Bergüzar Korel, Yardım Bekleyen SMA Tip-1 Hastası Bebekler Yerine Futbol Kulüplerine Toplanan Milyonlarca Liraya İsyan Etti!

6.9bPAYLAŞIM

Yardım bekleyen o kadar çok bebek var ki... Çok haklı bir isyan bu!

Bergüzar Korel'i ve onun ne kadar iyiliksever olduğunu bilmeyeniniz yoktur.

Sosyal medya hesaplarından sürekli çocuklar için yardım kampanyalarını paylaşıyor ve herkese sürekli yardım yapmaları için çağrıda bulunuyor.

Birçok insan onun sayesinde yardımda bulundu bile diyebiliriz...

Her fırsatta yaptığı yardım çağrıları, birçok kişiye de umut oldu.

Olmaya da devam ediyor... Ama ne yazık ki bu çağrılar bazen yeterli olmuyor...

Örneğin bu sabah aramızdan ayrılan SMA Tip-1 hastası Yusuf Ayaz bebek gibi...

Büyük futbol kulüpleri için toplanan büyük paralara, Yusuf Ayaz'ın ailesi böyle tepki göstermişti..

Sonra da büyük savaşlar veren küçük bedeni daha fazla kaldıramamıştı...

Bu haberi alan Bergüzar Korel ise tepkisini çok sert bir şekilde gösterdi.

Ve içindeki sinirini, nefretini, öfkesini böyle döktü...

👇

👇

Yardım bekleyen o kadar çok insan, o kadar çok bebek, o kadar çok çaresiz aileler var ki... Kurtarmak ise bizim elimizde!

Ancak Yusuf Ayaz'a yardım edemedik, onu kurtaramadık...

Bergüzar Korel de diğer hasta bebeklerin isimlerini tek tek yazdı, insanlara tekrardan çağrıda bulundu.

Lütfen, bağış yapacaksanız bu çocuklara yardım eli uzatın. İnsanların hayatına dokunmak, onlara yardım etmek çok zor değil!

Biz de buradan herkese sesleniyoruz, bu insanların sesini lütfen duyun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
derya-bilen

Çok çok haklı ama ne olurdu evlenmeden önce herkes iki kuruş ayırıp bir SMA testi olsa. Bu ebeveynlerin zamanında buna bütçe ayırmamasının vebalini, hem dünyadaki en pahalı tedavilerden birine kaynak olarak harcanacak vergilerimiz hem de bu acıları çekmek zorunda kalan o çocuklar ödüyor. Basit bir test tüm bunları yaşanmadan önleyebilecekken hem de. Aynı şekilde yakın akraba evliliklerini yasaklasak ülkenin sağlık sisteminde yine gereksiz bir yük kalkacak ve yine binlerce insan doğuştan bazı acıları, engelli olmayı çekmeyecek ölene kadar. Ama klasik türk mantığı, biz önlemimizi almayalım, başımıza gelsin sonra bakarız, hatta daha da kötüsü devlet bakar. Kişi başı 17M TL'lik tedavi masrafından bahsediyorsunuz , fahrettin koca geçen sene 410 milyon lira bütçe ayırdı bu mevzuya. Lütfen evlenmeden yaptırın şu testi yazık günah.

galatacimbm1905

O test nasıl yapılıyor ve nasıl anlaşılıyor çocuğun SMA olup olmayacağı anlatır mısınız?

derya-bilen

SMA Taşıyıcılık testi yapıyorsunuz, bir tür gen taraması. Eğer pozitif çıkarsa tüp bebek yapılıyor. Aslında maalesef bu kadar basit.

galatacimbm1905

Yaa. Öğrendiğim iyi oldu. Ayy bu güzel bilgi için teşekkür ederim size.

tren

Kadıncağız serzenişinde sonuna kadar haklı.

ozlem-sahin-ozkan

Yorum yapan her bir kişi 3 dakikasını ayırarak 50 tl yardımda bulunsa ve yakınlarıyla paylaşsa bu kampanya hız kazanır. Burada birbirinizi yemeyin, kampanyaya destek verin!!!

ozgur-arslan8

mükemmel bir tespit tebrik ediyorum, birileri kasaları boşaltıyor ve milletten para topluyorlar ne garip bir ülke

thedarkrising

Ben bir Fenerbahçe'li olarak ve Fenerbahçe'nin yaptığı kampanyada bağış atan biri olarak şunu söyleyeyim. İlk önce bu isyanı devlete yapması gerekiyor ama oraya yemediği için tabi insanlara yapıyor. Bu çocuklara önce devletin bakması lazım, bu çocukları devletin yaşatması lazım. Ali Koç veya Rahmi Koç fark etmez, Koç holdingin de bir sürü yardımları var insanlara. Umarım o çocuklara imkan bulunur da iyileştirirler. Umarım bu çağrıları önce ilk devletin kendisi duyar da görmezden gelmez.

emre-ozturk51

bende fenerliyim. ve kadın doğru söylüyor bunun devlet ile ilgisi yok. futbol klüplerine milyonları akıtanlar bir çocuğun hayatınıda kurtarabilirler.

thedarkrising

Nasıl alakası olmasın? Devlet insanlarına bakmak zorunda ama bizde insanlar devlete bakıyor. Bu çocukları yaşatmak zorundalar. He kulüplere para yatıran zengin iş adamları da tabiki de yardım etsin ona bir şey demiyorum zaten ama kadının laf ettiği Koç holdingden önce devlete çağrı yapması lazım.

arveles

Devlete sesini çıkarsan kime çıkaracaksın? Devlet diye bir şey mi kalmış ortada? Kadın bir haykırsın bakalım devletin başına, başı beladan kurtulmaz! Anında twitterdan Korel'e karalama kampanyası başlar. Devlete (yani AKP'ye) çağrı yapman için mevzunun içinde siyaseten kullanabilecekleri, nemalanabilecekleri bir argüman olması lazım. Böyle bir argüman varsa tek bir hasta için jet uçak bile yolladılar yurtdışına yani, yaparlar. Keza o da tek bir çocuk için olur kalıcı olmaz ertesi gün unutulur. Hatta çocuk için toplanan devlet destekli yardımın da nereye gittiği belli olmaz. Birileri yine cukka yapar. Sizin o futbolla sikilmiş beyinleriniz şunu anlamakta zorluk çekiyor; zaten Korel ve o çocukların aileleri devletten ümidini kestiği için özelden yardım istiyor.

emre-ozturk51

müdür kadının anlattığı konunun devletle ilgisi yok herhangi biriyle ilgisi yok. adamlar sadece kulüpler için milyon euro'lar topluyorlar. burdada bu cocuk içinde yapın demiş işin özeti bu. merak etme hükümet bir yanlış yaparsa en önde eleştireceklerden biriyim.

Görüş Bildir