Beşiktaş Belediyesi Strese Savaş Açtı: Vatandaşlar Parklarda Psikologlarla Bir Araya Gelecek

 > 
48PAYLAŞIM

Beşiktaş Belediyesi, salgın sürecinin psikolojik etkilerini en aza indirmek amacıyla "Stresle Topyekün Mücadele Hareketi" başlattı. Bu kapsamda isteyen vatandaşlar uzman klinik psikologlarla parklarda bir araya gelip destek alabilecek.

Beşiktaş'ta stresle topyekün mücadele hareketi başlattıklarını duyuran Belediye Başkanı Rıza Akpolat, projeye ilişkin şunları söyledi:

"Uzman psikologlarımızla Stresle Mücadele Kurulumuzu oluşturduk. Online terapinin yanında parklarımızda sosyal mesafeli etkinlikler gerçekleştireceğiz. Yoga vb. aktivitelerden, Beşiktaş'ın çeşitli noktalarını kapsayan stressiz rotalara faaliyetlerimiz olacak. İlçemizin pek çok farklı noktasında müzisyenlerimize yer açacağız. Zor günlerde hep birlikte mücadele verdik, önümüzdeki süreçte de hep birlikte iyileşeceğiz."

Vatandaşlar randevu alarak online ya da parklarda yüz yüze uzmanlarla görüşebilecek

"Oluşabilecek hasarları azaltmaya çalışıyoruz"

Projenin önemine ilişkin konuşan Uzman Klinik Psikolog İbrahim Eke; 

“Zorlu bir 3 ayın ardından hazırladığımız psiko-sosyal destek programıyla salgının uzun vadeli hasarını en aza indirmeyi hedefliyoruz" dedi.

İnsanların belirsizliklerle dolu, kaygı veren bir süreçten geçtiğini belirten Eke,  

"Koronavirüs salgınıyla mücadele henüz bitmedi. Belki ikinci dalga veya daha başka olumsuz süreçler yaşanacak. Dolayısıyla belediyemizin bugün yaptığı, ilerideki hasarları ve zorlukları azaltmaya yönelik olan çalışmalardır" dedi.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek etkinlerin belediyenin sosyal medya hesaplarından duyurulacağı da belirtildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir