya'da Yapılan İlk İnsan-Hayvan Embriyo Deneyi Çok Ses Getirecek!

320PAYLAŞIM

Örümcek Adam hikayesinin gerçek olduğunu düşünsenize!

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/science/japan-a...

Bilim insanları şu aralar insan ve hayvan biyolojisi arasındaki duvarları yıkmak üzere!

Unilad'ın haberine göre Tokyo Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi ekiplerinin başındaki Hiromitsu Nakauchi, fareler ve sıçanların embriyolarında insan hücreleri yetiştirmeyi planlıyor. Sonrasında ise bu embriyoları hayvanların döllenmesinde kullanmayı planlıyor.

Nakauchi, insan-hayvan embriyo deneylerini yürütmek için Japonya'dan devlet fonu alan ilk kök hücresi bilim insanı oldu.

Amacı ise yeni baştan ortaya çıkacak olan bu hayvanların organlarını insanlara uygun bir şekilde nakletmek. 

Tabii bu konuyla ilgili birçok etik endişe yer alıyor. İnsan hücrelerinin planlanan organın dışına çıkması ve gelişen hayvan beynine ilerlemesi, dolayısıyla da hayvanın durumunu etkilemesi gibi endişeler var. 

Nakauchi ise konuyla ilgili "Belirlediğimiz organı oluşturmaya çalışıyoruz, böylece hücreler yalnızca pankreasa gidecek." şeklinde açıklamada bulundu.

İnsan-hayvan melezleri aslında bu zamana kadar Amerika'da üretiliyordu.

Fakat bu yıl Mart ayına kadar Japonya'da insan hücresi içeren hayvan embriyolarının geliştirilmesi veya bu embriyoların döllenmek için nakledilmesi yasaktı. Nakauchi'nin planları Japonya'nın Eğitim ve Bilim Bakanlığı'nın yeni kuralları altında onaylanan ilk planlar oldu. Yani hayvanların döllenmesi için embriyo nakline izin verildi. 

Texas Southwestern Medical Center'da araştırmacı olan Jun Wu, bunun evrimi araştırmak için gerekli bir adım olduğunu belirtti.

"Bu engeli aşmak için moleküler yapıyı anlamak ve stratejiler geliştirmek, ilerlemek açısından gerekli olacaktır."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ulas-c.-cakmak

Herkes Suriyeliler def olsun diyor. Bence def olmasınlar, ülkeye verdikleri zararları telafi etmek için denek olarak kullanılsınlar. Yiyip içip sıçıp sonra da "hadi bize müsaade" diyip gitmeleri kanıma dokunuyor.

coldhearted

Yahu denek lazımsa söyleyin, bizde insana, hayvana hatta damacanaya, heykele hallenen yığınla sübyancı, sapık, pedofili, ar damarı yok olmuş orospu çocuğu var, gönderelim size en azından bir işe yarasınlar. Rahat bırakın hayvanları.

lucinda-yumi-kane

İstemez anacım istemez. Siz kanser tedavisine çalışın. Yeterince bilim - kurgu filmi izledim ben bunun nereye gidebileceğini anlamak için :D

suat-sonmez

Bilim adamlarının işi gücü yok usta splinter yapmaya çalışıyorlar. Yapmışken ninja kaplumbağaları yapın :))

selimkazak

3 d yazıcılar ile organ nakli çalışmaları sürüyor bu daha kolayı sanırım ...

Görüş Bildir