Başımıza Taş Yağacak! Sanal Gerçeklik Sayesinde Yapabileceğiniz İnanılması Zor 15 Şey

26PAYLAŞIM

Bundan yüzyıl önce sadece bir hayal olan şeyleri şu an gerçekleştirebiliyor olmak heyecan verici! İşte sanal gerçeklik aracılığıyla harika deneyimler edineceğiniz uygulamalar, siteler ve teknolojik aletler:

Kaynak: 1 2 3

1. Google Earth VR

Bilgisayar başında Google Earth'ü açanları çok sevindireceği kesin. Dünya'nın etrafında uçup dilediğiniz yeri dilediğiniz şekilde gezebiliyor olmak "Ne zaman ışınlanmayı buldum?" diye sormanıza sebep olacak.

2. Kingspray Graffiti Simulator

Hepimiz bir zamanlar graffiti yapmayı istedik ama çoğumuz gerçekleştiremedik. Şimdi bu uygulama sayesinde içimizdeki Bansky'i keşfedebileceğiz.

3. Littlstar VR

Netflix, Hulu veya Youtube'dan içerikleri izlerken salonunuza imax sahnesi kurabilirsiniz.

4. Tilt Brush ile 3 Boyutlu Sanat Çalışması

Sadece sanal gerçeklik gözlüğünü takarak kendimize bambaşka bir dünya açabilir ve kendi sanatımızı yapabiliriz. Uygulama sayesinde sınırlar olmadan 3 boyutlu bir şekilde hayallerimizi yansıtabiliriz.

5. Virtual Desktop (Sanal Bilgisayar)

Bilgisayarda yaptığımız webde takılmak, dizi izlemek hatta projeleri düzenlemek gibi her şeyi sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde bambaşka bir deneyimle kontrol edebiliriz.

6. Birdly ile kuşlar gibi uçun!

Biz, insanlar olarak yüzyıllardır kuşlar gibi uçmanın hayalini kuruyoruz ve sanal gerçeklik sayesinde hayallerimize en fazla yaklaştığımız zamanlardayız. Bir kuş gibi sonsuz özgürlük içinde gökyüzünü keşfedebilir ve havada alçalmanın, yükselmenin, ivmelenmenin sarhoş edici zevkini yaşayabiliriz.

7. Dağ bisikleti ile doğayı keşfedin.

Evimizin salonunda dağ bisikletiyle bir maceraya çıkmamız için sahip olmamız gereken 3 şey var. Bunlar egzersiz bisikleti, sanal gerçeklik gözlüğü ve dağ bisikleti uygulaması. Sonrasında adrenalinin keyfini çıkarabiliriz doyasıya.

8. War Thunder ile WW2 Savaş Uçağı Simulatörü

2. Dünya Savaşı'nda savaş pilotu olmanın heyecanını yaşayın.

9. Üniversite kampüslerini özgürce dolaşın.

Üniversite kampüslerini ziyaret etmek için zaman ve bütçe ayırmaya gerek kalmadı artık. Uluslararası binlerce üniversite kampüsünü youvisit.com sayesinde ziyaret edebilir ve binaların içini tüm detaylarıyla gezebiliriz.

10. Karşı cinsin bedeninde olmayı deneyimleyebilirsiniz.

Hepimiz hayatımızda en az bir kere karşı cins olmanın nasıl hissettireceğini düşünmüşüzdür. beanotherlab.org üzerinden detayları görmek mümkün. Ayrıca, bunu yapabilmek için iki kişi olmak ve aynı hareketleri eş zamanlı yapmak gerekiyor. Sonunda gerçekten empati kurabileceğiniz bir deneyime hazır olun.

11. Sanal yarışla hız tutkunuzu yaşayabilirsiniz.

Oyunseverler için yapılmış her zamankinden daha gerçek yarış oyunlarının içine girebiliriz pekala.

12. Hem gerçek de hem sanal Roller Coaster!

Roller coaster demek adrenalin demek. Bir de şöyle düşünün gerçekten roller coasterdasınız ama etrafı seyretmek yerine uzaylı istilasından kaçarak adrenalin patlaması yaşıyorsunuz.

13. Arch Virtual ile kılınızı kıpırdatmadan, o kanepe orada nasıl durur görebilirsiniz.

Özellikle mimarların bayılacağı bir uygulama. Proje aşamasındayken yapının son halini içine girerek gezmek, şu ana kadar sanırım herhangi bir mimarın yapabildiği bir şey değildi.

14. Masal zamanı çocuklar, hikayelerini farklı bir bakış açısıyla dinleyebilir.

Çocuklarına fazla vakit ayıramayan ailelerin yakın gelecekte kurtarıcısı olabilir Samsung'un geliştirdiği bu uygulama. Çocukların eline telefon vermek yerine belki de artık sanal gerçeklik gözlüğü vereceğimiz günler yakın.

15. Canlı performansların bir parçası olabilirsiniz

Yakın bir gelecekte bu deneyimler bizim için "inanılmaz" olmayıp tam tersine çok da sıradan olacak! Siz ne dersiniz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beetle-juice

Evet önce büyük gözlükler sonra ufak gözlükler en sonunda ise olay lenslere kadar düşer (cep telefonları yada pc göz önünde bulundurun)

minakossed

kafamizda kocaman gözlükler, bi sonraki asama ne? minik kabinler falan olsun artik hic konusmayalim birbirimizle. cocuklarin eline sanal gerceklik gözlügü vercekmisiz bi siktirin gidin cocuk dedigin disarida oyun oynamali illede masal dinleyecekse ve ebeveyinin vakti yoksa youtubeda dinlemesi icin cok güzel masallar var dinlerken hayal gücünü gelistirebilecegi. teknoloji diye diye insanlari aptallastirdiniz iyice.

Görüş Bildir