Bazı Şeyler Hiç Değişmiyor! Her Filmde Benzer Şekillerde Karşımıza Çıkan Oyuncular

-

Hepimiz farketmişizdir, bazı oyuncular her filminde hemen hemen bir öncekine benzer rolleri üstlenirler. Peki sizce bu 'imza işi' midir, yoksa yapımcıların fikir ve hayal gücü eksikliği mi?

Silahlı Angelina Jolie

Lara Croft: Tomb Raider / Mr. & Mrs. Smith / Ajan Salt / Aranıyor

Angelina Jolie, Lara Croft: Tomb Raider'daki rolüne hazırlanmak için, yoga ve kickboks dersleri aldı. İngiltere Silahlı Kuvvetleri'nden bir hoca tarafından ona silah kullanması öğretildi. Daha sonra bu becerileri başka birçok filmde kullandı.

Matthew McConaughey’in karın kasları

True Detective / Striptiz Kulübü / Altın Şans / Mud

Oyunculuk kariyerinin başında Matthew McConaughey daha çok romantik komedi filmlerinde rol aldı. Bir çok filmde gömleksiz olması gerekiyordu. Şimdi çok daha ciddi filmler çektiği zaman bile, zaman zaman hala karın kaslarını sergiliyor.

Cameron Diaz'ın iç çamaşırları

Kaset İşi / Ah Mary Vah Mary/ Charlie'nin Melekleri / Gambit

Cameron Diaz asla utangaç tip olmadı. Birkaç filmde onu iç çamaşırıyla görebilirsiniz. Diaz, 20 yaşındayken de vücudunu göstermekten çekinmiyordu ve 46 yaşındayken de çekinmiyor.

Jean-Claude Van Damme’ın şpagatı

Kansporu / Asla Teslim Olmak Yok / Jian Bing Man /  Katil

Jean-Claude Van Damme’nin bu hareketi yapmadığı sadece birkaç film var. Bu onun imza hareketi. Şu an 58 yaşında, şimdi bile harika bir forma sahip ve hala aksiyon filmlerinde yol alıyor.

Ryan Gosling ve sigarası

Adım Adım Cinayet / Aşk ve Küller/ İyi Adamlar / Babadan Oğula

Kanadalı aktör Ryan Gosling'in de kötü alışkanlıkları var. Birçok filmde, canlandırdığı karakterlerin çok fazla sigara içtiğini görebilirsiniz. Tabii ki her filmde yapmıyor, ama senaryo ve karakter buna uygunsa onu mutlaka sigara içerken göreceksiniz.

Drew Barrymore ve telefonu

Zehirli Sarmaşık / Çığlık / Seni Uzaktan Sevmek

Çığlık muhtemelen Drew Barrymore'u bir telefonla görebileceğiniz en ünlü film. Ancak, oyuncunun en uzun süre telefonda konuştuğu filmi sorarsanız, cevap Seni Uzaktan Sevmek olacaktır. Barrymore telefonda konuşmayı çok seviyor.

Jhon Travolda dansı

Cumartesi Gecesi Ateşi / Grease/ Ucuz Roman

Gençken, John Travolta profesyonel olarak dans edermiş. Kendisinin ilk önemli rolü, Cumartesi Gecesi Ateşi'ndeki rolü oldu. Bu filmde, zorlu bir çalışma haftasından sonra dans etmeyi harika bir dinlenme yöntemi olarak gören bir adamı oynadı.Bu filmdeki başarısından sonra, farklı yönetmenlerden birçok teklif almaya başladı. Travolta'nın dans becerilerini diğer filmlerinde de göstermesini istediler.

Edward Norton’un beyaz atleti

Dövüş Klübü / Geçmişin Gölgesinde / The Incredible Hulk / Aşk Vadisi

Dikkatli insanlar, Edward Norton’un ekranda genellikle beyaz bir atlet giydiğini fark ettiler. Bunu neden yaptığını bilinmiyor. Biz filmlerinin en az 6 tanesinde beyaz atleti bulduk. Siz kaç tane sayabilirsiniz?

Jennifer Aniston’ın “görünüşü”

Cougar Town / Ödül Peşinde / Wanderlust / Hayatım Yalan

Jennifer Aniston Friends dizisinde kendi kıyafet ve saç tarzını buldu ve hala onu takip ediyor. Belli ki kendine çok yakıştırıyor. Gerçekten de harika görünüyor. Ancak bazen, hangi fotoğrafın hangi filmden olduğundan %100 emin olmak çok zor.

Tom Cruise’un kesinkleri

Görevimiz Tehlike III / Oblivion / Jack Reacher: Asla Geri Dönme / Görevimiz Tehlike 5

Tom Cruise’un canlandırdığı karakterinin tümünün serüvenlerinden sonra yüzleri zarar görür. Ancak dikkatli izleyiciler garip bir şey fark etti. Kesikler her zaman aynı noktalarda oluyor. Çoğu zaman sağ yanağı ve burnu incinir. Yüzünün sol kısmı daima bozulmadan kalır.

Peki sizin verebileceğiniz buna benzer örnekler var mı?

Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. :)

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mukhtar-murad

ebenin ...

mnsur-matt

Kıvanç Tatlıtuğ'un yüzündeki çizikler: Kuzey Güney - Kuzey Tekinoğlu Ezel - Sekiz Çarpışma - Kadir Adalı

hipergrafi

Bizim Yeşilçam'ımızda da çoğu oyuncu her zaman benzer karakterlere hayat vermiştir. Misal Kemal Sunal hayatının son yıllarında farklı türdeki karakterlerle oyunculuk yeteneğini gösterdiyse de yıllarca İnek Şaban türevi saf iyi niyetli ve aptal adam rollerini canlandırdı, Hulusi Kentmen iyi niyetli fabrikatör baba, Adile Naşit sevimli tonton anne, Tarık Akan yakışıklı şımarık ve çapkın genç adam rollerin de yer aldı kılık kıyafetleri de bu tiplemelere uygun şekildeydi.

esranur-kullebi

Jackie Chan en canlı örneği bence. Liste nasıl onsuz bitti anlamadım...

Görüş Bildir