Banu Alkan'ın Serpil Çakmaklı için "Bana Lezbiyen İlişki Teklif Etti" Açıklamasıyla Yaşanan Tuhaflıklar

191PAYLAŞIM

Banu Alkan'ın konuyla ilgili açıklamasını okurken boğazıma çekirdek kaçtı 😂

Sene 1985. Televizyon dediğimiz şey, tek kanaldan ibaret gizemli bir kutu. Anadolu'nun ilmek ilmek kültürü, terör sorunu ve Kenan Evren'i izlemediğimiz zamanlarda Zeki Müren'e denk geliyorsak şanslıydık. Başka da bir şey olmuyordu çünkü.

Bir de VHS kasetleri takıp seyretmemizi sağlayan video oynatıcılar vardı. O video kasetler sayesinde sinemaya gidemeyenler, müthiş bir lüksle evlerinde film seyredebiliyorlardı. İşte o dönem deli gibi Türk filmi çekilmeye başladı.

Türk sinemasına adını Afrodit olarak yazdıran sarışın, dolgun hatlı Liz Remka Rebronja'yı herkes Banu Alkan olarak tanıyordu zaten. Muazzam bir seksapalite, dehşet bir özgüven sembolüydü adeta.

Arabeskçilerin ve türkücülerin her albümden sonra yaptığı filmlerde mutlaka oynayan Şener Dönmez ise, Serpil Çakmaklı olarak esmer güzelliğinin temsilcisi olmuştu.

Bu iki kadının beyaz perdedeki birlikteliğinden atom bombası etkisi çıkacağını anlayan yapımcılar derhal işe koyuldu. Artık hem ihtiraslı, hem mesaj kaygılı ve bol görsel şölenli bir film çekilmeliydi bu ikiliyle.

Banu Alkan'ın savururken adam dövdüğü sarı saçları, Serpil Çakmaklı'nın kendisiyle özdeşleşen kelebek tokasıyla uzak doğulu olana kadar çektirdiği siyah saçları birleşti ve "Bu İkiliye Dikkat" filmi ortaya çıktı.

Ahşap iskele üstünden yürünen ve çeyizden fırlamış gibi duran topuklu terliklerin, gerçek hayatta ne kadar kullanışsız olduğu mevzu bahis değildi. Önemli olan, bu iki güzel kadının çarpışmasından doğacak etkiydi.

Filmde senaryo gereği yaşanan o çekişmenin gerçek olması bize pek uzak gelmiyordu aslında çünkü ona inanmamız istenmişti. Fakat filmden sonra olay pek de bizim tahmin etmediğimiz bir yöne doğru gitti.

Filmden bir sene sonra Banu Alkan'ın kendisiyle yapılan bir röportajda Serpil Çakmaklı için "Bana lezbiyen ilişki teklif etti" dediği ortaya çıktı.

Serpil Çakmaklı bu sözleri duyunca çok bozuldu (!) ve Banu Alkan'a hemen bir dava açtı. Banu Alkan'ın mahkeme sonrası açıklaması ise dillere destandı:

"Ben kadınları değil erkekleri severim. Tam bir dişiyim. Herhalde Serpil'de bir eksiklik var" (???)

Serpil Çakmaklı ise dava öncesi Banu Alkan'a en ağır (vauuvv) cezanın verilmesini temenni etmişti. Serpil, Banu'nun kendisiyle ilgili lezbiyenlik ithamından sonra ise şunları söyledi:

"Serpil bana sevişme teklifi etti şeklindeki sözleri üzerine dava açmıştım. Banu beni sevici yerine koymuştu. Oysa ben erkeklerin bayıldığı bir kadınım" (???)

1986 yılında, İstanbul 2. Asliye Mahkemesinde görülen bu ilginç dava Banu Alkan hakkında yeterli delil bulunamadığı için düştü. Geriye gerçekten de bu ikiliye dikkat edilmesi gereken önemli noktaların olduğu bilgisi aklımızda kaldı. Nerden baksan değişik...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
boyle

Çok fantastik zamanlarmış, yaşamak istemezdim ama böyle görmek eğlenceli.

cersecgmail.com

Banu Balkon...

beyann

Banu alkan baya güzeldi gençliğinde hem fizik olarak hem yüz olarak bu filimde serpil yanında çok sönük kalmıştı zaten pek güzel değil sadece bir filiminde beğenmiştim Ve bence rekabet halindeler gibi geldi

tyliebee

Yav sanki ikiniz de yönetmenlerle 3lü 4lü 5li 10lu şeyler çevirmediniz de lezbiyen ithamı mı haram geldi gerçekten ? :D

beyann

Nereden biliyorsun

tyliebee

Türk sinemasındaki erotik filmlerin başını çeken bir kadın olduğunu bilmiyorsun galiba Serpil Çakmaklı'nın. Açıp biraz internetten araştırabilirsin oralara nasıl gelmiş.

deli.halit

Temel kadının birine asılmış, kadın da demişki;“Ben lezbiyenim. Temel demiş; “Lezbiyen nedur?” Kadın;” Ben kadınlardan hoşlanıyorum” demiş. Temel; Uy o zaman desene ben de lezbiyenum, ben de kadunlardan haşlanayrum” Şimdi Banu lezbiyen değil, Serpil de lezbiyen değil. O zaman ben lezbiyenim amk.

Görüş Bildir