Görüş Bildir
Haberler
Bebeğin Cenazesini Poşetleyip Babasına Verdiler

Bebeğin Cenazesini Poşetleyip Babasına Verdiler

Onedio Medya
26.03.2015 - 18:49
İçeriğin Devamı Aşağıda

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi görürken yaşamını yitiren adı konulmamış bir aylık bebeğin cenazesi poşete sarılarak babası Ahmet Başak'a teslim edildi.

Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nde çiftçilik yapan 2 çocuk sahibi Ahmet-Songül Başak çiftinin 25 Şubat'ta Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir bebeği dünyaya geldi. Henüz isim vermedikleri ve sağlık sorunları olan bebek hastanede tedavi altına alınırken baba ve anne Karlıova'ya döndü.

Dün aileyi arayan hastane yetkilileri, bebeğin öldüğünü ve gelip cenazesini almalarını istedi. Diyarbakır'a bugün gelen baba Ahmet Başak, yönlendirildiği morgta kendisine poşete sarılmış vaziyette verilen bebeğin cesedi teslim edilerek, defin edilmesi için belediyeye gönderildi.

Belediye ekipleri tepki gösterdi

Sabah saatlerinde bu durum ile karşılaşan belediye yetkilileri, poşete sarılı bebek cenazesini bu halde baba ile belediyeye gönderen hastane yetkililerine tepki gösterdi. Belediye Mezarlıklar Müdürü Cevat Can, bu tür olaylarda izlenen prosedürün öncelikle Mezarlıklar Müdürlüğü'nün Alo 188 nolu hattının arandığını ve kendilerinin araç göndererek cenazeyi hastaneden aldığını söyledi. 

Başhekim: 'Anlatıldığı gibiyse hoş olmamış'

Dicle Üniversitesi Hastaneleri Baş Hekimi Prof.Dr.Sait Alan, cenazeleri mutlaka cenaze sahiplerine verdiklerini, söz konusu olayda da babanın çağrıldığını ve cenazenin kendisine teslim edildiğini söyledi. Alan, 'Baba bizimle iletişime geçip imkanları olmadığını söylese biz kendisine yardım ederdik. Orada bir iletişimsizlik olmuş. Sadece morg görevlisi ile muhatap olmuş. Olay anlatıldığı gibi yaşanmış ise hoş olmamış. Ama bize söylense biz kendisine defin işi için yardımcı olurduk' diye konuştu.

Ferit ASLAN / DİYARBAKIR (DHA)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın