Bedelli Süresi Düşüyor mu? Mehmet Muş'tan '21 Gün Olması İçin Teklifte Bulunacağız' Açıklaması

 > 
7PAYLAŞIM

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bedelli askerlikte sürenin 21 gün olması için bugün komisyona teklifte bulunacaklarını açıkladı.

Muş, 21 gün olarak yeni bir teklif sunacaklarını söyledi📹

'Tüm kesimlerin görüş, beklenti ve talepleri dikkate alınmıştır'

Bedelli askerlikte 3 kriterin olduğunu söyleyen Muş, "25 yaş, 28 günlük temel eğitim ve 15 bin lira bedel. Kamuoyu ve siyasetteki tartışmalar ile TSK’nın gelecekle alakalı planlaması çerçevesinde, 28 günlük temel askerlikle ilgili teklifimiz bugün görüşülmekte. Biz teklifin 21 gün olarak revize edilmesi konusunda komisyona öneride bulunacağız. Teklif hazırlanırken tüm kesimlerin görüş, beklenti ve talepleri dikkate alınmıştır. Bir grubun görüşleri dikkate alınarak hazırlanan bir teklif değildir ve bugün komisyona 21 gün olarak yeni bir teklif sunmuş olacağız." dedi.

Hem Maddi Hem Bürokratik Külfet: 28 Günlük Eğitimin Devlete Bedeli 1 Milyar TL - onedio.com
Hem Maddi Hem Bürokratik Külfet: 28 Günlük Eğitimin Devlete Bedeli 1 Milyar TL - onedio.com

'Bedel ve yaşta bir değişiklik olmayacak'

Muş teklifin son halinin Meclis tarafından belirleneceğini söyleyerek komisyona verilecek olan teklifte yaş ve bedel değişikliği olmayacağını söyledi:

"Teklifle ilgil çalışmalara son halini TBMM verir. Müzakerelerde bizim teklifimiz, 28 günün 21 gün şeklinde yeni bir teklif olarak sunulmasıdır. Takdir milletvekillerinindir. Bedel ve yaşta bir değişiklik olmayacak; 25 yaş ve 15 bin lira."

Komisyona yapılacak 21 gün teklifi sosyal medyanın gündeminde...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir