Bahçeli 'Türkiye, Şam'a Girmeyi Planlamalıdır' Dedi ve Ekledi: 'Yansın Suriye, Yıkılsın İdlib, Kahrolsun Esad'

 > 
2bPAYLAŞIM

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Suriye'de 5 askerin şehit olmasının ardından yaptığı konuşmada, "Başka bir seçenek görülmezse Türk milleti Şam’a girmeyi şimdiden planlamalı" dedi. 

'Rusya iyi niyetli değildir.'

MHP Grup Toplantısı'nda konuşan Bahçeli, hükümeti Rusya ile ilişkiler konusunu gözden geçirmeye davet etti ve şu ifadeleri kullandı:

"Hem Suriye'yi hem de Türkiye'yi eşzamanlı kontrol etmeye çalışan Rusya iyi niyetli değildir. Hükümetin, Rusya ile ilişkileri yeniden gözden geçirmesi temennimizdir. Ne Astana'dan ne Soçi'den ne Cenevre'den ne de diplomatik temaslardan herhangi bir sonuç bugüne kadar çıkmamıştır, çıkması da beklenmemelidir. Şehitlerimiz vebali saldırgan Suriye kadar buna ortam hazırlayan Rusya'nın omuzlarındadır. Bununla yüzleşmek şarttır."

'Yansın Suriye, yıkılsın İdlib, kahrolsun Esad.' 🎥

Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türk milleti gerekirse, başka da seçenek görülmezse, Şam'a girmeyi şimdiden planlamalıdır. Yansın Suriye, yıkılsın İdlib, kahrolsun Esad. Mehmetlerimizi şehit eden alçaklara ses çıkarmayıp Türk devletini suçlayanlar ortadadır. Esad devrilmelidir, zulüm şatoları yıkılmalıdır."

'Felaketler 2020 yılında adeta otomatiğe bağlayarak ülkemize tesiri altına almıştır.'

MHP lideri, 2020 yılında yaşanan felaketlere değinerek, "Türkiye, tek yürek olarak Elazığ depremzedelerine sahip çıkmıştır. Bu memnuniyet vericidir. Depremin enkazı kaldırılırken Van'da çığ düşmesi sonucu 41 kardeşimiz şehit olmuştur. Deprem oldu çığ düştü derken İstanbul'da yolcu uçağı kaza kırıma uğramış, 3 kişi hayatını kaybetmiştir. Türk milleti tarihi boyunca felaketlere meydan okuya okuya bugünlere gelmiştir. Felaketler karşısında soğukkanlı tavır, aklıselim sabır yegane dayanağımız olmalıdır. Kötü günler Allah'ın izniyle geçecektir. Korku salmaya çalışanlara karşı duruş da milli duruşunun gereğidir." dedi.

'MHP'nin olduğu yerde Türk devleti çökemez.'

"MHP'nin olduğu yerde Türk devleti çökmez, çökemez. Felaketler karşısında bir kez daha yükseklere taşırız. Biz varsak çöküş yoktur, çürüme imkansızdır. Depremler arasında siyasi kıyas yapmak birlik ve beraberliğe hançer sallamaktır. Türk devleti ve hükümeti dün gereğini yapmıştır, bugün de aynısıdır. Gölcük bizimdir Elazığ da bizimdir. 1999'daki acı neyse 2020'deki acı da odur. Biz alınganlık yapmıyoruz, sadece 3-5 çürük yumurta ayna tutuyoruz. Hiç kimse karanlığa saklanıp taş atmasın. Dün de bugün de Türk devleti güçlüdür."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir