Benim Başıma Gelmez Demeyin: ‘Köpek Saldırısı Durumunda Ne Yapmalıyız?’

1.5bPAYLAŞIM

İhtiyacınız kalmaması dileğiyle...

Kaynak: https://twitter.com/survivalvids/status/...

Öncelikle köpeklerin de diğer birçok hayvan gibi bizim tüylü dostlarımız olduğunu ve onları rahatsız etmediğiniz sürece sizlere saldırmayacağını unutmayın.

Bundan dolayı herhangi bir saldırı durumunda onlara zarar vermeden ‘sadece kendinizi müdafaa’ etmek amaçlı davranışlarda bulunduğunuzdan emin olun.

1. Öncelikle derin bir nefes alın ve sakin olun. Korku ve endişe karşınızdaki köpeği daha da huzursuz edecektir.

2. Asla göz teması kurmayın.

3. Ve ne olursa olsun koşarak uzaklaşmaya çalışmayın. Unutmayın sakin kalmalısınız!

En arkadaş canlısı köpek bile bunu bir oyun sanabilir.

4. Yüksek bir yere tırmanmaya çalışın.

Bu bir ağaç ya da bir arabanın üstü olabilir.

5. Yardım çağırın.

6. Eğer sonuç kaçınılmazsa elinizdeki kitap, çanta veya ceketiniz yardımıyla köpekle aranızda bir bariyer oluşturun ve en az hasara uğrayın.

7. Ve son olarak, olay bittikten sonra hemen bir hastaneye giderek durumu sağlık çalışanlarına aktarın.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Benim Başıma Gelmez Demeyin: ‘Ateşli Saldırı Sonucunda Yaralanan Birini Görünce Ne Yapmalıyız?’ - onedio.com
Benim Başıma Gelmez Demeyin: ‘Ateşli Saldırı Sonucunda Yaralanan Birini Görünce Ne Yapmalıyız?’ - onedio.com
Benim Başıma Gelmez Demeyin: 'Yağmurlu Havada Ateş Nasıl Yakılır?' - onedio.com
Benim Başıma Gelmez Demeyin: 'Yağmurlu Havada Ateş Nasıl Yakılır?' - onedio.com
Benim Başıma Gelmez Demeyin: 'Düşen Bir Asansörde Nasıl Hayatta Kalınır?' - onedio.com
Benim Başıma Gelmez Demeyin: 'Düşen Bir Asansörde Nasıl Hayatta Kalınır?' - onedio.com

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sertacgnlts

8 ve kesin çözüm: saldırmaya gelen köpeğe gelişine tekme atmak. sokak köpeğiyse tekte indirirsiniz ama sahipli ve güçlü bir köpekse ateşli silahlara başvurmak gerekebilir. pitbull tarzı canavarlara karşı canınızı koruyun.

yusuf-karaaslan

Hafta sonu üniversitenin 7/24 salonunda ders çalışırken arkadaşımla çişimiz geldi 7/24 salonunda tuvalet yok haliyle hafta sonu olduğu için de yan taraftaki büyük kütüphane kapalı biz de idari binaya inelim orda işimizi dedik biz idari binaya giderken 2 köpek uzandıkları yerden başlarını kaldırıp bize baktı arkadaşım olum bunların bakışları bakış değil idari binaya inmeden yan tarafa geçelim yokuşu çıkar salona döneriz dedi öyle de yaptık biraz ilerlemiştik ki peşimizden koşmaya başladılar hayatımda bu kadar hızlı yokuş çıktığımı hatırlamıyorum yokuşun tepesine çıktığımızda onlar da durdu biz de durduk elimize taş aldık onlara fırlatırız diye neyse baktık yine koşmaya başladılar deli danalar gibi koşuyorlardı biz korkudan elimizdeki taşları da bıraktık bu sefer inişten koşmaya başladık 7/24 salonuna vardığımızda ne çişimiz kalmıştı ne de başka bir şey bacaklarımız titriyor çok koşmaktan midemiz bulanıyordu.

furkan-sahin44

Bundan 1 hafta önce kocaelide kuzenimle yürürken 7 tane köpeğin saldırısına uğradık kuzenim kaçtı. Ben 2 tane köpeğin lafasına tekme attım son ses tonumla bağırdım 7 side korktu. Gerçekten adrenalin doldum korkunçtu :D

sanalcan

Parkta gezergen haberim bile olmadan 7 köpeğin birden üstüme atlaması ve birisinin beni ısırmadı sonucu kesin kararımı vetdim. Walla köpek severler dilediği kadar havlayabilir lakin benim kesin çözümüm "biber gazı"

veli-gurdal

Küçükken yeni taşındığımız mahallede akşam vakti kardeşimle bakkala gitmiştik.Dönüşte bir köpek havlayarak bizi kovalamaya başladı tabi ben büyük olunca daha hızlı koşuyordum kardeşimin abiii diye korkuyla bağırışını duyunca birden dönüp köpeğe doğru koşmaya başladım,köpeğe dalacaktım çaresiz .Neyse ki sahibi fark etmiş olayı da köpeğe bağırdı hemen o da sahibine koştu.O gün bu gündür köpekten korkmam.Sevdiğim birinin zarar görmesi daha korkunç

Görüş Bildir