Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kara Şövalye Bir Akıl Hastası mı? Batman'e Bakış Açınızı Değiştirecek İlginç Bir Fan Teorisi

 > 
5.7bPAYLAŞIM

O, Pelerinli Süvari. Dünyanın en büyük dedektifi. Yumruk yumruğa dövüş konusunda bir usta ve bir strateji uzmanı. O, Gotham Şehri'nin kurtarıcısı... Ancak Reddit kullanıcısı killyjoy85 ortaya Batman'le ilgili ilginç bir teori attı. Ya Batman akıl hastanesinde yaşayan bir hastaysa ve her şey onun hayal gücünün bir ürünüyse?

Kaynak: http://thechive.com/2015/09/21/an-amazin...

1. Genç yaşta travmaya uğradı.

Bruce Wayne küçükken bir kuyuya düşmüştü. Killjoy95, Bruce'un bu olaydan sonra post-travmatik stres bozukluğu yaşamış olabileceğini söylüyor. Mutlu ve ayrıcalıklı bir hayat süren Bruce için bu kadar genç bir yaşta bir kuyuya düşmek kolay atlatılabilir bir olay olmasa gerek.

2. Ebeveynlerinin ölümünü hiç atlatamadı.

Reddit üyesi slugboi, Bruce'un ebeveynlerini kaybetmesinin de ayrı bir travma olduğunu söylüyor.

3. Psikiyatri koğuşuna gönderilmiş olabilir.

Genç Bruce, gittikçe daha dengesiz hale geldiği için bir psikiyatri koğuşuna gönderildi. Bu durum Wayne Enterprises yönetim kurulunu rahatlattı; çünkü Bruce'un bu durumdayken şirketin başına geçmesi mümkün değildi.

4. Arkham Akıl Hastanesi'nde büyüdü.

Bruce biraz daha büyüdüğünde Arkham Akıl Hastanesi'ne gönderildi. Burada karşılaştığı doktor, hastabakıcı ve diğer görevlileri kafasında kötü adamlara dönüştürdü.

5. Dr. Joe Car... yani Joker.

Dr. Joe Car, Bruce'un iyileşeceğine inanan bir doktor. Bruce'a şakalar ve dostane hareketlerle yaklaşmaya çalışan doktoru Bruce kafasında kötü bir palyaçoya, yani Joker'e dönüştürüyor...

6. Dr. Harleen Quinzel… ya da Harley Quinn.

Dr. Joe Car'ın asistanı ise Dr. Harleen Quinzel'den başkası değil. Çizgi roman ve animasyonlara göre Harley Quinn'in gerçek adı Dr. Harleen Quinzel. Bruce kafasında iki doktorun yakınlığını sapkın bir ilişkiye dönüştürmüş olabilir.

7. Scarecrow, Bruce'un terapisti.

Scarecrow, aslında Bruce'un terapisti. Verdiği sakinleştiriciler, Bruce'un korkunç kabuslar görmesine sebep oluyor.

8. Catwoman, aslında bir hemşire.

Selena Kyle, Bruce'un güzel bulduğu bir hemşire. Ona ekstra yemek veriyor, ancak her gün ilaçlarını içmesi için zorluyor; bu yüzden Bruce onun kendi tarafında olup olmadığından hiçbir zaman emin olamıyor.

9. Mad Hatter, aslında Bruce'un hipnoterapisti.

Bruce, hipnoterapistinin beynini yıkamaya çalıştığından kesinlikle emin. Jervis Tetch, hastasını yatıştırmak için ona en sevdiği kitap olan Alice in Wonderland'den pasajlar okuyor.

10. Mr. Freeze ise bir teknik eleman.

Bruce Wayne'in odasında çok üşümesi Mr. Freeze'in suçu.

11. Clayface, aslında hastanedeki hademeler...

Akıl hastanesinde hastalar, hademelerle çok içli dışlı olabiliyor. Hepsi aynı üniformayı giydiği için, Bruce tüm hademeleri yüzünü değiştirme yeteneğine sahip olan tek bir kişi olarak hayal ediyor.

12. Two-Face, hastalara kötü davranan bir hastane görevlisi.

Hastalara karşı oldukça acımasız olan Two-Face, doktorlar etraftayken ise iyi niyetli biri gibi davranıyor. Bu yüzden de gerçekten "ikiyüzlü".

13. Poison Ivy ise aslında bahçenin bakımıyla ilgileniyor.

Çoğu hastane, hastaların stresini azaltmak için binanın etrafının mümkün olduğunca yeşil olmasına dikkat eder. Arkham'ı hastalar için huzurlu bir yere dönüştürmek isteyen yönetim, Bruce'un Poison Ivy olarak adlandırdığı bir bahçıvan tutuyor.

14. Killer Croc, aslında akıl hastanesindeki bir hasta.

Bruce, bir cilt hastalığından muzdarip bu hastaya Killer Croc ismini veriyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
xmendes.0

alfred masa örtüsü robinler pantolonları gordon'da tuzluk o zaman penguende kendisinin evcil pengueni

xmendes.0

hmm anladım riddler' da onu zor bilmecelerle eğlendiren masum bir adam penguen kendisinin evcil imparator pengueni gordon'da masa örtüsü falan

mychocolate567

2.'de ''Ebeveynleri'nin ölümünü unutamadı'' diyor. Evet gerçekten de annesi ve babası'nın ölümünü bir acı gibi kalbinde saklıyor. :((

Gizli Kullanıcı

Batman / Bruce Wayne zaten çok normal biri değil ailesinin gözleri önünde öldürülmesi psikolojisini baya bozuyor ama bu teori saçma bnce, gerçek olması çok düşük ihtimal. (Gerçi DC fanlarına göre hareket eden bi şirket hikayeyi neye dönüştüreceği belli olmaz. :D)

dilara-camyar

oha aq

Görüş Bildir