Benzerlikten Bir Tık Fazlası: Dünyaca Ünlü Yıldızların Türkiye Şubesi Olan 17 Ünlü İsim

3.2bPAYLAŞIM

Bazı ünlülerimiz, dünyaca ünlü yıldızlara inanılmaz derecede benziyor. Tesadüf mü, değil mi bilinmez; işte dünyaca ünlü yıldızlara benzeyen ünlülerimiz.

1. Erol Büyükburç - Elvis Presley

Erol Büyükburç - Elvis Presley
Erol Büyükburç - Elvis Presley

Yine bir başka isme adanmış bir yaşam. Rahmetli Erol Büyükburç "yerli Elvis"ti ve bununla gurur duyuyordu. Özellikle kariyerinin ilk dönemlerinde kıyafetlerini, danslarını ve imajını birebir taklit etmiştir.

2. Şebnem Keskin - Ariana Grande

Televizyon kanallarındaki ses yarışmalarının aranan yarışmacısı Şebnem Keskin, Öpücük şarkısıyla çıkış yapana kadar Ariana Grande'ye benzemiyordu. Ancak bundan sonra imaj ve hal tavır olarak kendisini örnek aldığını düşünebiliriz.

3. Sezen Aksu - Edith Piaf

Sezen Aksu - Edith Piaf
Sezen Aksu - Edith Piaf

Buradaki benzerlik daha çok ilham alma anlamında. Ünlü Fransız şarkıcının lakabı Kaldırım Serçesi iken, Sezen Aksu'nun lakabının Minik Serçe olması manidar. Bu benzerlik zamanında Washington Post gazetesine bile konu olmuştu.

4. Ziynet Sali - Jennifer Lopez

Yerli Jennifer Lopez'imiz Ziynet Sali, bu benzetmeden hoşlandığını inkar etmiyor ve özellikle imaj konusunda Jennifer Lopez'i büyük ölçüde takip ettiği ortada. Kendisine yıllar önce bu konutla ilgili bir şaka da yapılmıştı; ziynet_sali_jennifer_lopez_sakasi_

5. Zerrin Özer - Janis Joplin

Zerrin Özer - Janis Joplin
Zerrin Özer - Janis Joplin

Bilenler zaten bilir ki; Zerrin Özer aslında Janis Joplin olmak istemektedir. Bunun için gençliğinden beri uğraşlar vermekte ve her röportajında açıkça bu arzusundan bahsetmektedir. Janis Joplin'i hiç tanımamış olanlar için ise Zerrin Özer şahsına münhasır bir sanatçımızdır.

6. Elif Yoldaş - Avril Lavigne

Elif Yoldaş, "yerli Avril Lavigne" lakabını sonuna kadar hak ediyor. Her klibinde, her fotoğrafında Avril Lavigne'den bir parça bulmak mümkün. Elif Yoldaş - Aşk ve Elif Yoldaş - Seninle kliplerini izlerseniz, ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

7. Tülin Şahin - Cindy Crawford

Bu benzerlik elbette ki doğuştan, ancak Tülin Şahin'in çocukluk fotoğraflarında beninin olmaması ve modellik mesleğini seçmiş olması; benzerini takip ettiğini gösteriyor.

8. Hadise - Beyoncé

Hadise sürekli inkar etse de, her anlamda Beyoncé'nin adımlarını takip ettiğini anlamak için büyük bir uzmanlığa gerek yok.

9. Petek Dinçöz - Britney Spears

Bu gerçekten takıntılı bir benzerlik, hemen her klibinde mutlaka bir Britney göndermesi olan (örneğin Toxic klibindeki taşlı kostümü Petek Dinçöz - Aşk Yazı klibinde görebilirsiniz) Petek Dinçöz; son olarak Petek Dinçöz - Çekil şarkısının girişinde Britney'in sesini kullandığı için dünyadaki Britney Spears forumlarına konu oldu.

10. Okan Bayülgen - Serge Gainsbourg

Okan Bayülgen Fransa ve Serge Gainsbourg hayranlığını hiçbir zaman gizlemiyor. Fransız ikonla fiziksel benzerlikleri ortada, ancak genel olarak bakıldığında hayranlıktan biraz daha fazlası söz konusu.

11. Emina Sandal - Penelope Cruz

Yine bariz bir fiziksel benzerlik. Ancak Emina Sandal'ın geçirdiği estetik operasyonlar ve hali tavrı göz önüne getirildiğinde burada da benzerlikten fazlası ortaya çıkıyor.

12. Deniz Akkaya - Liv Tyler

Deniz Akkaya'nın yıllar önce elinde Liv Tyler'ın bir fotoğrafıyla plastik cerrahını ziyaret ettiği ve tamamen ona benzemek için birkaç operasyon birden geçirdiği bir şehir efsanesi mi bilinmez; ancak Deniz Akkaya'nın yerli Liv Tyler olduğu su götürmez bir gerçek.

13. Ayşegül Aldinç - Cher

80'lerde dünyanın Cher'i varsa, bizim de Ayşegül Aldinç'imiz vardı. Kendisinin Cher takıntısını vurguladığı gazete küpürlerine internet üzerinden ulaşmak mümkün.

14. Hande Yener - Madonna/Lady Gaga

Çağımızın en büyük yıldızlarından Lady Gaga da efsane isim Madonna'yı kendine örnek aldığından karışık bir durum söz konusu.

15. Mustafa Sandal - Enrique Iglesias

Mustafa Sandal - Enrique Iglesias
Mustafa Sandal - Enrique Iglesias

Mustafa Sandal'ın özellikle imaj anlamında 2000'lerin başında takip ettiği bir isimdi Enrique Iglesias. Dans edemeyişleri bile çok benziyor.

16. Nejat Yavaşoğulları - John Lennon

Bulutsuzluk Özlemi grubunun vokalisti olan Nejat Yavaşoğulları, her fırsatta The Beatles'ı ilk dinlediği zamanın hayatını değiştirdiğini söylemekte. Bundan mıdır bilinmez, kendisi gençliğinden beri efsane müzisyen John Lennon'a inanılmaz derecede benziyor.

17. Model - No Doubt

Bu kez bir kişinin değil, grubun benzerliğiyle karşı karşıyayız. Benzerliği görmek için Model Karadul ve No Doubt - Hella Good şarkılarını dinlemeniz yeterli. Model'in 'Makyaj' klibinin konsepti de No Doubt'ın 'It's My Life' klibini andırmakta. Grup üyeleri, imaj olarak da örnek aldıkları No Doubt'a olan sevgilerini gizlemiyorlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gocaturk

Benzerlikten bir tık fazlası taklit oluyor demekki editöre çakman :D

gayeg

ALAKAYAAA MAYDANOZZZZZZZZZZZZZZZZ

ada-doro

#12 su götürür bir gerçek bence.

peone

nasıl bir millet olduk yaa, hep türkleri mi yermek lazım.

salhazgr

Ne benzemesi taklit bu yani

Görüş Bildir