Görüş Bildir
Haberler
Bayramda Yüzler Gülecek: Yetim ve Öksüz Çocukların Kıyafetleri, Engelli Vatandaşlardan

Bayramda Yüzler Gülecek: Yetim ve Öksüz Çocukların Kıyafetleri, Engelli Vatandaşlardan

Emre Ordu
25.07.2019 - 20:28 Son Güncelleme: 26.07.2019 - 16:30

Şanlıurfa'da valilik desteğiyle tekstil atölyesi açan bir grup engelli vatandaşımız, tasarladıkları ve diktikleri kıyafetlerle Kurban Bayramı'nda maddi durumu iyi olmayan çocukların yüzünü güldürecek.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Şanlıurfa Valiliği desteğiyle tekstil atölyesi açan Şanlıurfa Omurilik Felçlileri İstihdam Derneği (ŞUOFİD) üyesi 20 engelli, hem sosyal hayata katılıyor hem de maddi durumu iyi olmayan çocukların bayramlık giysi ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için çaba gösteriyor.

Bayramın yaklaşmasıyla çalışmalarını yoğunlaştıran engelliler, daha fazla kıyafet dikerek Kurban Bayramı öncesinde daha fazla yetim ve öksüzün yüzünü güldürebilmeyi hedefliyor.

Etekten pantolona, şapkadan çoraba kadar yüzlerce çeşit kıyafet tasarlayan ve diken engelliler, çocukların sevincine ortak olabilmek için büyük bir heyecan ve özveriyle çalışıyor.

"Fikir dernek üyelerinden çıktı"

"Fikir dernek üyelerinden çıktı"

ŞUOFİD Başkanı Habip Polat, ihtiyaç sahiplerine kıyafet desteği sağlama fikrinin dernek üyelerince ortaya atıldığını belirtti. İŞKUR'un da kendilerine malzeme desteğinde bulunduğunu anlatan Polat, bayramın yaklaştığı şu günlerde dernek olarak yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını vurguladı.

"15 bin yetim ve öksüz çocuğun ve ailesinin giyimi buradan çıkmış olacak"

"15 bin yetim ve öksüz çocuğun ve ailesinin giyimi buradan çıkmış olacak"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Polat, dikilen kıyafetlerin ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılacağını ifade ederek, şöyle devam etti:

'Arkadaşlarımızın diktiği kıyafetler maddi durumu iyi olmayan çocukların ailelerine bağışlanacak. Burada başta İHH ve Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu olmak üzere çeşitli yardım kuruluşlarının dağıtacağı bayramlık kıyafetler için hazırlık yapıyoruz. Kısmet olursa yaklaşık 15 bin yetim ve öksüz çocuğun ve ailesinin giyimi buradan çıkmış olacak. Nasip olursa maddi durumu iyi olmayan yetim ve öksüz çocukların bu bayramdan bayramlıkları, engelli teyze ve amcalarından olacak. Bu konuda bize desteklerini esirgemeyen tüm kamu ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz.'

"Bize gurur veriyor"

"Bize gurur veriyor"

Dernek Sekreteri Hatice Beden de büyük bir keyifle çalıştıklarını söyledi. Çocukları giydirecek olmanın heyecanıyla çalıştıklarını belirten Beden, 'Burada yetim ve öksüzlere elbise dikiyoruz. Bu çok gurur verici bir şey. Daha önce iki defa dağıtım da yaptık. Zaman zaman düşen sevinç gözyaşları da bizi duygulandırıyor. Böyle bir işin içinde olduğumuz için şanslıyız. Allah vesile olanlardan razı olsun.' diye konuştu.

Dernek üyesi Fatma Zehra Kürkçüoğlu da ilk defa böyle bir sosyal projede yer aldığını ve yaptıkları işten gurur duyduğunu söyledi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
121
50
5
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
bebe

Fikir harika imkanımız da gönüllümüz de var her ilde olsa keşke

Lestat

Kişi de zihniyet engeli olmasın kafi, beden engeli bir şekilde aşılır. Allah işinizi gücünüzü rast getirsin.