Görüş Bildir
Haberler
Bilic Beşiktaş'a Veda Etti

Bilic Beşiktaş'a Veda Etti

Enver K.
30.05.2015 - 11:41
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, dün oynanan Gençlerbirliği maçıyla sözleşmesi biten ve Beşiktaşla yolları ayrılan Slaven Bilic ile basın toplantısı düzenlendi.

Bilic: "Kalbim daima Beşiktaş ile atacak"

Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında ilk olarak konuşan başkan Fikret Orman, Bilic'e ve yardımcı hocalarına Beşiktaş camiası adına teşekkür ederek sözlerine başladı.

Şanssız bir sezon geçirdiklerini belirten Fikret Orman, Siyah beyazlı kulübün önemli bir taraftar kazandığını belirtti.

Bugünün bir veda günü olduğunu belirten Slaven Bilic ise üzgün olduğunu ve karmaşık duygular içinde bulunduğunu söylerek sözlerine başladı.

Harika bir deneyimin sonuna geldiklerinin altını çizen Bilic 'Belki de ekibimle birlikte hayatımızın en mutlu gününün sonuna geliyoruz. Bir taraftan da mutlu ve gururluyuz, Beşiktaş Ailesi ile kurduğumuz harika ilişkilerle ülkemize geri dönüyoruz. İki sezonun kısa bir özetini yapacak olursak, Beşiktaş'ın nihai hedefi olan şampiyonluğa ulaşamadığımız için üzgünüz. Özellikle de bu sene çok yakındık. Şampiyonluğa ulaşamadıysak burada birinci sorumlu benim. Bana ilk teklifi getirdiklerinde bu işin çok kişisel ve duygusal bir iş olduğunu yoğun bir şekilde hissetmiştim. Başkanımıza bana bu harika kulüpte çalışma şansı verdiği için minnettarım. Bugün Hırvatistan'da Beşiktaş'ı yakından takip eden büyük bir kitle var. Kalbimiz daima Beşiktaş ile atacak' ifadelerini kullandı.

Bilic, 'ileride bir gün yeniden Beşiktaş'a döner misiniz?' Sorusuna 'İleride bir gün Beşiktaş'a döner miyim, dönmez miyim bilemiyorum. Asla asla dememek lazım' yanıtını verdi.

Fikret Orman: "Bilic'le Bir Aile Gibi Olmuştuk"

BJK Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Fikret Orman, Bilic'e tüm Beşiktaş camiası adına teşekkür ederken, çok iyi bir Beşiktaş taraftarı kazandıklarını söyledi.

Slaven Bilic'in sadece Beşiktaş ailesince sevilmediğini ve taraflı tarafsız herkesin sevdiğini belirten Başkan Orman, 'Birçok sıkıntılar yaşadık, ancak hocamız çok yapıcı, tam bir Beşiktaşlı gibi, yönetimle koordinasyon içinde olarak, hiçbir şeyi mazeret etmeden mücadele etti. Ben de ona teşekkür ediyorum.' diyerek şunları söyledi:

'Zor günler, yaşanan şeyler dirayet gerektiriyordu. Onu da hep beraber yaşadık. Şanssız bir sezon geçirdik. Maç skorları istediğimiz gibi olmadı. En çok da Slaven Bilic istiyordu bunu, eminim. Şanssız oldu. Fakat Beşiktaş önemli bir taraftarı, önemli bir Beşiktaşlı'yı kazandığını düşünüyorum. Hocamızla bir aile gibi olmuştuk. Ben kendi açımdan söyleyeyim, iki kızım en büyük üzüntüyü duyanlardan oldular. Hocamız da, kalbi İstanbul'da, siyah beyaz renklerle atan bir taraftar oldu. Hem Bilic'e, hem de değerli hocalarımıza tekrar şahsım ve tüm Beşiktaş kurulu adına teşekkür ediyorum.'

Al Jazeera - CHA

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam