Batman Otogarındaki Cinayetle İlgili Valilikten Açıklama: 'Polisler Görevden Uzaklaştırıldı'

 > -
Abone ol

Batman'da kan davası cinayetinin ortaya çıkan görüntüleri ve polisin olaya müdahale şekli tepkilere neden olmuştu. Tepkilerin büyümesi üzerine Batman Valiliği olayla ilgili yazlı bir açıklama yaptı. Açıklamada olaya müdahale etmedikleri gerekçesiyle tepki çeken polis memurlarının görevden uzaklaştırıldıkları açıklandı.

Batman otogarında yaşanan olayla ilgili Batman Valiliğinden yeni bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada polislerin görevden alındığı belirtildi👇

"Konu ile ilgili olaya ilk müdahalede bulunan polis memurları hakkında olaya müdahaleleri yönünden aynı gün idari yönden soruşturma başlatılmış olup, kademeli güç kullanmada zaafiyet gösteren ve müdahalede ihmalleri bulunduğu değerlendirilen görevliler görevden uzaklaştırılmıştır."

Neler olmuştu👇

Batman'da Otogarda Vahşet: Bıçaklayıp Başında Ölmesini Beklediler - onedio.com
Batman'da Otogarda Vahşet: Bıçaklayıp Başında Ölmesini Beklediler - onedio.com

Ağabeylerini öldüren şahsın kardeşi olan Suat Yüksekbağ'a otogarda pusu kuran R.K. ve A.K. kardeşler, Yüksekbağ’ı defalarca bıçaklamıştı. Kardeşlerden biri yerde can çekişen Yüksekbağ’ın başında bıçak ve sopayla beklerken talihsiz gence yardım edilmesini de engellemişti.

Polisler tepki çekmişti

Bu sırada olay yerine gelen polis ekiplerinin katil zanlısına müdahale etmemesi ise hem çevredekilerin hem de görüntüleri izleyenlerin tepkisini çekmişti. 

Olay sonrası ise Batman Valiliği olaya ilk müdahalede bulunan polis memurları hakkında olaya müdahaleleri yönünden olay günü idari yönden soruşturma başlatmıştı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir