Görüş Bildir

Balıkesir'deki Doğu Türkistan Eyleminde Mao'yu ‘Astılar’

Anasayfa > Gündem

Balıkesir Ülkü Ocakları ve Kamu-Sen'e bağlı memur sendikaları üyeleri, Uygur Türklerine yapılan uygulamaları, Mao Zedong'un maketini asarak ve vatandaşları Çin mallarını boykota çağırarak protesto etti.

Balıkesir'de, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan Müslümanlara yönelik saldırı ve uygulamalar protesto edildi. Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikalar ile Balıkesir Ülkü Ocakları üyeleri, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan Müslümanlara yönelik uygulamaları kınadı.

Ali Hikmetpaşa Meydanı'nda toplanan kalabalık, Çin Halk Cumhuriyeti'nin Kurucusu Mao Zedong'un fotoğrafının bulunduğu bir kuklayı, kurdukları dar ağacında astı.

Çin karşıtı çeşitli sloganların atıldığı basın açıklamasında gruptakiler adına konuşan Kamu-Sen İl Temsilcisi Yılmaz Kuran, dünyanın zulme seyirci kalmasını eleştirdi.

Bölgedeki Türklerin sadece dini inançları ve Türk kimliklerinden dolayı sistematik olarak baskı ve zulüm gördüklerini dile getiren Kuran, şunları kaydetti: 'Gözümüze uzak, gönlümüze yakın Doğu Türkistan'dan yükselen çığlıklar ile yüreklerimiz yanmaktadır. Ramazan ayında, Doğu Türkistan'da bir millet kan ağlarken, bütün dünya yine kör, sağır ve dilsiz olarak bu hayasız, bu alçakça zulmü seyretmektedir. Ne yazık ki milletimizin büyük çoğunluğunun yaşanan insanlık dramından haberi yoktur. Çin devleti yıllardır işgal ettiği Doğu Türkistan'da sistematik katliamlar gerçekleştirmektedir. Türkistan, kan gölü haline gelmişken insan hakları savunucularının ağızlarını bıçak açmamaktadır.'

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
3
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Darwinator

twitterda bi abide "yiğidimin gözündeki gözlükte çin malı" demiş ya ndkasndsadlas ulan ykamdsa

dnz dnz

Acaba bu insanlar "Doğu Türkistan Ka ağlıyor" başlığı altında yayınlanan çoğu fotoğraf Vietnam Savaş fotografları olduğunu biliyor mu? Bu zulme dur demek ist... Devamını Gör

Elbet Bir Gün

götünğüz yiyorsa gıdın çine çinlilerle savaşın