Görüş Bildir
Haberler
Bahçeli: 'TRT'nin de Hesabı Görülecek'

Bahçeli: 'TRT'nin de Hesabı Görülecek'

İçeriğin Devamı Aşağıda

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TRT'nin yayınlarını eleştirerek, 'TRT'yi yakından takip ediyorum. Sadece AKP'nin iki bakanı, iki tane milletvekili adayını gece gündüz ekrana çıkartırken halkın arasına girmeye cesaret edemeyenleri halkın evinde, halkın arasındaymış gibi gösterme çabası içine giriliyor. Demek ki bir iktidar değişikliğinde TRT'nin de hesabı görülecek. TRT'nin bugünkü durumunu kabullenmemiz mümkün değildir' diye konuştu. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Çankırı'da partililere ve sivil toplum kuruluşlarına hitaben yaptığı konuşmada son yaşanan olayların halkın nezdinde sessiz bir öfkeye neden olduğunu savunarak şunları söyledi:

'10 Marttan bu güne kadar seçim faaliyetleri için her türlü gayreti gösteren insanlarımız oynanan oyunların farkına varmış bu oyunları sessizce bozmak için de sabırlı olmuştur. Ama bu sabrın altında bir sessiz öfke yatmaktadır. Bu sessiz öfke bir yerde patlayabilecektir. İnşallah bu patlama 1 Kasım günü sandıkta olur' diye konuştu

'Kendisine selam verebilecek AKP yöneticileri dahi kalmaz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı dönemindeki siyasi ahlak ve etikle bağdaşmayan davranışları Cumhurbaşkanlığı makamında da sürdürme gayreti içinde olduğunu iddia eden Bahçeli; 'Bu davranışları Türkiye yi siyasi ahlak ve siyasi etik açısında bir çıkmaza sürüklemektedir. Bugün için bu davranışlarıyla sonuç alabilir, koltuğunu koruyabilir, koltuğunu daha ihtişamlı yaptırabilir yasa dışı yollarla kaçak saraylar yaptırabilir. Ama bunun sonu bir gün gelir, bir hesaplaşmayla bir yüzleşmeyle karşı karşıya kendisini bırakırsa zannediyorum Türkiye'de kendisine bir selam verebilecek AK Parti yöneticileri dahi kalmaz' dedi.

'TRT'nin de hesabı görülecek'

Bahçeli, televizyonların iktidarın etki altında olduğunu belirterek şöyle konuştu; 'Şimdi seçimlerdeyiz, Türkiye'de yandaş TV'ler var, yanaşmalar var. Sabahtan akşama kadar bir partinin faaliyetlerinin çok mecbur kalmazsa diğer partilerin faaliyetlerinden hiç bahsetmemeye gayret gösteriyor. Ama bir TRT var, çok yakından takip ediyorum. Kamu kuruluşudur, hepinizin vergisi ile ayakta kalan bir kurum, sadece AKP'nin iki bakanı iki tane milletvekili adayını gece gündüz TV'ye çıkarken halkın arasına girmeye cesaret edemeyenleri halkın evinde halkın arasındaymış gibi gösterme çabası içine giriliyor. Demek ki bir iktidar değişikliğinde TRT'nin de hesabı görülecek. TRT'nin bugünkü durumunu kabullenmemiz mümkün değildir.'

Bahçeli 1 Kasım seçimlerinin sebep ve sonuçları bakımından 7 Haziran seçimlerinden çok daha önemli olduğunu belirterek, vatandaşlardan 1 Kasım'da mutlaka sandığa gitmelerini ve oy kullanmalarını istedi.

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
39
5
4
3
1
0
0