Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Beyaz Saray'ı Ziyagiller'in Köşküne Çeviren Aşk Hikayeleri: ABD Başkanlarının Sansasyonel Aşkları

-
Abone ol

Kimi belgelerle kanıtlandı, kimi ise dedikodu olarak kaldı. Tüm dünyada görülen ve siyasilerin korkulu rüyalarından olan skandallardan nasibini alan Amerika Birleşik Devletleri başkanlarını sizler için derledik.

Thomas Jefferson ve hizmetçisi Sarah Sally Hemings

Jefferson'ın  hizmetçisi ve aynı zamanda karısının yarı-kardeşi sayılan Hemings ile ilişkisinin olduğu uzun süre basit bir iddia olarak kaldı ve ciddiye alınmadı. Ancak 20. yy'ın sonlarına doğru yapılan araştırmalar, Hemings'in altı çocuğundan en az birinin babasının başkan olduğunu gösterdi. Daha sonra Thomas Jefferson Vakfı'nın oluşturduğu bir araştırma komitesinin çalışmaları, tüm çocukların babasının Jefferson olduğunu ortaya çıkardı.

Kaynak

Grover Cleveland ve yasa dışı çocuğu

ABD'de 1884 yılında yapılacak seçimin çalışmaları sürerken ortaya büyük bir iddia atıldı. Demokratların başkan adayı Cleveland'ın evlilik dışı bir çocuğu vardı! Bütün kamuoyu Grover Cleveland'ın bu iddiayı reddetmesini beklerken, üstesinden nasıl gelebileceğini düşünüyordu. Ancak o, hiç beklenmeyen bir tepki verdi. İlişki yaşandığı zaman diliminde başkanın da sevgilisinin de bekar olduğunu, iki tarafında bilerek ve isteyerek yaşadığı bir ilişki olduğunu söyleyip kendi çocuğu olduğunu kabul etti. İkisi de özgür bireylerdi ve bu gayet normaldi. 

Kaynak

Eisenhower ve savaş şoförü Kay Summersby

Alman asıllı Dwight Eisenhower, İkinci Dünya Savaşı sırasında Batı Avrupa'daki Müttefik Kuvvetleri'nin başkomutanlığını, 1953-1961 yılları arasında da ABD başkanlığını yaptı. Bu süre zarfında kendisinin şoförlüğünü yapan Summersby ile olan ilişkisi ise çok sonra ortaya çıkacaktı. Summrsby da konuyla ilgili "Eisenhower was my boss" kitabını yazdı. 

Kaynak

Franklin Roosevelt ve Sekreteri Lucy Mercer

Amerika Birleşik Devletleri'nde en uzun süre görev yapan başkan olarak tarihe geçen Roosevelt'i unutmamıza izin vermeyen bir başka olay da sekreteri Lucy Mercer ile olan ilişkisi. Kuzeni Eleanor ile evli olan başkan, uzun yıllar sekreteri Mercer ile birlikte oldu ve eşinden bu durumu gizleyemedi. Ancak Eleanor Roosevelt, kalbinin sesini dinleyerek ayrılmayı reddetti. 

Kaynak

Donald Trump ve ardı arkası kesilmeyen iddialar...

2016 yılında yapılan seçimlerde hiç beklenmedik şekilde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olan D. Trump'ın adı sürekli olarak aşk skandallarına karışıyor. Porno yıldızı Stormy Daniels ile ilişkisi olduğu iddiaları gündemden düşmeyen başkanın adı en son eski Playboy modeli Karen McDougal ile anılıyor.

Bill Clinton ve stajyeri Monica Lewinsky

ABD'nin efsanevi başkanlarından Clinton'ın adı stajyeri olan Monica Lewinsky ile oldukça anıldı. Söz konusu ilişkinin gerçek olduğuna inanılsa da Bill Clinton, basına yaptığı açıklamada aralarında hiçbir cinsel ilişkinin olmadığını açıkladı.

Kaynak (6.18)

Barrack Obama ve Beyonce

ABD'nin ilk ve halihazırda tek siyah başkanı Barrack Obama da aşk dedikodularından nasibini almış durumda. 2014 yılında Fransız televizyonlarında çıkan haberlere göre Obama ve Beyonce arasında yasak aşk yaşanıyordu.

Kaynak

J. F. Kennedy ve stajyeri Mimi Alford

Amerika Birleşik Devletleri'nin suikast sonucu öldürülen başkanı Kennedy'nin adı sık sık aşk skandallarına karışmıştı. Bunlardan birisi de stajyeri Mimi Alford. Alfrod, tam 50 yıl sonra yazdığı kitapta henüz dört günlük stajyerken başkan ile aralarındaki ilişkinin başladığını ve 18 ay boyunca devam ettiğini yazdı.

Kaynak

J. F. Kennedy ve Marilyn Monroe

Kennedy'nin en büyük skandallarından birisi ise hiç şüphesiz M. Monroe ile yaşadığı iddia edilen birlikteliği. Ünlü şarkıcının bir konserinden önce birlikte olduğu yazıldı. İddiaların en büyük kaynağı ise başkanın doğum gününde ünlü şarkıcının söylediği şarkıdaki tavırları.

Kaynak

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jr.aykut

Efsane başkan Kennedy yaptıysa bi bildiği vardır. Gerisi teferruat. Ayrıca koca Amerikan Başkanı adamlar, o güç bende olsa dünyayı düdüklerim valla yalan yok.

ordekkac

J.F. Kennedy fenasın, başa belasın flkflj.

selimkazak

vay Kennedy

Görüş Bildir