Görüş Bildir
Haberler
'Başbakan Eş Vaadinin Kaynağını Açıklamadı'

'Başbakan Eş Vaadinin Kaynağını Açıklamadı'

Onedio Medya
27.10.2015 - 00:23 Son Güncelleme: 27.10.2015 - 09:03
İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP Genel Başkan yardımcısı Selin Sayek Böke, 'Geçen hafta Başbakan erkeklere gelin bulacağını vaat etti. Ama hangi kaynakla bulacağını açıklamadı' dedi. 

CHP İl teşkilatı tarafından Eskişehir’de düzenlenen ‘Türkiye ekonomisi ve geleceği’ konulu toplantıda konuşan Böke, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Eş lazım dediğinizde önce anne babanıza gideceksiniz. İnşallah onlar size hayırlı bir eş bulacak. Bulamazsa bize başvuracaksınız” sözlerine değindi.

Selin Sayek Böke konuşmasında gerçekçi ve dürüst siyaset yapılması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

'Birbirimize çamur atarak Türkiye buraya geldi. Biz bir hükümetmişiz gibi ve iktidardaymışız açık ve şeffaf bir hükümet programı sunduk 7 Haziran'da. Alt başlıklarıyla her kalemi söyledik. Dedik ki emekliye çift maaş ikramiye 24 milyar lira, aile sigortasını iki katına çıkartılması 24 milyar lira, çiftçiden mazot vergisinin alınmaması 9 milyar lira. Hatta 8.9 milyar lira.  Asgari ücretten vergi alınmaması 7.9 veya 9 milyar arasında. Bunların geri vergi dönüşümünden sonra toplam maliyeti 57 milyar lira dedik. 57.2 milyar lira. Ben hükümetten şimdiye kadar hiç bir yaptıkları programla ilgili bunu duymadım. 

Geçen hafta Başbakan erkeklere gelin bulacağını vaat etti ama hangi kaynakla bulacağını açıklamadı. Veyahut da her iş kuran gence 100 bin lira vereceğini açıkladı ama hangi kaynakla yapacağını açıklamadı. Hani onun için dürüst siyaset yapmanın o haksız rekabetin önündeki ilk engeli kaldırmak olduğunu düşünüyorum.'

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
138
18
13
11
3
3
0