Görüş Bildir
Haberler
Batman'da Mehdi Eker'in Akrabası Olan 300 AKP'li HDP'ye Geçti

Batman'da Mehdi Eker'in Akrabası Olan 300 AKP'li HDP'ye Geçti

esra çanak
08.05.2015 - 20:10 Son Güncelleme: 08.05.2015 - 20:17
İçeriğin Devamı Aşağıda

Batman'da Mehdi Eker'in Akrabası Olan 300 AKP'li Hdp'ye Geçti

Daha önce AKP'de örgütlü olan ve aynı zamanda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in de akrabaları olan Alpahan aşiretinden 300 kişi HDP'ye geçti.

Dicle Haber Ajansı 'nda yer alan habere göre Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in akrabaları da olan Alpahan aşiretinden 300 kişilik grup HDP'ye geçti.

HDP Milletvekili adayı Saadet Becerikli, HDP PM üyesi Osman Ergin, Batman eski Belediye Başkanı Necdet Atalay'ın da aralarında bulunduğu bir grup HDP'li şimdiye kadar AKP içerisinde aktif çalışma yürüten Alpahan (Maladina) aşiretinden 300 kişilik bir grup ile HDP çatısı altında bir araya gelmek için görüşmeler gerçekleştirdi.

Yapılan görüşmeler sonucunda Alpahanlar adına Selahattin Alpahan bir açıklama yaptı. Açıklamada HDP'yi destekleyeceklerini belirten Alpahan 'AKP, en son Kobane'de yaşanan savaşta YPG ile DAİŞ çetelerini bile bir tuttu. Kürtlere hakaretlerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kobane düştü düşecek' diye meydanlarda bağırdı. Bunlardan etkilenerek biz de HDP saflarında yer almaya karar verdik. Umut ediyoruz ki halen AKP 'nin yanında yer alan Kürtler de doğruyu görerek HDP'nin çatısı altında toplanır. Biz de artık vekaleten verdiğimiz oylarımızı geri alacağız' dedi.

Konuşmaların ardından aile üyeleri HDP'ye geçerken, daha sonra yemek verildi.

AKP'den bir kopuş da Beşiri ilçesinden geldi.

İlçenin en büyük ve kalabalık aşireti olan Alika aşireti üyeleri de AKP'nin Kürt halkı üzerinde yürütmüş olduğu politikalar nedeniyle HDP'ye geçtiklerini duyurdu. Alika Aşireti reisi olan ve iki dönem AKP Beşiri İlçe Başkanlığı yapmış Davut Apaydın da HDP'ye geçti.

Dicle Haber Ajansı

Kaynak: http://haber.sol.org.tr/turkiye/batma...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
dr.kingschultz

ben boşuna demiyorum arkadaş..!