Bethesda'dan Oyuncuları Üzecek Haber: The Elder Scrolls 6 Hala Geliştirilmeye Başlanmadı!

0PAYLAŞIM

RPG türünün en sevilen serilerinden olan The Elder Scrolls'un 6. oyunu duyurulalı 3 yıl olmuşken henüz geliştirme aşamasına bile başlanmadığını duymak sizlere nasıl hissettiriyor? Oyuncular büyük bir merak içerisinde yapımın yollarını gözlerken gelen haberler daha çok bekleyeceğimiz yönünde.

Kaynak: https://www.telegraph.co.uk/gaming/news/...

The Elder Scrolls ilk oyunu ile 1994 yılında hayatımıza girdi.

The Elder Scrolls: Arena adını taşıyan yapım oyuncuya dönem için iyi bir hikaye, rol yapma imkanı ve ilgi çekici bir dünya sunuyordu. Elbette ki bu başarının ardından devam oyunları da gecikmedi.

Pek çoğumuzun RPG denildiğinde ilk aklına gelen oyunlardan olan The Elder Scrolls V: Skyrim ise bundan tam 10 yıl önce, 2011 yılında çıkış yaptı.

O tarihten bu yana çıkan her yeni konsolda kendine yer bulmayı başaran Skyrim'in ardından ise The Elder Scrolls Online piyasaya sürüldü ve oyuncular Tamriel topraklarını hep birlikte keşfetmeye koyuldular.

2018 yılının E3 fuarında ise The Elder Scrolls 6 bu kısa video ile duyuruldu.

E haliyle oyuncular da çıldırdı! Oyun tarihinin sevilen ve köklü serilerinden olan The Elder Scrolls'un yeni oyununun duyurulması hiç de ufak bir olay değildi. Uzunluğu 1 dakikayı bile bulmayan bu kısa video üzerinden teoriler üretildi, oyunun nerede geçebileceği konuşuldu.

Duyurunun üzerinden 3 yıl geçti ancak projeden hala başka bir ses soluk çıkmadı.

Oyuncular yapımın akıbetini merak ederken Bethesda'nın kıdemli isimlerinden olan ve aynı zamanda The Elder Scrolls projesinin başındaki kişi olan Todd Hovard bazı açıklamalarda bulundu.

Açıklamalar pek de memnun edici değil.

Zira Telegraph'a konuşan Hovard oyunun hala geliştirilmeye başlanmadığını, ekibin 3 yıldır tasarım hakkında çalıştığını açıklamış vaziyette. Kısacası aradan geçen 3 yılda geliştiriciler oyunun nasıl görüneceğini tasarlıyorlarmış.

Tüm bunların sorumlusu Starfield mı?

Bu açıklamanın ardından gözler Bethesda'nın uzayda geçecek olan RPG türündeki yeni oyunu Starfield'a çevrildi. Pek çok oyuncu The Elder Scrolls 6'nın bu gecikmesinden sorumlu olarak Starfield'ı gösteriyor. İddialara göre yıllar sonra orijinal bir evren yaratacak olan Bethesda tüm ağırlığını bu projeye verdiği için yeni The Elder Scrolls oyunu gecikmiş vaziyette..

Peki The Elder Scrolls 6 ne zaman çıkacak?

Elimizde henüz buna dair en ufak bir ipucu bile yok ancak rahatlıkla söylenebilecek tek şey yapımın Starfield'ın çıkış yaptıktan sonra geleceği. Starfield'ın ise önümüzdeki yılın sonlarında çıkması bekleniyor. Kısacası yeni The Elder Scrolls oyununa kavuşmak için en az bi' 5 yıl daha beklememiz gerekecek.

İlginizi Çekebilir

Bilgisayar Oyunlarında Yaşadıkları En Garip Anları Paylaşırken Bize Yok Artık Dedirten Twitter Kullanıcıları - onedio.com
Bilgisayar Oyunlarında Yaşadıkları En Garip Anları Paylaşırken Bize Yok Artık Dedirten Twitter Kullanıcıları - onedio.com
Bu Oyunları Kaçırmayın! Steam Yaz İndirimlerinden Satın Alabileceğiniz 13 Hayatta Kalma Oyunu - onedio.com
Bu Oyunları Kaçırmayın! Steam Yaz İndirimlerinden Satın Alabileceğiniz 13 Hayatta Kalma Oyunu - onedio.com
Ünlü CS:GO oyuncusu Xantares Twitch'de Kalıcı Olarak Banlandı! - onedio.com
Ünlü CS:GO oyuncusu Xantares Twitch'de Kalıcı Olarak Banlandı! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir