Görüş Bildir

Başhekim Yardımcısından Kadınlara Kıyafetleri Üzerinden Hakaret: 'Fa..Şelik Yolu Değil mi?'

Anasayfa
 > Gündem

Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal, kıyafet tercihleri nedeniyle kadınlara hakaret etti.

Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve İHH İnsani Yardım Vakfı Konya İl Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, sosyal medya hesabından kullandığı cinsiyetçi ve ayrımcı ifadelerle kadınları hedef aldı.

"Cariye mi bunlar"

"Cariye mi bunlar"

Kıyafet tercihleri nedeniyle kadınlara yönelik cinsiyetçi ifadeler kullanan Uysal, 'Toplumun en zayıf yanı da en kuvvetli yanı da kadın. Konya'da bile göbeği, göğüslerinin yarısı, omuzları, bacak uyluğunun % 80'i açık tipler türedi. Bu teşhir, 'beden görseli satma' değil mi? Beden satmaya giden yol, fa..şelik yolu değil mi? Cariyeler örtünmezmiş. Cariye mi bunlar!' dedi.

Uysal tepkiler üzerine tweetini silerken daha sonra yaptığı açıklamada, 'Çok seviyesiz yorumlar gelmiş o yüzden yorumları kapattım. Her açık f..... demedim. Teşhirci psikolojiye ve bunun varabileceği sonuca işaret ettim. Biraz sağlıklı düşünülse, daha insanî değerlendirmeler çıkardı ortaya. Yazık, delikanlı erkeklerin ruhsal savrulmalarını düşünen yok' ifadesini kullandı.

CHP'li Emir tepki gösterdi

CHP'li Emir tepki gösterdi

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Uysal’ın paylaşımına tepki gösterdi. Emir, 'Konya Numune Hastanesi başhekim yardımcısı olmasaydı bu meczubu muhatap almazdık. En kötü olan böyle kişilerin en ilkel fikirleri sayesinde konumlarını pekiştireceklerini biliyor olmalar' ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
71
53
20
10
4
4
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Şirin Şirine

dayı allah sizin gibileri erken alsada biz düzgünce yaşamaya devam edebilsek. allahtan tek duamız.

Aras Marks the Spot

"Kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki, en namussuzu odur!" -Friedrich Nietzsche

Can AVCI

Konya'da bile derken.... hayırdır Konya nın ayrı bir özelliği mi var? Kaldı ki bu memlekette çoğu şehirden önce erotik shop dükkanı Konya da açıldı, zamanınd... Devamını Gör

zat

4 e kdar helal deyip gizli imam nikahı yapanlar.. meramdaki gizli villalar.. oy oy.. bi kadın konyalıyım deyince beni alıyor bi gülme.. bide ehliyetliyse oy ... Devamını Gör