Berfin Özek, Şikayetinden Neden Vazgeçtiğini Açıkladı: 'Onu Çok Seviyorum, O da Beni Seviyor'

 > 
75PAYLAŞIM

Berfin Özek, kendisine asitle saldıran eski sevgilisini affettiğini açıklayarak şikayetinden vazgeçmişti. Şikayetini çekmeden önce avukatı Mehtap Sert ile yaptığı mesajlaşmayı sosyal medyadan paylaşan Özek, saldırganı neden affettiğini avukatına şu sözlerle anlattı: "Onu affettim. Onu çok seviyorum o da beni çok seviyor. O orada dört duvar arasındayken benim içim rahat değil".

"O kadar çok özledim ki canım çok yanıyor"

Fotoğraf: Evrensel

Özek, azlettiği avukatı Mehtap Sert ile şikayetinden vazgeçmeden önce yaptığı konuşmayı bugün sosyal medyada paylaştı.

Özek mesajında şunları yazdı:

"Mehtap Abla, söze nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Canım çok yanıyor ve hiç iyi değilim. Her konuda yardımcı oldun, olmaya da devam ediyorsun. Her şeyi sana anlatmak bir orta yol bulmak istiyorum. Yalvarıyorum sana bana yardım et. Müsait olunca yüz yüze de konuşalım. Şimdilik aramızda sır olarak kalsın sadece. İkimiz bilelim kimseye söyleme lütfen. Konu Ozan, abla ben onu çok seviyorum. Ben onu içimden atamadım. Onu düşünmediğim bir saniye bile geçmedi. En başta keşkelerim çok oldu. Biz Ozan ile çok mutluyduk. O kadar çok özledim ki canım çok yanıyor. Biz Ozan ile konuşuyoruz. 5-6 ay oldu mektuplaşıyoruz. Şöyle başladı mektuplaşmamız; gelinleri yazmıştı, yüz yüze görüştük, konuştuk. Ozan bana mektup yazdı, pişmanlığını dile getirdi. Birçok kez mektup yazmış, yırtmış nasıl bir tepki vereceğimi bilememiş o yüzden göndermemiş. (Ozan) şöyle yazdı; 'Hakkını bana helal et ne olursun, buradan çıkmak hiç umurumda değil. Sadece bana hakkını helal et'. Ben hakkımı helal ettim abla ona. Onu çok seviyorum o da beni çok seviyor. Ben onu affediyorum. Abla o orada dört duvar arasındayken benim içim rahat değil. Ailesi perişan, sayfalarca mektup yazdık birbirimize. Bizi ayırmak isteyen çok oldu."

Özek, kandırıldığı yönündeki iddiaları için de bir açıklama yaptı ve şunları söyledi:

"İçimdeki duygularımı tüm içtenliğimle anlattığım, Avukat Mehtap Sert telefondan onu engellediğimi söylemiş. Benim kandırıldığımı söylüyor, beni kandırmış olsalar ben ona duygularımı değil, kandırılmış olduğumu anlatır yardım isterdim. Herkes bir şey söylüyor, kandırılmış vs. bunların hiç doğruluk payı yoktur. Gerçek olan tek şey sevgimdir. Sevginin her şeyin üstesinden geleceğine inanıyorum. O kadar kötü yorumlar okudum ki, sözde benim mutluluğumu isteyen kişiler bunlar. Mutluluk isteyenler beddua yerine dua etmeli. Unutmayalım ki Allah'ın katında affeden insanlar, en yüce insanlardır. Şunu asla inkar etmem zaten, paylaştığım mesajlarda göreceksiniz. Yapılan iyilikleri görmezden gelemem ama çoğu insanlar yaptığı iyilikleri başıma kalktı. Bu da beni çok üzdü. Yalan haberler gördükçe bu açıklamayı yapmak durumunda kaldım. Beni anlayacak ablam var diyordum, maalesef beni üzdü. Bu saatten sonra benim hakkımda tek kelime yalan haber, kötü haber vs. yapanların hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Beni bu paylaşıma mecbur bıraktılar. Hoşça kalın."

Berfin, 2 gün önce 'evlenmek istiyorum' diyerek şikayetini çekmişti 👇

Yüzüne Kezzap Atılan Berfin Özek 'Onunla Evlenmek İstiyorum' Diyerek Şikayetini Çekti - onedio.com
Yüzüne Kezzap Atılan Berfin Özek 'Onunla Evlenmek İstiyorum' Diyerek Şikayetini Çekti - onedio.com

'Saldırganın evine yerleşti' iddiası

Milliyet'ten Çiğdem Yılmaz, Berfin Özek'in saldırganın ailesinin yanına yerleştiğini, Berfin’in ailesi ise azledilen avukatlara yeniden vekalet vererek şikayetlerinden vazgeçmeyecekleri bilgisini aktardı.

Habere göre Avukat Mehtap Sert, Berfin Özek’in ailesiyle görüştüğünü belirterek şunları söyledi:

“Aile bu sabah vekalet verdi. Hukuki süreç devam ediyor. Bundan sonraki süreçte de aile ile sanığın cezalandırılması ve Berfin’in bu süreci sorunsuz atlatması için gerekenin yapılması konusunda yan yana durmaya devam edeceğiz. Burada sorgulanması gereken şey bir kadının faili affetmesi değil. Tüm toplumsal rollerin yargının af yasasından yararlanarak çıkacak onlarca failin bu şiddetin devlet eliyle nasıl devam ettirilmek istendiği gerçeğidir.”

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir