Bilim Bazı Erkekleri Sevindirdi! Uzun Boylu Erkekleri Tercih Eden Kadınların Cinsel Sağlığı Daha İyi

-

Bilimin hayatımıza kattığı o mantıklı, sevindirici açıklamalardan biri de romantik ilişkiler için geldi. Unilad'den derlediğimiz habere göre 7000'den fazla çift üzerinde yapılan araştırmaya göre uzun boylu erkekler ve kısa boylu kadınlar birlikte çok mutlu!

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/articles/tall-m...

Güney Kore'nın Konkuk Üniversitesi'nde oldukça uzun bir zaman zarfına yayılarak yapılan araştırmada tam 7850 çift incelendi.

İngiliz model Abigail Marie "Abbey" Clancy ve eşi Peter Crouch. 

Dr. Kitae Sohn'un else ettiği sonuçlara göre "çiftler arasındaki boy farkı kadının mutluluğu ile sonuçlarınyor, ve kadınlardaki uzun boylu erkek tercihi doğurganlık sağlığına olumlu etki ediyor.

Öte yandan bu birlikteliklerin/evliliklerin ortalama ömrünün 18 yıl olduğu da ortaya çıktı. 

Dr. Sohn kadınların uzun boylu erkekleri tercih etmesinin hem çok normal hem de çok gizemli olduğunu ifade ediyor. Kadınların erkekteki uzun boy ile çekicilik ve gücü ilişkilendirdiğini söylüyor.

Kişilik ve Bireysel Farklılıklar adlı kitabında Dr. Sohn şöyle demiş; "Basitçe ifade etmek gerekirse kadınlar uzun boylu erkeklerden hoşlanıyor."

Fakat Dr. Shon tam olarak bir sebep açıklamamış. Araştırmaların tamamına ise şuradanulaşabilirsiniz.

"Bu tıpkı insanların yağlı, tuzlu ve şekerli yiyecekleri tam olarak neden olduğunu bilmeden sevmesi gibi. Bu tür yiyecekler hayatta kalmak için önemli ve tarihte zor bulunuyordu."

İşte buradaki ortak nokta da, kadınların uzun boylu erkekleri isterken hissettiği hayatta kalma içgüdüsü ve bu yüzden cinsel sağlık konusundaki iyileşmeleri.

Goodfulness'ta yayınlanan bir makaleye göre ise uzun boylu erkekler işverenlere daha güvenilir ve daha kabiliyetli görünüyor. Bu yüzden iş dünyasında daha sık zam ya da terfi alıyorlar. 

Başka bir iddiaya göre ise uzun boylu erkekler daha özgüvenli olma ihtimali dolayısıyla hayatta çok daha memnun veya doymuş hissediyorlar.

İşte bu yüzden tüm bunların tamamen evrimsel bir geçmişi olabilir.

Avcı toplayıcı toplumlarda uzun boylu erkekler muhtemelen daha iyi avcılar olarak görülüyor bu yüzden kadınlar arasında daha çok tercih ediliyorlardı.

Kadın erkek arasındaki cinsel ve duygusal çekimi birkaç bilimsel araştırmaya bağlamak zor ama uzun boylu erkekler haydi yine iyisiniz!!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
freedom667

biz kısa erkekler köprüden atlayalım o zaman. kısa erkekle sevgili olan veya evlenenin cinsel hayatı madem sağlıksız ve ilerde sorun açıyor. o zaman intihar edelim biz geberelim gidelim. yani bu milletin amacı kısa erkekleri bir an önce öldürmek mi yalnız bırakmak mı yoksa katil etmek mi?

selengeselenge

''Bu tıpkı insanların yağlı, tuzlu ve şekerli yiyecekleri tam olarak neden olduğunu bilmeden sevmesi gibi. Bu tür yiyecekler hayatta kalmak için önemli ve tarihte zor bulunuyordu." cümlesinden sonrasını okumadım.Yağ,tuz ve şeker ne zamandan beri hayatta kalmak için önemliymiş acaba?Bunlar insanı anca ölüme götürür.Protein,karbonhidrat ve vitamin demiş olsanız tamam da yağ ne tuz ne şeker ne be?

cookielyon

çoğu uzun boylu erkekle aynı boydayım ne oluyor sağlıklı mıyım değil miyim

thehoneybadger

Bir de şu Shaq ile eşinin resmini ne zaman görsem beni bi gülme alıyor🤣

thehoneybadger

Ben 1.86 yım yırttım o zaman😋

Başlıklar

BilimİngiltereKoreTercihZamkadınlar
Görüş Bildir