Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Belediyenizden Israrla İsteyiniz: Her Semte Bir Basketbol Sahası İçin Sosyal Medyadan Talep Yağdı

594PAYLAŞIM

Birçok semtimizde çocukların basketbol oynayabileceği bir saha yok. Hatta bunu sadece çocuklarla da sınırlı tutmayalım, akşam mesai sonrası ter atmak için yetişkinlerin de oynayabileceği basketbol sahası her mahalleye şart.

Sosyal medyanın gücüne bugün bir kez daha tanık olduk. 'Mahallenizde gece aydınlatmalı basketbol sahası yoksa belediyenizden talep edelim' mesajı büyük bir kitleye ulaştı. Ünlü sporcuların da destek verdiği tweeti belediyeler yanıtsız bırakmadı.

Her şeyin başlangıcı bu tweet oldu.

Bu tweete 6 bine yakın yanıt geldi.

Ünlü sporcular bu tweeti alıntılayarak projeye destek oldular. Onların desteğiyle bu yazı çok daha fazla kitleye yayıldı.

Sporseverler, bulundukları belediyeyi etiketleyerek taleplerini dile getirdi.

Belediyeler de özenle her bir mesaja yanıt vermeye çalıştı.

İnsanlar bazen bürokrasiye takılsa da şikayetini dilediği yere iletebildi.

Eyüp Belediyesi,

Çanakkale Belediyesi,

Üsküdar Belediyesi... Farklı farklı birçok noktadaki sporseverlerin talepleri burada dikkate alındı.

Bazı belediyeler taleplere yanıt verirken oldukça samimi davranmış. Twitter'daki belediyecilik anlayışı çok güzel bir şey :)

Neden Bağcılar'dan bir Russell Westbrook çıkmasın ki? :)

Aralarından Shaq çıkarsa zaten hiçbir pota fayda etmez :)

Şahinbey Belediyesi Bey napıyorsunuz?

Belediyeler sosyal medyadan gelen taleplere ilgiyle karşılık verdi. Umarım verilen sözler en kısa sürede hayata geçirilir.

Ülke olarak basketbolda oldukça iyi durumdayız. Semtlere yapılan bunun gibi sahalarla çocuklara spor olarak sadece futbol değil, basketbolu da sevdirebiliriz. Uzun vadede Türk basketbolunu belki de Avrupa'nın en iyisi haline getirecek bir adım olur bu.

Belediyenizden ısrarla isteyiniz :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur-terzi2

Eskişehirin böyle bir sorunu şükür yok hemen hemen her mahalede 2-3 tane basketbol sahası var file yok o ayrı bi mevzu ama sıkıntı etmiyor büyükerşenin 28 yıldır belediye başkanı seçilmesinin sebebi bu işte bu adamı cumhurbaşkanı yapsak 10 yıla güney almanyayız

Görüş Bildir