Baş Ağrısına da İyi Geliyor, Tatlı Krizlerine de: Sağlıkta Son Trend Kulak Çekirdekleri

-
Abone ol

Sağlığın trendi olur mu demeyin. Son dönemde popüler olan alternatif tıp yöntemleri veya sağlıklı yiyecek akımları gibi yardımcılar çok popüler. Bunların sonuncusu aslında iyi bildiğimiz bir tamamlayıcı tedavi olan akupunktur ile bağlantılı.

Akupunktur, herkesin bildiği üzere Çin kökenli bir tamamlayıcı tedavi yöntemi.

Vücudun her noktasının ve her organın kulak üzerinde bir karşılığı olduğunu savunan bu yöntem en basit haliyle ihtiyaç duyulan bölgenin denk geldiği kulak bölümüne iğne batırılması demek. Bunun iyileştirici olduğuna inanılıyor.

Şimdi akupunktur, çağımıza farklı bir şekilde adapte oluyor.

Yeni trend kulak çekirdekleri!

Akupunkturla aynı mantıkta olan bu küçük çekirdekler zımba benzeri bir aletle kulağa yerleştiriliyor.

Hangi vücut bölgenizde sorun yaşıyorsanız, o bölgelere uygulatıyorsunuz.

Üstelik piercing gibi bir görünümleri var. Renkli, taşlı veya farklı şekillerde olanları özellikle tercih ediliyor.

Elbette kullanılmalarının asıl amacı aksesuar değil. Küçük çekirdeklerin kulakta yaptığı basıncın çeşitli sağlık sorunlarına iyi geldiği iddia ediliyor.

Migren, boyun ve sırt ağrılarının yanı sıra açlık hissiyle tatlı krizlerini bastırmak için bu yönteme başvuranlar çoğunlukta.

Özellikle bağımlılıklara karşı oldukça etkili olduğu söyleniyor.

Sadece uzman hekimlerin uyguladığı yöntemde düzenli olarak 15-60 saniye arası kulağa bastırıp derin nefes almak gerekiyor.

Şu an doktorlar uyguluyor olsa da, trende dönüşmesiyle evde kişinin kendi kendine uygulayabileceği versiyonları da piyasaya çıkmak üzere.

Bazı tıp dergilerinde özellikle baş ağrısında işe yaradığı yönünde makaleler yayınlanmış olsa da, hala bu yöntemin etkisinin büyük ölçüde psikolojik olduğunu iddia edenler de mevcut.

Son dönemin sağlıklı yaşam trendine uygun olan kulak çekirdekleri, kullananları sağlığına önem veren biri olarak gösteriyor elbette.

Bir sonraki sağlık trendinin ne olacağı merak konusu. 🤔

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Sağlık için bilmiyorumda yakinda moda olur nasıl ki şu an kadınların kullandığı küpe zamaninda çocukları sürekli ölen aileleri küçük çocuklarıni bu dünyaya bağlamak için kullanilan bir totem büyü gibi bir sey di.

mistikschaeffer

Benim yaptırasım geldi çok güzel duruyor / Tatlı krizimi engeller mi orasını bilemem

Görüş Bildir