Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilim Kurgu Filmlerini Andıran, Fantastik Sovyet Eserleri

 > 
882PAYLAŞIM

Bilim Kurgu Filmlerini Andıran Eski Sovyet Eserleri

Bu anıtların bir çoğu bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibiler fakat aslında bu eserlerin hepsi Sovyet Rusya'sı döneminde yapılan heykeller.

 Bu garip eserler soğuk savaş döneminde bazı şehir efsanelerine sebep olmuştur. Şimdilerde anlıyoruz ki birçok turistin ilgi odağı olan bu eserler aslında sadece sanat eserleriymiş.  Ghent Güzel Sanatlar Kraliyet Akademisi mezunu Jan Kempenaers tarafından çekilen fotoğraflar sayesinde bu ilginç eserlere yakından bakalım.

Kaynak: http://sobadsogood.com/

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
spaceman

Abi sanki uzaylılar yapmış gibi bence insan parmağı dışına şeyler de var özelikkle 7. resim çok mükemmel ve tuhaf sanki sanki şey gibi bir ırkın sembolü gibi

eriador-kolcusu

İyide eser isimlerini ve bulunduğu şehirleri yazaydınızda bizde bilinçleneydik.

mehmet-faik-altinoz

ben yeterince okudum araştırdım da benim bildiğim yugoslavya komunist bi devletti dimi ? komunist bi devlette sovyet mimarisi olmıycak ta hitler mimarisi mi olucak ? çok cahilsin keşke ölsen

peter

neyin kafasını yaşıyorsun? böyle saçma bir mantıkla karşı tez olabilir mi? senin hesapla türkiye de kapitalist bir ülke, tayvan ve belçikada da kapitalist bizde niye tayvan veya belçika mimarisi yok. böyle saçmalık mı olur. ben diyorum ki eserler sovyetlerde değil yugoslavya da, sen hala yok arjantin yok hitler diye zırvalıyorsun.

mehmet-faik-altinoz

kardeşim bak ikiside komunist ikisde sınır komşusu siyasi yugoslavya her türlü sscb ye bağlı niye uzatıyon amk

peter

oooo cahillik seviyesi gittikçe artıyor. 1- sınır komşusu değiller. 2- yugoslavya siyasi olarak hiçbir zaman bağlı değildi ve bu yüzden araları açıktı.

peter

Yanlış haber. Eserlerin hiç biri Sovyetlerde değil. Eserler yugoslavya döneminde yapılmış ve eski yugoslavya topraklarında (Bosna, Sırbistan, Hırvatistan veya Slovenya) bulunuyor.

mehmet-faik-altinoz

amk yugoslavya arjantinemi bağlıydı göt

peter

sen hangi cahillik havuzunda yüzüyorsun. yugoslavya hiçbir zaman sovyetlere bağlı olmadı. tito sovyet yanlısı politikalardan kaçındı ve bu yüzden stalin zamanında sovyetlerle araları hep açıktı. biraz oku, araştır ona göre cevap ver.

Görüş Bildir